Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Şarkikaraağaç Araç Kiralama-Şarkikaraağaç Rent A Car|Gezgin724

Şarkikaraağaç Gezilecek Yerler

Şarkikaraağaç, Isparta- Konya karayolu üzerinde, Isparta’ya 120km, Konya’ya 145km mesafede olan Isparta ilçesidir. İlçede iki belde ve yirmi altı köy bulunmaktadır ve tamamının ilçe bağlantı yolları her mevsim açıktır. Beyşehir Gölü’nün bir kısmı ilçe sınırları içindedir. Şarkikaraağaç bir ova üzerine kurulmuş verimli topraklara sahiptir. Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir iklime sahiptir. Şarkikaraağaç gezilecek yerler açısından oldukça zengin ve doğa turizmi için oldukça elverişli bir bölgedir. 

Kızıldağ Milli Parkı, sadece ülkemizde yetişen mavi sedirler arasında yürüyüş yapabileceğiniz, eşsiz doğa fotoğrafları çekebileceğiniz, kamp ve karavan konaklaması yaparak doğa ile baş başa kalabileceğiniz ülkemizin cennet köşelerinden biridir. Şarkikaraağaç araç kiralama avantajları ile Beyşehir Gölü’ne ve diğer eşsiz güzellikteki tarihi ve doğal zenginliklere ulaşabilirsiniz.
şarkıkaraagaç-araba-kiralama.png
İlçe, Kadim Türk adet ve geleneklerin hala çok canlı bir şekilde yaşatıldığı bir yerdir. Osmanlıdan günümüze helvası ve helva ustaları ile ünlüdür. Şarkikaraağaç Helva Şenlikleri Temmuz ayında, Honamlı Yörükleri Sindel Yaylası Şenlikleri Mayıs ayında olmak üzere her yıl kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. 

Medeniyetlerin beşiği olan yöre birçok antik kent, kale, hamam, camii gibi mimari yapıları da barındırmaktadır. Tarih, kültür, doğa turizmi için bulunmaz bir yer olan Şarkikaraağaç araç kiralama olanakları ile kolaylıkla gezilebilir. 

Kızıldağ Milli Parkı ve Beyşehir Gölünden sonra, Camii Kebir, Zengibar Kalesi, Alaca Mescit, Anaboura Kalesi, Ördekçi Kalesi, Anaboura Antik Kenti, Neopolis Antik Kenti gezilmeye ve görülmeye değer başlıca yerlerdir.

Şarkikaraağaç’ın Kısa Tarihi 

Şarkikaraağaç’ın geçmişi çok eskilere dayanır. İlk yerleşilen bölgenin büyük bir karaağaç etrafında olduğu ve adının buradan geldiği sanılmaktadır. Anadolu medeniyetlerinin beşiği olan ilçe sırası ile Eti, Firik, İyon, Lidya, Selefküs, Roma, Arap, Selçuklu, Hamitoğulları ve Osmanlı hükümranlığında kalmıştır.  MÖ 188-133 yılları arasında Bergama Krallığının elinde iken MÖ 130 yıllarında Roma hâkimiyetine geçmiştir. 1183 yılında da Selçuklu egemenliğine geçmiştir. 1380 yılından sonra ise Isparta ile birlikte Osmanlı topraklarına dâhil olmuştur. Zengin tarihi ve olağan üstü doğası ile gezilecek yerleri anlatmakla bitmeyecek bir bölge olan Şarkikaraağaç araba kiralama hizmetlerinden seçeceğiniz uygun bir araç ile rahatlıkla gezilebilir.

Kızıldağ Milli Parkı

İlçenin beş kilometre güneyinde yer alan 1840 metre yükseklikteki Büyüksivri Tepe’nin eteklerinde yayılan Kızıldağ Milli Parkı çoğunlukta mavi sedirler ağaçlarından oluşmaktadır. Park alanı yaklaşık 165 hektarı kaplamaktadır. Bol oksijeni eşsiz dağ havası ile KOHA ve astım hastaları için doğal bir tedavi merkezi gibidir. Solunum yolu hastalarına yönelik kür kampları da düzenlenmektedir. Kızıldağ Milli Parkı dünyada oksijen yoğunluğu bakımından üçüncü sırada yer almaktadır.

