Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Keçiborlu Araç Kiralama - Keçiborlu Rent A Car | Gezgin 7/24

Keçiborlu

Isparta’ya 41 kilometre uzaklıkta bulunan Keçiborlu Süleyman Demirel Havaalanı dikkat çeker. Burdur Gölü’nün 22 km’lik bölümü ilçe sınırları içinde kalır. Keçiborlu"ya yerleşenler genelde Niğde"nin Bor ilçesinde göç etmişlerdir. Bu sebeple buraya küçük Borlu anlamına gelen Keçiborlu adını vermişler. Bortaş,kiçi kelimesi de küçük anlamına gelir. Arazi yapısı sebebiyle Keçiborlu pek çok irili ufaklı taşlardan oluşur. İlçede Tunç çağından kalma yerleşim izleri bulunduğundan Keçiborlu gezilecek yerler açısından oldukça zengindir.

Keçiborlu Kısa Tarihi ve Ulaşım

Acıgöl ve Burdur gölü arasındaki bölgede kalan, Fari antik kenti Kılıç kasabasına yakındır. Keçiborlu 1182 yılında Selçuklu egemenliği altına alınmıştır. Anadolu Selçuklu sultanı 3. Kılıç Arslan 1204 yılında Isparta’yıda Selçukluların egemenliğine almıştır. 1380 yılında bölge tamamı ile Osmanlı egemenliği altına girmiştir. Oldukça geniş araziye sahip olan Keçiborlu araç kiralama ile farklı yerleri keşfetme olanağına kavuşursunuz. Ramazan"da Hilal ilk defa burada gözlemlenebildiği için Aydoğmuş kasabasının adının buradan geldiği söylentiler arasındadır. Keçiborlu tarih boyunca İyon, Lidya, Pers, Roma ve Bizans devletleri tarafından yoğun olarak kullanılmıştır. Tüm yolların kavşak noktasında bulunan Keçiborlu, ulaşım için kullanışlı bir güzel bir güzergâh üzerindedir. Ankara, İzmir, İstanbul demiryolu ve karayolu ilçeden geçtiği için ulaşım oldukça rahattır. İlçede Keçiborlu höyüğü, SinanBey Camii ve Kılıç höyüğü, eski medeniyetlerden kalan başlıca eserlerdir.
keçiborlu-araba-kiralama.png
Keçiborlu Tarım ve Bitki Örtüsü

Keçiborlu doğal bitki örtüsü bakımından zengin değildir. En yüksek zirvesi Akdağ’dır. Oldukça geniş düz ovalara sahip olan Keçiborlu karasal iklime sahiptir. Yazları kurak ve sıcak kışlar soğuk ve yağışlı geçer. Yağışlar genellikle bahar ve kış aylarında olduğu için turistlerin Keçiborlu araç kiralama ile yapacakları geziler, seyahat etmelerini daha konforlu bir şekilde yapmalarını sağlar. İlçede, yayla turizmi öne çıkar. Senir, Tepecik ve Ardıçlı köyleri ile Burdur gölü turizmi destekleyen önemli kaynaklardır. Kuyucak köyü, Türkiye"de üretilen lavantanın, %85"ini sağlar. Keçiborlu sınırlarında bulunan üniversite kampüsü dolayısıyla öğrenci kenti olarak da kabul edilir. Elma, kiraz, kayısı, vişne, ayva ve erik gibi meyvelerin üretimi yapılan Keçiborlu"da domates, biber, patlıcan, soğan, fasulye, kabak, ıspanak ve marul gibi sebzeler de yetiştirilir. Çiftçilerin %30’u makineli tarım yaparlar. İlçede bütün bu anlatılanlar görmek için Keçiborlu rent a car firmasından kiralayacağınız araçlar ile rahatlıkla dolaşma imkânı bulursunuz.
keçiborlu-rent-a-car.png
Keçiborlu’da Doğal ve Beşerî Yapılar

