Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Uluborlu Araç Kiralama - Uluborlu Rent A Car | Gezgin 7/24

Uluborlu Gezilecek Yerler

Isparta’ya 65 km mesafede bulunan Isparta ilçesi Uluborlu 2018 yılı verilerine göre 6338 nüfusa sahip bir ilçedir. Uluborlu’ya ulaşım Isparta merkezden ve Isparta’nın diğer ilçelerinden belli sürelerde kalkan minibüsler ile ulaşım sağlanmaktadır.Havayolu ulaşımı ile Isparta’da bulunan Süleyman Demirel Havalimanına inen kişiler Uluborlu araç kiralama firmalarından kiraladıkları araçları ile Uluborlu’ya ulaşım sağlayabilirler.İsteğe göre kiralanan araçlar havalimanında ziyarete gelen kişilere teslim edilir. Süleyman Demirel Havalimanı ile Uluborlu arası 45 kilometredir. Uluborlu’da bulunan tarihi ve kültürel eserler ile Uluborlu gezilecek yerler olarak zengindir. Uluborlu Türkiye’de kiraz yetiştiriliciğinde önemli bir yere sahiptir. Uluborlu’da yetişen kirazlar kalitesi ve lezzeti ile Avrupa ve Rusya’ya ihracatı yapılmaktadır. Uluborlu’nun ikliminin mikroklima özelliği sayesinde burada yetişen kirazlar kalite yönünden bir adım öndedir. Uluborlu’da yetiştirilen kirazlar genelde iç piyasaya sunulmamakta hepsi ihraç edilmektedir. Uluborlu’ya kendi aracı ile gelen ya da Uluborlu rent a car firmasından araç kiralayan kişiler araçlarının bagajını Uluborlu kirazı ile doldurup evlerine dönmektedirler.

Uluborlu manevi yönden ayrı bir değeri olan bir ilçedir. Uluborlu 1. Dünya Savaşına ve Kurtuluş Savaşına 220 yedek subay ile katılmış ve vatanı savunmuştur. Kazanılan 242 İstiklal Madalyası ile en çok İstiklal Masalyasına sahip ilçedir.
uluborlu-araba-kiralama.png
Uluborlu Kalesi

Uluborlu’nun yerleşim bölgesi olduğu M.Ö. 4. Yüzyılda inşa edildiği düşünilen Uluborlu Kalesi farklı dönemlerde onarılarak günümüze kadar ulaşmıştır. Roma dönemi, Bizans Dönemi, Selçuklu Dönemi kalenin onarıldığı dönemlerdir. Kale Kapıdağının yamacında yer almakta ve 1200 metre yükseklikte bulunur. Uluborlu Kalesi iç kale ve dış kale olmarak iki bölümden oluşur. Geçen zamanda dış kale yıklımıştır iç kale daha sağlam olarak günümüze kadar gelmiştir. Yuvarlak kemerli iki girişi bulanan kalenin duvarları üç burç ile desteklenmektedir. Uluborlu Kalesine ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmekte aracı olamyan kişiler için Uluborlu oto kiralama firmaları araç filoları ile araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Alaaddin Camii

Uluborlu halkı tarafından Ulu Cami de denilen Alaaddin Camisi ilçe merkezinde bulunmaktadır. Cami 1231 yılında Selçuklu Hükümdarı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Caminin yapıldığı dönemde Uluborlu Hamitoğulları Beyliğinin başkentiydi. 13. Yüzyılda yapılamsına rağmen günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşmıştır. Üç kapısı ve 35 penceresi olan cami 2006 yılında orjinaline sadık kalınarak restorasyon yapılmıştır. Alaaddin Camii günümüzde ibadete açık olup hem Uluborlu halkına hem Uluborlu’yu ziyarete gelen kişilere ibadetlerinde ev sahipliği yapmaktadır. Aracı olmayıp araç ile cami ziyareti yapıp ibadetini yerine getirmek isteyen kişiler Uluborlu araba kiralama firmaları ile iletişime geçip araç kiralayabilirler.