şarkikaraagaç-araç-kiralama.png

Karavan, çadır, bungalov konaklaması yapabileceğiniz, kamp ve günübirlik piknik imkânları sunulan ve ayrıca tesisleri de tam işlevsel olarak çalışan görülmeye değer bir milli parktır. Doğa yürüyüşü yapabilir, foto safariye katılabilirsiniz. Beyşehir Gölü’nü manzarası için Büyüksivri Tepe’ye doğru tırmanabilir ya da Şarkikaraağaç ucuz araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak kolayca çıkabilirsiniz. Yol toprak olsa da kolay bir ulaşım söz konusudur. Yol boyunca mavi sedir başta olmak üzere ardıç, karaçam, meşe, köknar, ıhlamur, söğüt ve kavak ağaçlarının arasında yol alırsınız. Yeşilin bin bir tonu size huzur verir.

Tektonik Beyşehir Gölü

Türkiye’nin üçüncü büyük gölü olan Beyşehir Gölü, tektonik kökenli olup, oluşan çukura su birikmesi ile meydana gelmiştir. Göl deniz seviyesinden 1116m yükseklikte olup, 650 kilometre karedir. Ortalama derinliği 10 metredir. Gölde bol miktarda sazan, aynalı sazan, levrek, kadife, turna balığı bulunmaktadır. Aynı zamanda adaları ile de bilinen gölün içinde irili ufaklı yirmi üç ada bulunmaktadır, bunların en büyüğü Mada Adası’dır. Beyşehir Gölü’nün çevresinde kuş gözlemciliği, alternatif doğa sporları, yürüyüş, piknik, balıkçılık gibi aktiviteler yapabilir, eşsiz doğa fotoğrafları çekebilirsiniz.  Beyşehir Gölü ve çevresinin tadını çıkarmak için Şarkikaraağaç oto kiralama imkânlarından yararlanabilir, doğanın içinde konforlu bir tatilin tadını çıkarırsınız.

Şarkikaraağaç Antik Kentleri

Neopolis Antik Kenti, Beyşehir Gölü’nün kuzeyinde yer alan Antik Roma Yolu üzerindedir. Antik kentin pek fazla kalıntısı bulunmamakla birlikte, Isparta Müzesinde buraya ait sütunlar, arşitrav blokları, mezar stelleri sergilenmektedir. Antik kentin Trakyalı koloniciler tarafından inşa edildiği bilinmektedir. 

şarkikaraagaç-oto-kiralama.png

Anaboura Antik Kenti, Salur Köyü ve Belceğiz Köyleri arasında yer alan Roma İmparatorluğu döneminde Anabouralılar diye anılan halk tarafından kurulmuştur. Antik kentte tiyatro, tapınak ve konut kalıntıları bulunmaktadır. Anabour adı ile anılan bir de kale bulunmaktadır. Bu antik yapıları görmek için en rahat yol ise Şarkikaraağaç kiralık araç temini ile olacaktır.

İsaura Antik kentinin sınırları içinde yer alan Zengibar Kalesi, 1870m yükseklikte bölgeye hâkim bir tepenin üzerinde kurulmuştur. Zengin su kaynakları olan kale savunma ve gözlem amacı ile inşa edilmiştir. Muratbağı (Zengibar) Köyü yakınlarındadır. Bu tarihi dokuyu teneffüs etmek isterseniz Şarkikaraağaç rent a car firmalarından kiralayacağınız araç ile buraya kolayca ulaşabilirsiniz.

Şarkikaraağaç Araç Kiralama

İlçe ve çevresinde uygun fiyata konforlu bir ulaşım için araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Eğer bölgeye iş sebepli bir seyahat yaptıysanız da ısparta araç kiralama olanaklarına sahipsiniz. Kurumsal olarak araç kiralama hizmetiyle hem konforlu bir yolculuk yapar hem de faturayı şirket adına düzenletebilirsiniz.