Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Isparta Araç Kiralama - Isparta Oto Kiralama

Isparta Oto Kiralama

Isparta oto kiralama ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet alabileceğiniz tüm Isparta rent a car firmalarına, Gezgin724 üzerinden ulaşabilirsiniz. Akıllı filtreleme özelliği sayesinde, ihtiyacınıza en uygun aracı, en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Isparta Ucuz Araç Kiralama

Isparta ucuz araç kiralama hizmeti almak için, web sitemiz üzerinden arama yaparak kiralamak istediğiniz araç için en uygun fiyatı veren rent a car firmasından, yine web sitemiz üzerinden aracı kiralayabilirsiniz. Isparta ucuz oto kiralama firmaları, gezgin724 sitesine özel indirimler sunmaktadır. Bu indirimlerden yararlanmak için, kiralama işlemlerinin Gezgin724 üzerinden yapılması gerekmektedir.

Isparta Havalimanı Oto Kiralama

Şehre uçakla geleceklerin yararlanabileceği Isparta havalimanı araç kiralama firmaları, Isparta havalimanı oto kiralama hizmeti alan müşterileri için aracı havalimanına getirmekte ve burada teslimatını yapmaktadır. Web sitemiz üzerinden, Isparta havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmalardan araç kiralayabilirsiniz.

Isparta hakkında bilgiler

Akdeniz bölgemizde yer alan Isparta"nın nüfusu, 244.000 civarındadır. Güller diyarı olarak bilinen Isparta, toplamda 12 ilçeden oluşmaktadır. Gelendost, Eğirdir, Atabey, Keçiborlu, Uluborlu, Senirkent, Sütçüler, Aksu, Şarkikaraağaç, Gönen, Yalvaç ve Yenişarbademli, Isparta"nın ilçeleridir. 

Gül lokumu başta olmak üzere gül özü ile yapılan birçok şekerleme ve kozmetik ürün, şehirde yaşayanların geçim kaynakları arasındadır. Göller bölgesi arasında bulunan illerden birisi olan Isparta, Akdeniz Bölgesi"nin kuzeyindedir. Antalya, Konya ve burdur gibi illerle komşu olan şehrin en önemli geçim kaynağı ise tarım ve hayvancılıktır. 

Ayrıca Türkiye"nin üniversite ve askeri şehirleri arasında yer alması da, buraya askerlik ve eğitimini tamamlamak için gelenler sayesinde şehre ekonomik anlamda canlılık kazanmaktadır.

Isparta Gezilecek Yerler

ısparta havalimanı oto kiralama

Eğirdir Gölü 

Türkiye"nin göller bölgesinde yer alan bir şehri olan Isparta"da, irili ufaklı farklı birçok göl bulunmaktadır. Bu göllerden biri de, şehrin en büyük ve en önemli gölleri arasında bulunan, Eğirdir gölüdür. Deniz seviyesinden yüksek olan göl, yaz aylarında, bölgenin serin kalmasına yardımcı olmaktadır. Ortalama 12 metre derinliği bulunan Eğirdir gölü, birçok balığın yetişmesiyle birlikte, çevresinde balıkçılığında yapılmasına imkan vermektedir. Muhteşem bir seyir keyfi sunan Eğirdir gölünü, Isparta araç kiralama hizmeti alarak daha rahat bir şekilde gezebilirsiniz. 

Lavanta Bahçeleri 

Isparta gezilecek yerler listenizde, muhteşem güzelliğe sahip lavanta ve gül bahçelerine kesinlikle yer vermelisiniz. Bu muhteşem güzelliğin seyrine dalarak, tüm sıkıntılarınızı anlık olarak da olsa unutabilir, üzerinizdeki negatif enerjiyi kısa sürede atabilirsiniz.

Davraz Dağı 

Kış sporları turizminin yanı sıra, dağcılık faaliyetlerinin de yapıldığı Davraz Dağı, bu sayede yaz kış ziyaret edilen yerler arasındadır. Önemli yamaç paraşütü alanlarından birisi olması da, dağın daha fazla ziyaret edilmesini sağlamaktadır. Davraz Dağı"nın kayak merkezi tesisinde sıcak ve soğuk içecekler bulabileceğiniz, kafeteryalar bulunmaktadır. Bir yandan kahvenizi yudumlarken, dağ çevresinin harika görüntüsünü de keyifle izleyebilirsiniz. 

