Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 15.08 - 10:00
Teslim Tarihi 20.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sütçüler Araç Kiralama - Sütçüler Rent A Car | Gezgin 7/24

Sütçüler Nerede Ve Hangi İldedir?

Sütçüler Isparta’ya bağlı olan ilçelerden biridir. Isparta merkez ile arasında yaklaşık olarak 72 km mesafe bulunmaktadır. Çıkacağınız bu yolculuğu çok daha konforlu bir hale getirmek ve gezinizden geriye sadece keyifli anları hatırlamak için Sütçüler araç kiralama firmalarından bir araç kiralayabilirsiniz. 

Gezinize başlamadan evvel Sütçüler gezilecek yerler listesi yapmayı unutmayınız. Her bir mekânı görmek ve eşsiz güzelliklerin tamamını ziyaret etmek için bu listeye mutlaka ihtiyaç duyacaksınız.

Isparta’ya bağlı olan Sütçüler ilçesinde farklı pek çok deneyimi de yaşayabilmektesiniz. Özellikle doğa gözlemciliği, kamp karavan, safari, doğa yürüyüşleri, dağcılık vs gibi özellikleri ile adını duyurmaya başlamıştır. Yıl boyu devam eden etkililikler ve festivalleri ile oldukçada yoğun bir ilgi olduğu görülmektedir.

Sütçüler Tarihini Öğrenelim

Sütçüler tarihi MÖ Romalılar dönemine kadar dayanmaktadır. Uzun bir süre Roma toprağı olarak kalan Sütçüler Romanın yıkılması ile doğu Roma toprakları içerisinde kalmaktadır. 1204 yılında ise Sütçüler ve çevresinde yer alan şehir, köy vb yerler Selçuklu Devletinin himayesine girmiştir. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Sütçüler 1390’lı yıllarda Osmanlı devletine katılmıştır.

Tarihi mekânların aralarında mesafe söz konusu olduğu için Sütçüler araç kiralama firmalarından ihtiyacınıza en uygun aracı kolaylıkla kiralayarak harika zamanların tadını çıkarmaya başlayabilirisiniz. 
sütçüler-araba-kiralama.png
Eğer gezinizde kalabalık bir kafile söz konusu olacak ise Sütçüler kurumsal araç kiralama hizmeti veren firmalardan yardım isteyebilir ve en uygun aracı kiralayabilirisiniz. 

Sütçüler Gezilecek Yerler

İlk defa bir şehri ziyaret ediyor iseniz çok daha yakından tarihi ve doğal güzellikleri mutlaka görmelisiniz. Sütçüler oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araç sayesinde şehre çok daha yakından dokunma imkânı bulacaksınız. 

Sütçüler ilçesi çok kalabalık bir ilçe değildir. Sakin kafanızı dinleyebileceğiniz harika bir atmosferi vardır. İlçe biraz dağlık bu nedenle Sütçüler araç kiralama firmalarından birinden istediğiniz özelliklere sahip bir araç kiralamak işleriniz oldukça kolaylaştıracaktır. 

Adada antik Kenti oldukça ilgi gören yerlerin başında gelmektedir. Pek çok farklı medeniyetten kalıntıları bu antik kentte gözlemlemek mümkündür. Bu antik kent 1888 yılında keşfedilmiş ancak ne zaman kim tarafından bilinmemektedir. Ele geçen kaynaklarda ise bu alana çok eskiden beri Adada ismi verildiği bilinmektedir. 

Bu antik kent içerisinde tapınaklar, tiyatrolar, mezarlar bulunmaktadır. ;Ülkemizde bozulma çok az yaşanan antik kentlerden biri de Adada’dır. Antik kentin her alanı farklı bir büyüleyicilik taşımaktadır. Ancak en çok ilgi gören her antik kentin taş yoludur. 

Adada antik kentini gezdikten sonra Sütçüler rent a car firmalarından kiralamış olduğunuz araca binerek yeni bir mekânı daha keşfetmek için kontağı çevirip gaza basmanız yeterli olacaktır. 

Sefer Ağa Camisi, bu caminin hemen girişinde bir kitabe mevcuttur. Caminin yapılış tarihi bu kitabe üzerinde yazan 1184 yılı kabul edilmektedir. Cami farklı mimarisi ve özel kare kesim taşları ile çok heybetli bir yapı olarak karşınıza çıkacaktır. 

 Taş kapı harabeleri, ilçe merkezinde bulunan bu harabelerin ne zaman yapıldığı veya hangi dönemde kim tarafından yapıldığına dair hiçbir bilgi maalesef yoktur. Geziniz boyunca Sütçüler kiralık araç kısa zamanda sizin başka bir tarihi alana gidişinizi oldukça kolaylaştıracaktır. 
sütçüler-araç-kiralama.png
Sığırlık kaleleri, İlk kale asar mahallesinde bulunmaktadır. Bizans döneminde yapıldığı düşünülen bu kale kare şeklinde inşa edilmiştir ve her köşesinde kuleler bulunmaktadır.  İkinci kale ise Sığırlık ve Çandır arasında kalmaktadır. Bu nedenle Sütçüler araba kiralama firmalarından birinden araç kiralayarak bu mesafeleri sorunsuzca aşabilmektesiniz. 

Tota dinlenme merkezleri içerisinde bulunan alanlarda dinlenebilir, pikniğiniz yapabilir ve seyir teraslarından ilçeyi farklı açılardan görme şansını yakalamış olursunuz. 

 Zorzila harabeleri ve kocabey harabeleri, mesire alanları, havzalar kesinlikle gezmeniz gereken alanlardandır. 

Bunlara ek olarak gezilecek yerlere ısparta araç kiralama firmalarından kiraladığınız ihtiyaca en uygun aracınız ile festivallere katılabilir, doğa gözlemleri yapabilir, avcılık sezonunda ava çıkabilir, safari yapabilir ve rafting sporunu yapabilirsiniz. Ayrıca yaylara çıkabilir, harika kamp alanlarında günlerce kamp yaparak harika doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Temmuz ayı içerisinde yapılan dut ve pekmez festivalleri döneminde ilçe ziyaretleriniz çok daha renkli bir hal alabilmektedir. Dilerseniz ilçeyi festival zamanı ziyaret ederek çok daha fazla yöreyi ve yöresel ürünleri yakından tanıma şansı bulabilirisiniz. 
sütçüler-oto-kiralama.png
Sütçüler Gezi Turu

Sütçüler gezi turunuza il olarak ilçeden araç kiralama yaparak başlamalısınız. Çünkü tarihi ve doğal mekânların hepsi farklı köy ve mahallelerde bulunmaktadır. Bu nedenle planlamalarınızı oldukça iyi yapmalısınız. 

Antik kenti, harabeleri, kaleleri, dinlenme alanlarını, havzaları görmeden ve doğanın size altın tepside sundu her şeyi görmeden asla ilçeden ayrılmayınız. 

Sütçüler’de Ne Yenir?

Sütçülere gittiğiniz zaman Akdeniz mutfağının hâkim olduğunu ve ilçede fazlaca keçi eti ve ürünleri tüketildiğini hemen fark edeceksiniz. Samsa, Banak, kaşık helvası, katmer, kıvırcık baklava, koca aşı, düğün aşı, kuru patlıcan yemeği, Sarı burma baklava, semizotu yemeği, soğanlı börek, ürmeli pilav, tortu, tereyağlı yeşil fasulye ve pek çok Akdeniz’e özgü meze, salata ve farklı yemekleri yıl boyunca ilçede ve şehir merkezinde hizmet veren restoranlardan deneyebilmektesiniz.