Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Arnavutköy Araç Kiralama - Arnavutköy Rent A Car | Gezgin 7/24

Arnavutköy

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçesi Arnavutköy yeşil doğası ve yaşam kalitesi ile İstanbul’da yaşanacak semtler arasındadır. Deniz kenarı bir semt olan Arnavutköy denizin mavisi ile doğanın yeşilinin bir arada olduğu ve İstanbul’un keşmekeşinden uzak bir yerdir. İstanbul Boğazını en güzel gören yerde bulunan Arnavutköy köşkleri, kendine özgü mimari dokusu, dar sokakları ve ahşap ya da taş bina evleri ile farklı dünyadaymış hissi uyandıran bir yerleşim yeridir. Her yaştan ve her kesimden kişiler için Arnavutköy gezilecek yerler bakımından farklı bir zenginliğe sahiptir.

Arnavutköy İstanbul merkeze (Taksim) 46 kilometre uzaklıktadır. İstanbul’a karayolu, havayolu ya da demiryolu ile gelen kişi Arnavutköy’e farklı ulaşım alternatifleri ile ulaşmaktadır. İstanbul’a karayolu ile gelen ve Esenler Otogarı’nda otobüsten inenler toplu ulaşım araçları ile Arnavutköy’e ulaşabilirler. Demiryolu ile İstanbul dışından Haydarpaşa garı ya da Sirkeci Garına tren ile ulaşan ziyaretçi toplu taşıma araçları ile Arnavutköy’e gelebilir. Toplu taşıma araçları yerine daha konforlu ve daha rahat bir ulaşım isteyen ziyaretçiler Arnavutköy araç kiralama firmaları ile irtibata geçip araç kiralayabilirler. Türkiye’nin havalimanı olan her ilinden ve dünyanın birçok şehrinden İstanbul’a uçak seferleri bulunmaktadır. İstanbul’da bulunan iki havalimanından birini kullanarak İstanbul’a iniş yapan kişiler için havalimanında karşılayan Arnavutköy kiralık araç ile Arnavutköy’e rahatça ulaşılabilir.

arnavutköy-araba-kiralama.png

Ayia Strati Tarihi Rum Ortodoks Kilisesi 

Arnavutköy’de bulunan Ayia Stradi Kilisesi 1900 yılında inşa edilmiş bir kilisedir. Kilisenin iç ve dış mimarisi etkileyici bir güzelliğe sahiptir. Kilisede Osmanlı İmparatorluğunda devlet adamı görevi yapmış ve Arnavutköy’de yaşayan Rum asıllı Konstantinos Mousouros Paşa ve ailesine ait aile kabristanı da bulunmaktadır. Kilise 16. Yüzyılda yaşayan Rumlar tarafından iyileştirici gücü olduğuna inanılan baş melek Mikail’e adanmıştır. Geniş bir avlu içerisinde buluna kilisenin bahçesinde İstanbul Patriklerine ithafen yapılan mezar taşları da bulunmaktadır. Kilise normal zamanlarda ziyarete açık olmamakla beraber bekçiden özel izinle ya da özel günlerde ziyaret edilebilmektedir. Yurtdışından gelen Hristiyanlar kiliseyi ziyaret etmek istediklerinde istanbul oto kiralama hizmeti alarak kiliseyi ziyaret edebilmektedirler.

Tevkifiye Camii

1838 yılında Osmanlı Sultanı 2. Mahmut tarafından yaptırılan Tevkifiye Camii bu semtteki en eski Osmanlı eserlerinden biridir. Yapımının olduğu dönemde bu semtte neredeyse hiç müslüman halk bulunmaktaydı. İsmini Sultan 2. Mahmut’un oğlu şehzade Tevfik’ten alan cami manzarası ile de gezenlere güzel manzaralar sunan bir camidir. Tevkifiye Camisi Arnavutköy Camii ya da Akıntıburnu Camii olarak da bilinmektedir. Hem İstanbul’un tarihi güzelliklerini hem de Arnavutköy’ün tarihi güzelliklerinden Tevkifiye camisini rahat ziyaret etmek için İstanbul Arnavutköy araç kiralama hizmetinden yararlanıp araç kiralanabilir.

