Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Avcılar Araç Kiralama - Avcılar Rent A Car | Gezgin 7/24

Avcılar Gezilecek Yerler 

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçesi olan Avcılar 1966 yılına kadar köy statüsündeydi. Dönemin Türkiye Elektrik Kurumu ve büyük fabrikaların 1960 yılından sonra Avcılar Köyüne kurulması ve Avcılar Köyünün sanayileşmesi ile Avcılar ilçe olmuştur. 2018 verilerine göre 435.265 olan nüfusu ile Avcılar İstanbul’un en kalabalık ve en büyük ilçesidir. Avcılar hızla sanayileşen ve fabrikaların, üretim tesislerinin her geçen gün arttığı bir yerleşim birimidir. Avcılar’a iş görüşmesi ve iş toplantıları için gelen kişiler araç ihtiyaçları için İstanbul araç kiralama şirketleri ile irtibata geçerek tercihleri olan aracı kiralayabilirler. 

Eğitim konusunda birçok okul ve üniversitenin olduğu Avcılar’da İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü ilçenin değerini bir kat daha arttırmaktadır. İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsünde eğitim gören öğrenciler araç ihtiyaçları olduğunda Avcılar ucuz araç kiralama seçenekleri içinden öğrenci bütçelerine uygun aracı karşılamaktadırlar. İstanbul’a ve Avcılar’a ilk kez gelen kişiler Avcılar gezilecek yerler konusunda zengin bir ilçe olduğunu görmektedirler.

Avcılara Ulaşım Nasıl Olmaktadır?

İstanbul’dan herhangi bir yerden Avcılar’a ulaşmak isteyen kişi için en kolay yol metrobüstür. Metrobüsün Avcılar durağı merkezi bir yerde olup heryere ulaşım mümkündür. Metrobüs dışında belli semtlerden Avcılar’a minibüs ve belediye otobüsü seferleri de vardır. İstanbul dışından Avcılar’a gelmek isteyen kişiler için havayolu ulaşımı ve karayolu ulaşımı alternatifleri bulunmaktadır. İstanbul Yeni Havalimanı ile Avcılar arası kilometre olup İstanbul Yeni Havalimanından Avcılar’a havalimanı servisleri ile ulaşım sağlanır. Havalimanından Avcılar araç kiralama seçenekleri ile kiralanan bir araç ile Avcılar’a gitmek ulaşım için iyi bir alternatiftir.
avcılar-araba-kiralama.png
İstanbul’a otobüs ile gelen kişiler İstanbul Avrupa yakası otogarı olan Esenler otogarında otobüsten inip minibüs ya da otobüs firmalarının servisleri ile Avcılar’a ulaşabilir. Avcılar ile Esenler Otogar arası 30 kilometredir. Minibüs ya da servis ile vakit kaybetmek istemeyen kişiler İstanbul Avcılar oto kiralama hizmetlerinden yararlanıp kiralık araçlarını Esenler Otogar’dan teslim alabilirler.

Atatürk Evi 

2000 yılında açılan Atatürk Evi Atatürk’ün anısını yaşatmak için Atatürk’ün resimleri ve eşyaları ile düzenlenmiş bir evdir. Salon, yatak odası, mutfak ve kilerden oluşan evde bir de Atatürk için çalışma odası hazırlanmıştır. Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin modelinde yapılan Atatürk Evi binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Evin önünde bulunan yürüyüş yolunda Ankara’da bulunan ilk Meclis Binası ve Erzurum Kongresi ile Sivas Kongresinin yapıldığı binaların 1/5 ölçeğinde küçültülmüş modelleri bulunmaktadır. Ülkemizin kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk’ün anısını yaşatmak için Atatürk Evi’ne Avcılar dışından da ziyaretçi akını olmaktadır. Avcılar yılından Atatürk Evini ziyarete gelenler Avcılar araba kiralama hizmeti ile araç kiralayıp Atatürk Evine kolayca ulaşabilmektedir.
avcılar-araç-kiralama.png
Haluk Perk Müzesi 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Haluk Perk arkeolojiye meraklı ve arkeoloji konusunda da eğitim almış biridir. Haluk Perk Hitit, Bizans ve Urartu dönemi başta olmak üzere geçmiş medeniyetlere ait tarihi parçalar ve tarihi kalıntılar toplayıp bu müzeyi kurmuştur. 300 bin parça tarihi eser ve parça toplayan Haluk Perk eseri bulunan bu müzeyi açarak bu eserleri tarih severlerle buluşturmuştur. Haluk Perk müzesine gitmek için Avcılar rent a car firmalarından araç kiralanabilir.

Paşaeli Piknik Alanı 

Avcılar sahil bölümünde bulunan Paşaeli Piknik alanı geniş bir komplekstir. Doğa ile içiçe ve yeşillikler içinde vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercih ettiği mekan olan Paşali Piknik Alanı 91000 m2 yeşil alanı ile Avcılar’da oksijen deposu görevi görmektedir. Spor sahaları, yürüyüş parkurları ve piknik alanının bulunduğu Paşaeli Piknik Alanında 2 adet kafeterya da bulunmaktadır. Yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu bu mekanda evlenmek isteyen çiftler için de düğün salonu bulunmaktadır. 

Amfi tiyatronun da bulunduğu Paşaeli Piknik Alanında amfi tiyatro alanında konserler ve gösteriler yapılmaktadır. Ulaşımın kolay olduğu piknik alanına araç ile gelek isteyen kişiler Avcılar araç kiralama firmaları ile irtibata geçip araç kiralayabilirler. Piknik alanınan giriş ücretsiz olmakta ve piknik alanında bulunan barbeküler mangal severlere mangal yakma fırsatı vermektedir. Işıklandırma ve aydınlatma sisteminin olduğu Paşaeli Piknik Alanında özellikle yaz aylarında hava karardıktan sonra da rahatlıkla vakit geçirilebilmektedir. 

Marmara Caddesi 

Avcılar’ın en işlek ve en hareketli caddesi olan Marmara Caddesi cafelerin ve mağazaların olduğu bir caddedir. Metrobüs durağına çok yakın olması sebebiyle metrobüsten inen kişinin rahatlıkla ulaşabileceği bir caddedir. Farklı bir ulaşım ile Avcılar’a ve Marmara Caddesine ulaşmak isteyenler Avcılar kiralık araç ile Marmara Caddesine gelip caddeyi gezebilmektedir. Marmara Caddesinin giriş bölümünde caddeye gelenleri Atatürk Heykeli karşılamaktadır. Ayrıca cadde boyunca caddenin ortasında bulunan uzun havuz caddeye ve caddeyi gezenlere farklı bir hava vermektedir. 
avcılar-oto-kiralama.png
Atatürk Stadyumu ve Spor Kompleksi

2012 yılında hizmete açılan Atatürk Stadyumu ve Spor Kompleksi Avcılar Belediyesine bağlı bir spor kompleksidir. Futbol sahası başta olmak üzere farklı spor dalları spor sahaları bulunan spor kompleksinde Avcılar halkı için uzman antrenörlerden spor dersleri verilmektedir. istanbul oto kiralama Son teknoloji donanım ile yapılan Spor Kompleksi Avcılar halkının yaşam kalitesini yükseltmek ve sporu herkesin hayatına dahil etme amacındadır. Atatürk Stadyumu ve Spor Kompleksi futbol karşılaşmalarına, turnuvalara, spor karşılaşmalarına ev sahipliği yapmaktadır.