Keçiborlu büyük turizm merkezlerinin yol güzergahında olması sebebiyle ziyaret edilir. Bu nedenle karayolu ulaşımı oldukça hareketlidir. Eğer uzun araç yolculuklarını tercih etmiyorsanız Keçiborlu araç kiralama olanakları ile daha konforlu bir seyahat yapabilirsiniz. Fakat Keçiborlu"daki demiryolu istasyonu kapatıldığı için ulaşımlar Isparta üzerinden yapılır. Isparta"dan Pamukkale ekspresi, göller ekspresi, oto tren ve posta treni ile ulaşım sağlanır. İlçe sınırları içinde yer alan Süleyman Demirel havalimanı Keçiborlu"ya canlılık getirmiştir. Özel havacılık firmaları buradan tarifeli yolcu seferleri yapmaktadır. İlçenin doğusunda Gönen güneyinde Burdur bulunur. Batısı Afyon"a bağlı Dinar ve Dazkır ilçeleri ile çevrilidir. Akarsular açısından zengin bir bölge olmayan Keçiborlu küçük dereleri ile dikkat çeker. Kış yağışları ile birlikte ortaya çıkan dereler yaz sıcaklarında geri çekilirler. Burdur gölü de Keçiborlu sınırları içinde yer alır. Bütün doğal güzellikleri keşfetmek için Keçiborlu kiralık araç hizmeti size yeterli olacaktır. Burdur Gölü’nün suyunda erimiş maden tuzları bulunur. Bu özelliğiyle suyu acı olduğu için Acıgöl olarak da bilinir. Ayrıca göl kenarında kuş gözlemciliği de yapılır. Tarımsal sulama yapmak amacıyla ilçenin Kuzey doğusunda bir gölet kurulmuştur. Sinan bey Camii ilçedeki tarihi yapılardan birisidir. Kırma çatı ile yapılan cami dikdörtgen planıyla dikkat çeker. Daha önceleri gül yetiştiriciliği ile ünlü olan Kuyucak, günümüzde lavanta tarlaları ile adından söz ettirir. Türkiye’nin lavanta kokulu köye olarak ün yapan Kuyucak, Keçiborlu sınırları içerisinde yer alır. Turistler açısından ziyaret edilecek farklı bir yer olan bölgede, kamp alanları ve pansiyonlar bulunur. Haziran ayından temmuz ayına kadar uçsuz bucaksız lavanta tarlalarını görmenin mümkün olduğu köye Keçiborlu oto kiralama araçları ile ulaşabilirsiniz. 

Keçiborlu’daki Lavanta Tarlaları 

Lavanta tarlaları fotoğraf sanatçılarının da ilgisini çekmeyi başardığı için adına yarışmalar düzenlenir. Lavantadan sabun bal ve çay üretimi de yapılabilir. Bu ürünler doğal yollarla köy halkı tarafından yapılır. Dondurma ve çay tercih edilen ürünlerden sadece birkaç olarak göze çarpar. Köyde lavanta hasadı zamanında yapılan şenliklere katılmak için Keçiborlu araba kiralama bulunmaz bir kolaylık sağlar. Güvercinlik mağarası, Aydoğmuş köyünde bulunan içindeki sarkıt ve dikitlerin bölünmesiyle oluşmuş bir mağaradır. Kireçtaşları içinde yer alan mağara damlataş açısından oldukça zengindir. Ulaşım zorlukla yapılabildiği için pek bilinmeyen bir mağaradır. Keçiborlu’nun güneyindeki Burdur gölü çevresindeki mesire alanları ile tercih edilen bir yerdir. Göl ve doğa ile iç içe bir gün geçirmek isteyenlerin tercih ettiği yere gitmek için Keçiborlu ucuz araç kiralama şirketleri hizmet verir. Ayrıca şirket turları için tercih edilecek ısparta oto kiralama hizmeti de mevcuttur.
keçiborlu-oto-kiralama.png