Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bayrampaşa Araç Kiralama - Bayrampaşa Rent A Car | Gezgin 7/24

İstanbul Bayrampaşa Tanıtımı

İstanbul’un eski yerleşim yerlerinden biri olan Bayrampaşa ilçesi Avrupa yakasında yer almaktadır. İstanbul’un fethinde karargah olarak kullanıldığından ayrı bir önemi de bulunmaktadır. Osmanlı Devleti’nde tarım alanı olarak değerlendirildiğinden ilçede oldukça fazla çiftliğe rastlamak mümkündür. Bununla birlikte günümüzde sanayi ilçesi olma yolunda ilerlemektedir. 

İsmini 17. Yüzyılda yaşayan Osmanlı sadrazamı Bayram Paşa’dan alan ilçe günümüze değin İstanbul için önemli olan yerini korumuştur. 270 bin üzerinde nüfusu ile birçok ilden daha kalabalık olan ilçenin bir diğer önemi de Esenler Otogarı’nın sınırları içerisinde olmasıdır. Günlük 1 milyon üzerinde kişinin bulunduğu düşünülmektedir. 

Bayrampaşa kuzeyinde Gaziosmanpaşa, doğusunda Eyüp, güneyinde Zeytinburnu ve batısında Esenler ile komşudur. İl merkezine de 3 km gibi oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır. Bununla birlikte günümüzde tamamıyla sanayi ve turizm kenti olan ilçede birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Bayrampaşa araç kiralama firmalarından destek alarak gezilerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

Bayrampaşa Gezilecek Yerler

Bayrampaşa İstanbul’un merkezi konumundaki ilçelerden olması nedeniyle ticaret merkezleri, alışveriş merkezleri, müzeler gibi yerler açısından oldukça zengin bir konumdadır. İstanbul’un göbeğinde bulunan Bayrampaşa’da Osmanlı’dan kalma tarihi yapılar da bulunmaktadır. Bu anlamda birçok sosyal ve kültürel faaliyet etkinlikleri gerçekleştirilebilecek bir yer olmaktadır. Bu kapsamda;

  • Jurassic Land Müzesi
  • Turkuazoo Akvaryum
  • Magic İce Buz Müzesi
  • Bayrampaşa Ada Park
  • Tarihi Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü gibi yerler Bayrampaşa gezilecek yerler listesine girmektedir. 

Jurassic Land Müzesi
bayrampaşa-araba-kiralama.png
Forum İstanbul’da yer alan ve ülkemizin en büyük dinozor müzesi olan Jurassic Land Müzesi Bayrampaşa sınırlarında bulunmaktadır. Çocuklar için oldukça keyifli ve eğlenceli faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği Jurassic Land Müzesi dinozor müzesi, dinozor oyuncakları, strateji oyunları, 4 boyutlu sinema Jurocopter ve kazı etkinliği bölümlerinden oluşmaktadır. Haftanın her günü 07.00 ile 19.30 arasında ziyaret edilebilmektedir. Buradaki çeşitli faaliyetlerle özellikle çocukların eğlenmesi ve kendini geliştirmesi mümkün olacaktır. Jurassic Land Müzesi ziyareti için Bayrampaşa oto kiralama firmalarından destek alabilirsiniz.

 

Turkuazoo Akvaryum

Ülkemizdeki en büyük akvaryum olan Turkuazoo Akvaryum Bayrampaşa’da bulunan Forum İstanbul alışveriş merkezinde yer almaktadır. Dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan ve yüzlerce çeşit deniz hayvanı ile kapılarını ziyaretçilere açan Turkuazoo Akvaryum yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Akdeniz, Karadeniz, Yağmur Ormanları, Hint Pasifik Okyanusu, Dokunma Havuzu, Su Altı Tüneli gibi tematik bölümlerden oluşan ve bu bölgelerdeki hayvanları bulunduran bir ayrım bulunmaktadır. istanbul oto kiralama Oldukça kapsamlı bir akvaryum olan Turkuazoo Akvaryum ziyareti için Bayrampaşa kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Magic Ice Buz Müzesi

Farklı bir konseptle oluşturulan ve ülkemizde nadir bulunan buz müzesi Bayrampaşa’da yer almaktadır. Forum İstanbul alışveriş merkezinde bulunan Magic Ice Buz Müzesi kutup ve soğuk bölgeleri canlandırmaktadır. Farklı ülkelerden getirilen 170 ton buzla oluşturulan buz müzesi her gün 10.00 ve 22.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

İçerisinde buzdan heykeller bulunan ve -5 derece havasıyla kutupları andıran bir yer olan Magic Ice Buz Müzesi’nde hediyelik eşya alanı da bulunmaktadır. Eskimo kıyafetleri giyilerek giriş yapılan müzede oldukça harika buz manzaraları ziyaretçileri beklemektedir. Farklı bir gezi tecrübesi olarak Magic Ice Buz Müzesi ziyareti için Bayrampaşa kiralık araba hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. 
bayrampaşa-araç-kiralama.png
Bayrampaşa Ada Park

Lunapark ve göleti birleştiren Bayrampaşa Ada Park veya Bayrampaşa Şehir Parkı ziyaretçilerin uğrak noktalarından biridir. Hem çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirmesi hem de gölet manzarasında eşsiz bir ortam olan Bayrampaşa Adapark bundan dolayı oldukça fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır. 480 dönümlük alanda kurulan Bayrampaşa Adapark çocuklar için lunapark imkanı, yetişkinleri için ise doğa yürüyüşü, bisiklet turu ve piknik imkanı sağlamaktadır. Keyifli vakit geçirmek ve doğa ile olmak için Bayrampaşa rent a car firmalarından yardım alabilirsiniz. 

Tarihi Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü

1827 yılında hastane olarak inşa edilen ve Osmanlı’ya ait farklı bir mimari dokusu bulunan Maltepe Hastanesi günümüzde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü olarak kullanılmaktadır. Ortasındaki büyük avlusu, yüksek tavanlı geniş odaları ile ferah bir mekan olmaktadır. 1922’den sonra askeri okul, kışla ve karargah olarak kullanılan hastane günümüzde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü olarak kullanılmaktadır. 

 

Bayrampaşa Gezi Planı

Bayrampaşa denildiğinde görüleceği üzere eğlence merkezleri ve sosyal faaliyet alanları akla gelmektedir. Bunun yanı sıra tarihi yapılar, çeşmeler ve çiftlikleri de bulunduran ilçede gezi için farklı alternatifler bulunmaktadır. Jurassic Land, Magic İce Müzeleri ve Turkuazoo Akvaryum gibi farklı konseptleri de bulunduran Bayrampaşa gezi için önemli yerlerden biridir. Oldukça keyifli ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bu alanlar dışında Bayrampaşa Adapark ile doğa ile iç içe olabilirsiniz. Tüm bu güzellikler için İstanbul Bayrampaşa araç kiralama firmalarından yardım alabilirsiniz. 
bayrampaşa-rent-a-car.png
Bayrampaşa Kurumsal Araç Kiralama

Bayrampaşa günlük 1 milyonu aşan nüfusu ile oldukça yoğun olmaktadır. Burada gerçekleştirilecek gezi faaliyetleri için araç kiralama firmalarından destek alınması mantıklı olmaktadır. Kurumsal ziyaretçileri için İstanbul araç kiralama hizmetiyle faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ve firma adına faturalandırması sağlanmaktadır. Ayrıca Bayrampaşa ucuz araç kiralama fırsatlarını da düşündüğümüzde oldukça cazip fiyatlarla bir gezi planı oluşturmanız mümkün olmaktadır.