Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ataşehir Araç Kiralama - Ataşehir Rent A Car | Gezgin 7/24

Ataşehir Gezilecek Yerler

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ilçesi Ataşehir 2008 yılında ilçe olmuştur. Modern ve kaliteli yaşam biçimi, sosyal tesislerin fazlalığı, spor alanları,kaliteli ve sağlıklı yaşamın ön planda olduğu yerleşim alanları ve konutları ile Ataşehir genç ve yaşlı her kesimden insanın yaşamak istediği bir yerdir. Ataşehir yaşam kalitesi bakımından güzel imkanlar sunsa da aynı zamanda İstanbul’da iş merkezi konumundadır. Firma ve şirketlerin merkez binaları Ataşehir’de bulunmakta ve bu da Ataşehir’de iş hayatını da hareketlendirmektedir. İş için Ataşehir’e gelen firma temsilcileri istanbul oto kiralamahizmetinden yararlanıp araçlarını kiralamaktadır.

Hem iş hayatı hem sosyal hayat yönünden zengin olan Ataşehir gezilecek yerler olarak ziyaretçilere unutamayacakları anlar sunmaktadır Ataşehir’de büyük ve ünlü markaların mağazalarının olduğu alışveriş merkezleri yanında açık alan ve doğada vakit geçirilebilecek yerler de çoğunluktadır. 

Ataşehir’e İstanbul Dışından Ulaşım

Ataşehir’e İstanbul dışından gelecek kişiler için ulaşım havayolu, karayolu ve demiryolu ile mümkündür. Türkiye’nin havalimanı olan her ilinden ve dğnyanın he şehrinden İstanbul Yeni Havalimanına ve İstanbul’un Anadolu yakasındaki havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçak seferleri vardır. İstanbul Yeni Havalimanı’na iniş yapan bir kişi Ataşehir’e gitmek için bir noktaya kadar havalimanı servislerini kullanabilir sonra minibüs ya da belediye otıbüsleri ile Ataşehir’e geçiş yapabilir. 

Yeni İstanbul Havalimanı İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan havalimanı olduğu için Ataşehir’e gitmek biraz zaman alabilir. Daha kısa zamanda Ataşehir’e ulaşmak isteyen kişiler İstanbul Ataşehir araç kiralama firmalarından araç kiralayıp Ataşehir’e ulaşabilir. Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapan kişi havalimanı servis otobüsleri (Havaş) ile kolayca Ataşehir’e ulaşabilir. Sabiha Gökçen Havalimanından Havaş’I kullanmak istemeyen kişiler Ataşehir araba kiralama firmalarından istedikleri araı şoförlü ya da şoförsüz kiralayıp hem Ataşehir’i hem İstanbul’u gezebilirler.
ataşehir-araba-kiralama.png
İstanbul’a demiryolu ile ulaşmak istendiğinde İstanbul Haydarpaşa Garına gelinmektedir. Tren ile Haydarpaşa Garından istenirse minibüs ile istenirse Ataşehir oto kiralama şirketlerinden kiralanan bir araç ile Ataşehir’e ulaşılır. Haydarpaşa Garı ile Ataşehir arası 12 kilometredir. 

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a otobüs seferi vardır. Çoğu otobüs firmasının İstanbul Ataşehir’de durakları ve ofisleri vardır. 

Nezahat  Gökyiğit Botanik Bahçesi

Sadece Ataşehir’de yaşayanların değil Tüm İstanbul halkının nefes almak için geldiği 46 hektarlık botanik bahçesi 1995 yılında hatıra parkı olarak yapılmıştır. 2002 yılında botanik bahçesi olan alan hem nefes alanı hem de araştırma ve inceleme merkezidir. Her türlü ve her çeşitten bitki ile ilgili araştırmalar Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi çalışanları tarafından yapılmaktadır. 

Dünyadan ve Türkiye’den her çeşit bitkinin bulunduğu botanik bahçesinde tükenmekte olan bitkiler de koruma altına alınıp ekolojik dengenin bozulmaması için her türlü çalışma yapılmaktadır. Bölgede yer alan Botanik Bahçesi; mükemmel bir gezi alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Botanik bahçesine gelen ziyaretçilerin ve özellikle çocuk ziyaretçilerin bitkilerle vakit geçirmeleri için farklı etkinlikler düzenlenmektedir. 

Botanik bahçesinde yetişkin ziyaretçiler için bahçıvanlık kursu bulunmakta ayrıca bitkiler ile ilgili kitap ve araştırmaların olduğu bir kütüphane de bulunmaktadır. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesine minibüs ve belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi daha rahat bir ulaşım için Ataşehir rent a car firmalarından araç kiralamak da bir alternatiftir.
ataşehir-araç-kiralama.png
Kayışdağı Ormanı 

Gökdelen iş merkezleri, plazaların ve çok katlı sitelerin bulunduğu Ataşehir bu yapılaşmaya rağmen yeşil alanlar bakımından da zengindir. Kayış dağı ormanı da bu alanlardan biridir ve oksijen deposu özelliği ile ziyaretçi akınına uğramaktadır. Yürüyüş parkurları, piknik alanları, dinlenme tesisleri, spor alanları, koşu alanları ile doğa ile iç içe vakit geçirilecek bir yerdir. Ataşehir ucuz araç kiralama seçenekleri ile geniş aile araçları kiralanıp Kayışdağı Ormanına pikniğe gelinebilir. 

Watergarden İstanbul 

Alışveriş merkezi olan Watergarden İstanbul alışveriş merkezinden çok farklı bir eğlence ve aktivite merkezidir. Alışveriş yapılacak mağazaların da bulunduğu kompleksde alışveriş haricinde sosyal ve kültürel aktiviteler için konser ve tiyatro sahneleri, konforlu sinema salonları, spor salonu bulunmaktadır. 

Watergarden İstanbul’da çocuklu aileler için çocuklarının hem eğlenip hem öğrenip-eğitileceği aktivitelerin yapıldığı geniş çocuk aktivite alanları bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezi geniş bir alana kurulmul olması ve bu alanda bulunan su havuzlarında yapılan görsel su dansları ve su gösterileri ile tam bir görsel şölen sunmaktadır. Çocuklu ailelerin hem çocukları hem kendilerinin hoşça vakit geçireceği Watergarden İstanbul’a aracı olmayan çocuklu aileler için Ataşehir araç kiralama firmaları istenen sürelerde araç kiralamaktadır.
ataşehir-oto-kiralama.png
Ülker Sports Arena

Fenerbahçe Spor Kulübünün spor kompleksi olan Ülker Sports Arena sadece spor karşılaşmalarına ev sahipliği yapmamaktadır. Konserlere, söyleşilere, gösterilere, konferanslara ve özel etkinliklere ev sahipliği yapan spor kompleksi Fenerbahçe taraftarı olmayan kişilerin de geldiği bir komplekstir. 15.00 kişi kapasitesi bulunan spor kompleksi son teknoloji alt yapısı ve ses sistemi ile etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapmaktadır. 

İstanbul dışından gelen ve Ülker Sports Arena’da Fenerbahçe maçını seyretmek isteyen taraftarlar kendi araçları ile gelmediyse Ataşehir kiralık araç ile spor kompleksine ulaşabilirler. Ülker Sports Arenaya minibüs ve belediye otobüsleri ile de ulaşım mümkündür.