Cirimbolu Köprüsü

1869-1872 yılları arasında su kemeri olarak yapılan yapı köprü olarak kullanılmaktadı. İki yuvarlak üst üste kemer şeklinde olan eserin uzunluğu 4,5 metredir. Uluborlu’nun eski yerleşim yerinde bulunan Cirimbolu Köprüsüne aracı olan kişiler kendi araçları ile aracı olmayan kişiler Uluborlu ucuz araç kiralama hizmetinden araç kiralayarak ulaşabilirler.
uluborlu-araç-kiralama.png
Uluborlu Müzesi 

İlçe merkezinde bulunan Uluborlu Müzesi 2007 yılında açılmıştır. Müzede Uluborlu yöresine ait el sanatları, el işleri, Uluborlu yöresinin kıyafet kültürü ve kıyafet örnekleri bulunmaktadır. Müzeyi gezen kişi Uluborlu kültürü ile ilgili bilgi sahibi olabilir. Müzenin bulunduğu binada Alaeddin Keykubat Halk Kütüphanesi de bulunmaktadır. Aynı zamanda müzenin bahçesinde Roma dönemine ait mezar taşları, lahitler ve kalıntılar da sergilenmektedir. İlçe merkezinde bulunması sebebiyle ulaşımın kolay olduğu Uluborlu Müzesi Uluborlu kiralık araç ile de kolayca ulaşılabilecek lokasyondadır. Uluborlu Müzesine giriş ücretsizdir. 

Apollonia Antik Kenti 

Uluborlu ilçesinin altında büyük bir kısmı bulanan Apollonia Antik Kenti M.Ö.312-280 yılları arasında I. Seleukos tarafından kurulmuştur. Romalılar ve Bizanslılar tarafından da yerleşim yeri olarak kullanılan bu antik kent Uluborlu ilçesinin altında kalmasından dolayı pek güz yüzüne çıkamamıştır. Antik kentte yapılan bazı kazı çalışmalarından lentin Trakyalıların ve Likyalıların kolonisi olduğu bilgilerine ulaşılmıştır. Şehrin ası sonraki dönemlerde Sazopolis olarak değiştirilmiştir. Antik kentin kalıntılarını rahatça gezmek için Uluborlu araç kiralama şirketinden araç kiralanabilir.
uluborlu-rent-a-car.png
Uluborlu’da Üniversite Gençliği 

Uluborlu’da Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlı Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. 8 bölümün bulunduğu üniversitede çoğunlukla Uluborlu dışından gelen öğrenciler eğitim görmektedir. Uluborlu dışındaki il ve ilçelerden gelen öğrenciler Uluborlu’da bulunan devlet yurdu ve özel yurtlarda barınmaktadırlar. Üniversitede eğitim gören gençler Uluborlu’nun sosyal hayatını da hareketlendirmektedir. Öğrenciler ihtiyaç duydukları zaman Uluborlu araba kiralama firmalarından araç kiralayarak bu ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. 

Uluborlu Kiraz Festivali 

Kiraz yetiştiriciliğinde önde gelen ilçe olan Uluborlu’da her yıl haziran ayında Uluborlu Kiraz Festivali düzenlenmektedir. 2020 yılında 44. Sü düzenlenecek olan festival hem ilçe halkı tarafından hem de Uluborlu’nun çevre ilçeleri ve illeri tarafından heyecanla beklenmektedir. Uluborlu’yu anlatan etkinliklerin düzenlendiği festivalde her sene geleneksel olarak yağlı pehlivan güreşleri de düzenlenmekte ve 1. Pehlivan seçilmektedir. Uluborlu dışından festivale gelen kişilere ısparta araç kiralama şirketleri araç kiralama konusunda yardımcı olmaktadırlar. Uluborlu Kiraz Festivalinde her sene farklı ve sevilen sanatçılar coşkulu konserler vermektedirler.