Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yalvaç Araç Kiralama - Yalvaç Rent A Car | Gezgin 7/24

Yalvaç Gezilecek Yerler

Sultan Dağlarının eteklerine kurulan Yalvaç Isparta’nın ilçesi olup 1096 metre yükseklikte bir ilçedir. Bağlı köylerinin nüfusu ile 100.000 nüfusa sahip Yalvaç Ispartanın büyük ilçelerindendir. Isparta ile Talvaç arasındaki mesafe 108 kilometredir. Yalvaç’a Isparta’dan ve Isparta’nın diğer ilçelerinden minibüsler kalkmakta ve ulaşım sağlanmaktadır. Bazı şehirlerarası otobüsler de yol güzergahı olarak Yalvaç’tan geçmektedir. Havayolu ile Yalvaç’a gelmek isteyen kişiler Isparta Süleyman Demirel Havalimanına iniş yapıp havalimanından araç ile Yalvaç’a geçebilirler. Havalimanı Yalvaç transferi için Yalvaç araba kiralama firmaları hizmet vermektedir.

Yalvaç’ta ilk yerleşim yeri M.Ö. 3. Yüzyılda kurulmuştur. Bu yerleşim bölgede bulunan Antiocheia antik kenti kazıları ile ortaya çıkmıştır. Antiocheia antik kenti önemi dolayısyla sonradan Sezar’ın Kenti anlamına gelen Colonia Caesareia adını almıştır. Yalvaç’ta yaşam ve hayat izlerinin 8 milyon yıl öncesinde olduğuna dayanan izler ve kalıntılar da bulunmaktadır. Bu kazılarda ve çalışmalarda yerli ve yabancı arkeologlar görev almaktadır. Arkeologların araç ihtiyaçlarını Yalvaç kurumsal araç kiralama firmaları geniş araç filoları ile karşılamaktadır.
yalvaç-araç-kiralama.png

İnanç turzimi için de önemli bir ilçe olan Yalvaç’ın Hristiyanlık dininin temellerinin atıldığı yer olduğu rivayet edilir. Aziz Paulus Hristiyanlığın temelinin Yalvaç’ta atmıştır ve Hristiyablık buradan yayılmaya başlamıltır. Yalvaç dini bir merkez haline gelmiştir.Selçuklu döneminde kültür merkezi haline gelen Yalvaç Selçuklu impratorluğundan sonra Hamitoğulları Beyliğine sonra da Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. Tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri bakımından Yalvaç gezilecek yerler bakımından zengindir.

Yalvaç Müzesi 

1966 yılında hizmete açılan Yalvaç Müzesi’nde Yalvaç’ta geçmiş dönem yerleşimlere ait kalıntılar ve tarihi parçalar bulunmaktadır. Müzenin en dikkat çeken parçaları ile Yalvaç’ta 8 milyn yıl öncesindeki yaşama ait gergedan ve hayvan fosilleridir. Farklı dönemlere ait tanrı ve tanrıça heykelleri, Roma dönemine ait yazılar müzenin diğer parçalarıdır. İlçe merkezinde bulunan Yalvaç müzesine ulaşım merkezden yürüyerek olabileceği gibi Yalvaç ucuz araç kiralama seçenekleri ile araç kiralanıp gezilebilir.

Devlethan Camii

Devlethan Camisinin yapılış tarihi ile ilgili kesin bir bilgi yoktur. Yapılan incelemelerde 14. Yüzyılda Selçuklu Sultanı 1. Mesut’un oğlu tarafından yaptırıldığı bilgisine ulaşılmıştır. Tek minareli olan caminin yapımında Antiocheia antik kentinden taşlar kullanılmıştır. Dış yüzeyi sıvasız olan cami belli dönemlerde onarılarak günümüze kadar gelmiştir. 

