Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Başakşehir Araç Kiralama - Başakşehir Rent A Car | Gezgin 7/24

Başakşehir İlçe Tanıtımı

Günümüzde İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri kuşkusuz Başakşehir olmaktadır. Avrupa yakasında bulunan Başakşehir spor tesislerinden organize sanayi bölgelerine kültür alanlarından sosyal tesislere ve doğal yaşam alanlarına kadar birçok konuda öne çıkmaktadır. İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Başakşehir Osmanlı Devleti Döneminde barut üretimi için kullanılan Azatlık adlı yerleşim birimiydi. 

Başakşehir 400 bini aşkın nüfusa sahiptir. Bununla birlikte İstanbul için en fazla çocuk nüfusa sahip olan ilçe olarak öne çıkmaktadır. Başakşehir Kayabaşı, Bahçeşehir ve Altınşehir yerleşimleri ilçenin önemli bölgelerindendir. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ilçe halkının geçim kaynakları arasında öne çıkmaktadır. Bununla birlikte ticaret merkezleri, ilçenin konumu da yeni yatırımları çekmektedir. 

Başakşehir ilçesi batı ve güneyinde Esenyurt güneyde Bağcılar, Küçükçekmece, Avcılar doğuda Sultangazi ve Esenler kuzeyde Arnavutköy ile komşudur. Başakşehir ticari anlamda İstanbul’un önemli merkezlerinden biri olmasının yanı sıra birçok doğal güzelliği ve tarihi yapılara da sahiptir. İlçedeki bu yerlerin gezilmesi için Başakşehir araç kiralama firmalarından destek alınabilir. 

Başakşehir Gezilecek Yerler

Gelişmiş sanayisi, altyapısı ve ticari merkezleriyle bilinen Başakşehir bununla birlikte İstanbul için önemli de bir merkez olmaktadır. Zira doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve insanların dinlenip doğayla iç içe olabileceği yaşam alanlarına sahiptir. Bu kapsamda Başakşehir gezilecek yerler listesinde;
başakşehir-araba-kiralama.png

 • BaşakşehirGöleti
 • Başakşehir Sular Vadisi
 • Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı
 • Azatlı Baruthanesi
 • Yarımburgaz Mağaraları
 • Sazlıdere Barajı
 • Atatürk Olimpiyat Stadı
 • Kayaşehir Pazarı
 • Şelale Park Sosyal Tesisleri
 • Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı
 • Başakşehir Millet Kıraathanesi yer almaktadır. 

Görüleceği üzere birçok doğal alan ve sosyal tesise sahip olan Başakşehir ticarette olduğu gibi bu anlamda da öne çıkmaktadır. Bu göz alıcı mekanları gezmek için Başakşehir rent a car firmalarından hizmet alabilirsiniz. Böylece daha verimli bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. 

 

BaşakşehirGöleti Manzarası

İstanbul’un en büyük yapay göleti olan Başakşehir Göleti muaazam manzarası ile ziyaretçilerini ağırlıyor. 300 dönümlük Başakşehir Park Rekreasyon alanı içerisinde yer alan gölet çevre düzenlemesi ile oldukça cazip bir yer haline getirilmiştir. Muazzam manzarası ve görünümünün yanı sıra Başakşehir Göleti yaz aylarında ve Ramazan aylarında halkın buluşma noktası oluyor. Düzenlenen etkinlikler ve faaliyetler ile oldukça hareketli bir yer olmaktadır. Başakşehir Göleti ziyareti için İstanbul Başakşehir kiralık araç hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. 

başakşehir-oto-kiralama.png
Başakşehir Yarımburgaz Mağarası

İstanbul ve dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu düşünülen Yarımburgaz Mağaraları Başakşehir ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Yarımburgaz Mağaraları gerçekleştirilen birçok ulusala ve uluslararası kazı sonunda sit alanı ilan edilmiştir. Yapılan araştırmalarda Yarımburgaz Mağaralarının Eski Taş Çağı dönemlerinden kalma olduğu düşünülmektedir. 

Bu anlamda dünya tarihinde de önemli yer edinen Yarumburgaz Mağaraları ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Gerek yerel gerek yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Yarımburgaz Mağaraları ziyareti için Başakşehir oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Başakşehir Millet Kıraathanesi

Türkiye’nin en büyük Millet Kıraathanesi olan Başakşehir Millet Kıraathanesi özellikle gençler için çok kullanışlı bir mekan konumundadır. Zira Başakşehir Millet Kıraathanesi’nde 100.000 kitap bulunmaktadır. Başakşehir Millet Kıraathanesi kitap yelpazesinde;

 • 60 bin basılı kitap
 • 20 bin dijital kitap
 • 18 bin sesli kitap
 • 102 kabartmalı kitap bulunmaktadır. 

Başakşehir Millet Kıraathanesi’nde kütüphanenin yanında sergi salonu kafe, restoran gibi alanlar da bulunmaktadır. Sadece Başakşehir değil İstanbul’un öğrencilerinin uğrak noktası olan Başakşehir Millet Kıraathanesi il dışından gelen ziyaretçilerin de uğradığı noktalardan biri olmaktadır. 

Bu özelliklerinden dolayı Başakşehir Millet Kıraathanesi kurumsal ziyaretçileri de ağırlamaktadır. Ülkemizin en büyük Millet Kıraathanesi olan Başakşehir Millet Kıraathanesi ziyareti için istanbul oto kiralama firmalarından hizmet alınmaktadır. Böylece faturalarınızı muhasebenize işletmeniz de mümkün olmaktadır. 
başakşehir-araç-kiralama.png
 

Başakşehir Azatlı Baruthanesi

Osmanlı Devleti’nde Azatlı isimli yerleşim birimi olan Başakşehir devletin barut ihtiyacını karşılamaktaydı. 1795 yılında inşa edilmiş olan Azatlı Baruthanesi Baruthane Nazırı Mehmet Şerif Efendi’nin fikriyle açılmıştır. Uzun süre Osmanlı’nın barut ihtiyacını karşılayan Azatlı Baruthanesi 1877 – 1878 Osmanlı Rus savaşlarında büyük tahribata uğramıştır. Günümüzde tahrip olmuş durumda bulunan Azatlı Baruthanesi ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Yerleşim yerinin dışında bulunan Azatlı Baruthanesine Başakşehir kiralık araba hizmetlerinden faydalanılarak bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir. 

Başakşehir Gezi Planı

Görüleceği üzere tarihi yapılar dünya tarihine ışık tutacak eserler ve doğal tesisleri ile önemli ölçüde alternatifleri bulunan Başakşehir ziyaretçiler için ilgi odağı olmaktadır. Bu anlamda Başakşehir gezi planında birçok farklı yer görülebilmektedir. Başakşehir gezi planlarının daha verimli gerçekleştirilmesi için Başakşehir araç kiralama firmaları tarafından hizmet sağlanmaktadır. Böylece gezinin daha verimli geçmesi ve daha fazla yer görülmesi de mümkün olmaktadır. 

Başakşehir Araç Kiralama Hizmeti

Başakşehir ilçesi gezi anlamında sunmuş olduğu alternatiflerle ziyaretçiler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu anlamda yoğun olan İstanbul trafiğinde ve toplu taşıma araçları ile zorlu geçen sürecin kısaltılması ve rahatlatılması için araç kiralama firmaları hizmet vermektedir. Üstelik Başakşehir ucuz araç kiralama fırsatları sunan bu firmalardan alınacak hizmetle oldukça makul ücretlerle işlem yapılabilmektedir. Böylece Başakşehir gezinizin daha verimli geçmesi sağlanmaktadır.