Kovada Gölü Milli Parkı 

Türkiye"nin en önemli milli parklarından birisi olan bu alan, yeşilliği ve gölleri ile öne çıkmaktadır. Milli park içerisinde bulunan göllerden birisi ise, 21 metre derinliğe kadar ulaşmaktadır. Milli parka daha kolay ulaşım sağlamak için, Isparta oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Isparta Müzesi 

Yer olarak farklı yıllarda farklı konumlarda hizmet vermiş olsa da, Isparta müzesi ilk olarak 1977 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. İçerisinde 18 bine yakın tarihi eser bulunan ve 4 ayrı sergi salonuna sahip olan müze, şehirde ziyaret edilen yerler arasındadır. Bölgede bulunan antik kentler çevresinde yapılan arkeolojik kazılar sonrasında bulunan tarihi eserler, Isparta Müzesi’nde sergilenmektedir.
ısparta havalimanı arac kiralama

Kutlubey Ulu Camii 

Şehir merkezinde bulunan en eski camilerin biri olan Kutlubey Ulu Camii, 1429 yılında yapılmıştır. Özellikle çatı kısmı olmak üzere birçok kısmı ahşaptan yapılan camii, süreç içerisinde ahşap kısımların çürümeye başlaması ile birlikte birkaç kez tamirat görmüştür. Caminin şehir merkezinde bulunması nedeniyle herhangi bir ulaşım sorunu yaşamadan, bu tarihi yapıyı rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Adada Antik Kenti 

Hangi medeniyet tarafından kurulduğu bilinmeyen ancak birçok tarihi zenginliğe sahip olan antik kent, bir dönem Roma İmparatorluğunun hakimiyeti altına girmiştir. Yapılan kazı çalışmaları ve antik kentte bulunan yapılar, Roma İmparatorluğunun burada hakimiyet kurduğunu göstermektedir.

Şehir dışındaki antik kente daha rahat ulaşım sağlamak ve çevresindeki alanları da ziyaret etmek için, Isparta araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Zindan Mağarası 

Isparta gezilecek yerler listesinde, doğal güzellikleriyle öne çıkanı zindan mağarası, şehir merkezinden biraz uzak mesafelerdedir. Roma dönemine ait oyma ve kabartmaların bulunduğu mağaranın, bir dönem için insanların yerleşim yeri olarak kullandığı bilinmektedir.

Aya Baniya Kilisesi 

1750 yılında yapılan Aya Baniya kilisesi, Isparta"nın Hristiyanlar için önemli dini yerlerinden biri olarak çıkmaktadır. 10 kaidesiz sütun üzerine inşa edilen kilise, 1993 yılında kapsamlı bir tadilattan geçmiştir. Özellikle çatısının daha fazla hasar görmemesi için, tamamen yenilenmiştir. 

Firdevs Paşa Camii 

Şehrin en eski camileri arasında bulunan Firdevs Paşa Camii, 1561 senesinde Kanuni Sultan Süleyman"ın hüküm sürdüğü dönemde yaptırılmıştır. Tek minaresi bulunan caminin yapımında, muhteşem büyük kesme taş işçiliği kullanılmıştır.

Eğirdir Kalesi 

İç ve dış kale şeklinde yapılan Eğirdir Kalesinin tarihi, milattan önce 400. Yıla dayanmaktadır. Bizans ve Roma dönemlerinde onarımdan geçen tarihi kale, bölgenin savunulmasında geçmiş dönemlerde önemli rol oynamıştır. Adından da anlaşılacağı gibi Eğirdir ilçesinde bulunan tarihi kaleyi ziyaret etmek için, Isparta araç kiralama hizmeti alarak, daha rahat bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.
ısparta arac kiralama

Karacaören Baraj Gölü 

Aksu çayı üzerinde 1989 yılında yapılan baraj, etrafına yapılan mesire alanları ile birlikte, adeta bir çekim merkezi haline gelmiştir. Baraj gölüne giderek doğal güzelliği izleyebilir, günün stresini atabilirsiniz. Mesire alanında piknik yapmak için Isparta ucuz oto kiralama firmalarından temin edeceğiniz araçla, piknik malzemelerini de daha rahat şekilde buraya götürebilirsiniz.

Dündar Bey Medresesi 

1302 yılında yapılan medrese, yine şehrin Eğirdir ilçesinde bulunmaktadır. Çift katlı bir yapı olan medresenin iç kısmında, 11 tane dükkan bulunmaktadır. Bu dükkanlar Isparta"ya özgü yiyecek ve eşyaların satıldığı alanlardan oluşmaktadır. Isparta gezilecek yerler listenize bu medreseye de mutlaka yer vermenizi, tavsiye ederiz.