arnavutköy-araç-kiralama.png

İzzetabad Kasrı

Boyalı Köşk olarak da bilinen İzetabad Kasrı Arnavutköy’deki tarihi yapılardan biridir. 1797 yılında Osmanlı Hükümdarı 3. Selim için Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından inşa edilmiştir.1798 yılında bir yangın yaşayan köşk 1940 lı yıllarda yıktırılmış ve yerine ikiz köşk yapılmıştır. 1992 yılında aslına uygun olarak restore edilen köşk günümüzde bir şirketin merkez binası olarak faaliyettedir. Arnavutköy’ün bulunduğu konum dolayısıyla İzzetabad Kasrı da deniz kenarı ve deniz manzaralı bir yapıdır. Karayolu ile İzzetabad Kasrı’na gelmek isteyen kişiler Arnavutköy oto kiralama şirketlerinden araç kiralama hizmeti alıp araç ile gelebilirler.

Akıntıburnu 

Karadeniz’den Marmara Denizine doğru olan deniz akıntılarının sürekli olduğu Arnavutköy’ün sahil kısmına Akıntıburnu adı verilir. Deniz akıntısının hızı saatte 12mile ulaşmakta olan bu bölgeye Rumlar Mega Revma ismiyle anmaktaydı. Akıntıburnu bölgesi balık tutmak için ideal bir yerdir. Akıntuburnu ve Arnavutköy’ün sahil kısmında balık restaurantları, café ve restaurantlar manzara eşliğinde yemek yemek, bir şeyler içmek isteyenlere hizmet vermektedir. Akıntıburnu’na kendi araçları ile gelenler dışında kendi aracı olmayıp Arnavutköy araba kiralama firmalarından araba kiralayıp gelenler de vardır.

Beyhan Sultan Çeşmesi 

Arnavutköy’ün tarihi mekanlarından biri olan Beyhan Sultan Çeşmesi Arnavutköy sahil yolunda bulunan ve 1804 yılında yapılan bir camidir. Osmanlı Sultanı 3. Mustafa’nın kızı ve 3. Selim’in kardeşi Beyhan Sultan tarafından yaptırılmış olan cami 1950 yılında yıkılmıştır. Sahil yolunun genişletilmesi amacıyla sökülen çeşmenin parçaları Tevkifiye Camii bahçesinde muhafaza edilmiştir. 2000 yılında çeşme bugün bulunduğu yere parçaları ile tekrar inşa edilmiştir. Kendi aracı ile ya da Arnavutköy rent a car firmasından kiralanan bir araç ile Arnavutköy sahil yolundan geçerken Beyhan Sultan Çeşmesini görmek mümkündür.

arnavutköy-rent-a-car.png

Arnavutköy sahil kenarı ve boğaza hakim bir manzaraya sahip ilçe olması sebebiyle sahil boyunca deniz kenarında yürüyüş yapmak bile insana iyi gelmektedir. İstanbul tarih, doğa ve eğlence olarak gezilecek yerleri çok olan bir şehirdir. Araba sahibi olmayan ya da uçak ile İstanbul’a gelenler Arnavutköy ucuz araç kiralama seçeneklerinden bütçelerine uygun araç kiralayıp hem İstanbul’u hem Arnavutköy’ü gezebilirler.

Arnavutköy günümüzde İstanbul’un gözde ilçelerinden olduğu gibi Osmanlı döneminde de gözde yerleşim yeriydi. Melekler Köyü olarak anılan Arnavutköy’de köşkler, yalılar bulunmakta ve Osmanlı İmparatorluğunun önde gelen kişileri burada ikamet etmekteydi.