Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Senirkent Araç Kiralama - Senirkent Rent A Car | Gezgin 7/24

Senirkent

Isparta iline 76 kilometre uzaklıkta bir İlçe olan Senirkent, Kocadağ ve Kapı dağının eteklerinde yer alır. Eğirdir Gölü"nün Hoyran gölü adı verilen kısmındaki vadide yer alan Senirkent’in denizden yüksekliği 1010 kilometredir. Doğal florası ile zengin yaban hayatına sahip olan Senirkent, bu özelliği ile av turizmi açısından uygundur. Gelincik Dağı değişik dağcılık sporlarını yapmak için geniş imkanlara sahiptir. Bu dağlara ulaşmak için Senirkent ucuz araç kiralama araçlarını kullanarak gidebilirsiniz. Son yıllarda getirisi fazla olan Napolyon kirazı üretimi oldukça artmıştır. Verimli üzüm bağları ile ünlü bir İlçe olan Senirkent"te her yıl Eylül ayında üzüm festivali yapılır. Elma üreticiliği ile de öne çıkan Senirkent"te her yıl Eylül ayında elma festivali de düzenlenir. Türkiye"nin en verimli üzüm bağlarına sahip olan Senirkent gezilecek yerler açısından oldukça zengindir. 

Senirkent Kültür Mirası ve Hazinesi

Lezzetli üzümlerden yapılan pekmezi ve üzüm kurusu ilçenin meşhur tatlıları arasında yer alır. Tahinli pidesi sınırları aşan ünü ile damak çatlatan cinstendir. Koruk sulu bamyası ve banak yemeği de bilinen lezzetler arasındadır. Ayrıca ilçenin samsa tatlısı da oldukça meşhurdur. Senirkent araç kiralama firmasından kiralayacağınız araçlar ile Santral Mesireliğine giderek eşsiz güzelliklerle tanışabilirsiniz. Burada yapay şelale, restoran ve mesire alanı mevcuttur. İçerisinde soğuk su kaynağı bulunan Yassıören mesire alanı ziyaret edilebilecek başka bir güzelliktir. Yemyeşil alanları ile doğal oksijen depolamak için oldukça önemli bir yerdir. Muhteşem doğası ile Isparta"nın en güzel ilçesi olan Senirkent, okur-yazar oranının fazlalığı ile de dikkat çeker. İlçenin kültür hazinesi olarak kabul edilen kütüphanesindeki yüzlerce kitaba kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hava kirliliği ve ses kirliliği olmayan doğal bir yerleşim alanı olan Senirkent yaylalarını gezmek için Senirkent araç kiralama ile oldukça rahat bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. Ekonomik sanayiden beslenmektedir Bunun yanı sıra tarım, hayvancılık ve el sanatları da ön plana çıkar. Tarımda gül yetiştiriciliği oldukça fazladır. El sanatları meşhur Isparta halıları ile dünyaca ünlüdür. İlçenin gelir kaynakları bu yollardan sağlanır. Ayrıca ilçeden tarihi bir demiryolu hattı geçmektedir. Demiryolu taşımacılığı yük ve yolcu açısından ilçede önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkar. Her ne kadar ilçe Akdeniz Bölgesi’nde yakın olarak bilinse de Ege"nin karasal iklimi hüküm sürer.
senirkent-araba-kiralama.png
Senirkent İlçesinde Antik Yapılar

İlçe sınırları içerisinde Tunç çağından beri var olan höyükler ile dikkat çeker. Tymandos antik kenti ilçe sınırları içinde yer alır. Su kanalı, kervansaray ve kale gibi eski kalıntılara pek rastlanmayan ilçede Roma dönemine ait mimari yapılar ve alınlıklı mezarlar oldukça fazladır. Bu tarihi eserler Greko-Pers üslubundaki ilk örnekler olması sebebiyle önem taşır. Buradaki eserler, Senirkent kütüphanesinin bahçesinde tarih severlerin ziyaret etmesi için sergilenir. 1176 Miryokefalon savaşı sonucunda Senirkent, Selçuklu egemenliği altına girmiştir. Selçuklulardan sonra Osmanlı sınırları içine alınan Senirkent 1370 yılında Oğuzların Kayı boyundan gelen Türkler tarafından kurulmuştur. Bu mütevazi ilçeye, sınır boyundaki şehir anlamına gelen Senirkent ismini vermişlerdir. Tarihi açısından oldukça fazla eseri barındıran Senirkent oto kiralama sayesinde bu şirin ilçeyi gezmek oldukça kolay olur. 
senirkent-araç-kiralama.png
Senirkent’te Mimari Yapılar

Veli Baba türbesi, Şeyh Ahmet Sultan Türbesi, Pazar Camii ve Senirkent hamamı da bu eserlerden birkaçıdır. Her yıl Ağustos ayında Veli Baba’yı anmak için kültür ve sanat etkinlikleri düzenlenir. Türbenin içerisinde Veli Baba ve aile büyükleri yer alır. Senirkent kiralık araç kalitesi ile turistlere hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Ayrıca ilçede mermercilik de oldukça önemli bir gelir kaynağı olarak dikkat çeker. Hayvancılıkta süt sığırları ve besi üretimi yapılır. İlçe merkezinde Etibank tarafından kurulan kükürt fabrikası Türkiye"de kükürt üreten tek fabrika olması özelliğini taşır. Eski teknoloji kullanılarak çıkartılan kükürt fabrikasında cevher yeryüzüne çıkartılmadan oluşan kaynar sular ile yer altında eridiği için işlenerek kullanılmasını gerektirir. Keçiborlu kükürt fabrikası çevreye zarar vererek kirliliğe yol açar. Eski bir fabrika olması ve kükürt rezervinin azalması ile birlikte kapatılmıştır. Kükürt ocaklarının üzeri betonla kapanarak zararı önlenmeye çalışılmıştır. Daha sonra bazı özel şirketler araştırmalar yapmışlar, fakat yeterli kükürt rezervine ulaşamamışlardır.

Senirkent’te Turistik Gezi Deneyimi

Yurt dışına ithal edilen mermerler ciddi bir gelir kaynağı olarak önem taşır. Yurt dışından gelen şirketlerin personelini taşımak için ısparta oto kiralama hizmeti sayesinde ithalat canlandırılır. Gelincik Dağı zengin yaban hayatı ile dikkat çeker. Eğirdir gölüne ulaşmak için Senirkent rent a car firmalarını kullanabilirsiniz. Bu gölde yapılan balıkçılık ilçedeki pek çok ailenin geçim kaynağıdır. Türkiye"de kırmızı orman karıncası burada doğal olarak sadece burada bulunur. Sedir ve karaçam ormanları ile çevrili dağın yamaçları geniş bitki florasını barındırır. Bu dağda ayrıca ilaç yapımında sıklıkla kullanılan tıbbi ve aromatik özelliklere sahip bitkiler yer alır. Kapıdağı ve Çam dağı da eşsiz manzarasıyla ilçeye görsel bir güzellik katar. Çam Dağı’na turistik amaçlı pek çok gezi düzenlenir. Turistlere bu gezilerde Senirkent araç kiralama donanımlı araçları ile eşlik ederler.
senirkent-oto-kiralama.png