Tokmacık Fosil Yatakları 

Tokmacık Yalvaç’a bağlı bir kasabadır ve burada 1994 yılında yapılan kazılarla fosil kalıntılarına ulaşılmıştır. Ortalama 8 milyon yıl ile 10 milyon yıl öncesine ait olduğu bulgularına rastlanan bu fosiller gergedan, mamut, vahşi atlara aittir. Bu hayvanlara ait çene, kafa, diş kalıntıları bulunmaktadır. Tokmacık köyünde bulunan fosiller çok yıpranmamış ve parçalanmamış halde bulundukları için geçmiş dönemlere ait bulgulara ulaşılmıştır. Bu fosiller Yalvaç Müzesinde sergilenmektedir. Fosil kalıntılarının çıktığı yer olan Tokmacık’I görmek isteyen ziyaretçiler Yalvaç araç kiralama firmasından araç kiralayarak Tokmacık’a gidebilirler.
yalvaç-oto-kiralama.png

Çınaraltı

İlçe merkezinde bulunan bir çınarağacının bulunduğu yer Çınaraltı olarak anılmaktadır. 1200 yılında dilikdiği düşünülen çınar ağacı şuanda 820 yaşında oluo yüksekliği 16 metre gövdesi de 10 metredir. 8 asırlık çınarağacının geniş dallarının altında çay ve kahve içilebilecek bir yer mevcuttur. Sıcak yaz günlerinde çınar ağacının serin gölgesi Yalvaç halkına serinlik vermektedir. 

Anlatan Meydanı

Yalvaç merkezde bulunan Anlatan Meydanı açık hava müzesi tasarımında bir meydandır. Yalvaç’ın tarihini anlatan yapıların bulunduğu meydanı gezen ziyaretçiler Yalvaç’ta diğer gezilecek yerler ile ilgili ön keşif yapmaktadır. Tokmacık fosil yatakları gibi Yalvaç’ın tarihi zenginlikleri hakkında Anlatan Meydanında ön bilgilendirme yapılmaktadır. Anlatan Meydanının orta yerinde Atatürk Heykeli bulunmakta ve milli bayramlarda burada resmi törenler düzenlenmektedir. İlçe merkezinde bulunan Anlatan Meydanına araç sahibi olmayıp araç ile gelmek isteyenler ısparta oto kiralama seçenekleri ile gelebilirler.

St. Paul Kilisesi

Yalvaç’a 1 kilometre mesafede bulunan antik kent içinde bulunan St Paul Kilisesi kentin en büyük kilisesi ve ilk kilisesidir. M.S. 3. Yüzyılda inşa edildiği düşünülen kilisenin etrafında sinagog da bulunmaktadır. Yalvaç rent a car firmaları St Paul Kilisesini ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçilere araç temin etme konusunda yardımcı olmaktadır. Özellkle Hristiyan inancını benimseyen kişiler St. Paul Kilisesini mutlaka ziyaret etmektedir ve ibadetlerini yapmaktadırlar.
yalvaç-rent-a-car.png
Antiocheia Antik Kenti

Yalvaç’ta M.Ö. 3. Yüzyılda kurulan Antiocheia antik kentini 1833 yılında Rahip Arundell bulmuştur. Antik kentte Augustus Tapınağı bulunmakta ve bu tapınak antik şehrin en görkemli yapısıdır. Antik kentin Isparta’ya mesafesi 1 kilometre olup Yalvaç oto kiralama firmaları araç kiralama konusunda uzman ekipleri ile yardımcı olmaktadır.

Cittaslow (Sakin Şehir) Yalvaç 

Cittaslow hareketinin Türkiye’deki ilk temsilcisi olan Yalvaç yavaş şehir hareketinin öncü ilçesidir. Cittaslow hareketi yerleşim yerlerinde araba kullanımını azaltmak, doğa ile daha içiçe ve yaşanabilir yerleşim yerleri kurmaktır. Yalvaç ilçesi de hem tarihi zenginlikleri ve geçmişten gelen tarihi geçmişi hem de doğal güzellikleri ile 2012 yılında bu ünvanı almıştır. Hızlı yaşamın ve hızlı şehir yaşamının alternatifi olarak sunulan cittaslow hayattan ve yaşamdan daha fazla keyif almayı hedeflemektedir.