Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Beşiktaş Araç Kiralama - Beşiktaş Rent A Car | Gezgin 7/24

Beşiktaş İlçe Tanıtımı

İstanbul için en önemli yerleri bünyesinde barındıran ilçe kuşkusuz Beşiktaş olmaktadır. Özellikle II. Abdülhamid döneminden sonra kentin yönetim merkezi haline gelmiştir. Bu anlamda birçok önemli mekanı bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca sahili ile de öne çıkmaktadır. Boğaz ve deniz manzarası için eşsiz yerlerden biri olmaktadır. 

Beşiktaş güneyde sahil kıyısına sahip olmakla birlikte kuzeyde Sarıyer, batıda Şişli ve Kağıthane ile komşudur. Ayrıca doğusunda da İstanbul Boğazı bulunmaktadır. Görüleceği üzere çok önemli bir konumu bulunan Beşiktaş önemli bir turizm kenti olmaktadır.  Ayrıca ilçenin 180 bin üzerinde nüfusu bulunmaktadır.

Özellikle Osmanlı Devleti’nin üst düzey kullanıcılarına ait tarihi yapılar başta olmak üzere sahili ve manzarası ile öne çıkan ve kahvaltı için tercih edilen Beşiktaş birçok gezilecek yeri de bünyesinde barındırmaktadır. Beşiktaş gezisi için Beşiktaş araç kiralama firmalarının hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Beşiktaş Gezilecek Yerler

İstanbul’un en çok gezilip görülmesi gereken mekan ve manzarasını bulunduran ilçelerinin başında hiç kuşkusuz Beşiktaş gelmektedir. Bu anlamda oldukça kabarık olan Beşiktaş gezilecek yerler listesi;

 • Dolmabahçe Sarayı
 • Yıldız Sarayı
 • Çırağan Sarayı
 • Ihlamur Kasrı
 • İstanbul Deniz Müzesi
 • Kapalı Çarşısı
 • Yıldız Parkı
 • Sahil 
 • Kahvaltıcılar Sokağı
 • Abbasağa Parkı
 • Balık Pazarı
 • Köyiçi
 • Akaretler
 • Cumartesi Pazarı
 • İtfaiye Müzesi
 • Esma Sultan Yalısı gibi yerlerden oluşmaktadır.

Oldukça geniş bir listeye sahip olan Beşiktaş kurumsal ziyaretçilerin de vazgeçilmezi olmaktadır. Bu noktada Beşiktaş kurumsal araç kiralama hizmeti sağlayan firmalar da bulunmaktadır.
beşiktaş-araba-kiralama.png
 

Beşiktaş Dolmabahçe Sarayı

Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan ve 13 yılda tamamlanan Dolmabahçe Sarayı 1856 yılında kullanıma hazır hale getirilmiştir. Sarayın Osmanlı Devletine özel mimarisi ziyaretçileri adeta büyülemektedir. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de kullanmış olduğu Dolmabahçe Sarayı Pazartesi ve Perşembe günleri dışında ziyarete açıktır.

Beşiktaş Yıldız Sarayı

Oldukça görkemli bir yapı olan Yıldız Sarayı Beşiktaş’ın en iddialı yapılarından biridir. Bu saray Osmanlı padişahlarından III. Selim’in annesi Mihrişah Sultan için yaptırılmıştır. Günümüzde müze haline getirilen Yıldız Sarayı ziyaretçilerini ağırlamaktadır. İstanbul’un en ihtişamlı yapılarından olan Yıldız Sarayı ziyareti için Beşiktaş kiralık araç hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Beşiktaş Çırağan Sarayı

Adını bulunmuş olduğu Çırağan Caddesinden alan Çırağan Sarayı Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmıştır. 1871 yılında yapımına başlanan bu saray 1876 yılında tamamlanmıştır. Mimarisi ile oldukça göz alıcı olan Çırağan Sarayı önemli eserlerden olmaktadır. Ahşap ve taş malzemelerden inşa edilmiş olan bu müstesna yapı günümüzde hala önemini korumaktadır. Büyük organizasyonlara ev sahipliği yapan Çırağan Sarayı ziyarete de açıktır. 

Beşiktaş Ihlamur Kasrı

1703 yılında Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan Ihlamur Kasrı muhteşem doğasıyla ruha dinginlik vermekte ve huzur sağlamaktadır. Günümüzde çevre düzenlemesi ile daha da cazip hale getirilen Ihlamur Kasrı doğa ile bütünleşmek isteyenler için ideal bir mekan olmaktadır. Yemyeşil görünümüyle insanlara huzur veren ve farklı dokusu ile insanlara hitap eden bu mekan ziyaretçilerin uğrak noktalarındandır. Ihlamur Kasrı’nın muhteşem doğasını keşfetmek isteyenler için Beşiktaş kiralık araba hizmetleri değerlendirilebilir. 
beşiktaş-araç-kiralama.png
İstanbul Deniz Müzesi

Denizcilik ile ilgili 20 bin civarında eserin sergilendiği ülkemizin en büyük deniz müzesi olan İstanbul Deniz Müzesi Beşiktaş sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beşiktaş sahilinde bulunan İstanbul Deniz Müzesi 4 büyük salon ve 17 oda bulunmaktadır. Gemi modellerinden denizcilik haritalarına denizcilik kıyafetlerinden çeşitli tablolara binlerce eseri müzede görmek mümkündür. 

Beşiktaş Ortaköy Camii

Halk arasında Ortaköy Camii olarak bilinen bu yapının asıl adı Büyük Mecidiye Cami’dir. 1853 yılında Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan cami ziyaretçilere de kapılarını açmaktadır. Sahil kenarında bulunan cami fotoğraf çekmek isteyenler için de önemli alanlardan olmaktadır. Zarif dokusu ve mimarisiyle öne çıkan Ortaköy Cami’yi ziyaret etmek isteyenler Beşiktaş oto kiralama firmalarından yardım alabilirler. 

Beşiktaş Kapalı Çarşısı

Ziyaretçi profili yüksek olan Beşiktaş’ın hediyelik eşyaları da Beşiktaş Kapalı Çarşısında bulunmaktadır. Hediyelik eşyanın yanında kuyumculuk işletmeleri de bulunan çarşıda binlerce farklı ürün bulunmaktadır. Kadın erkek çocuk yaşlı her zevke hitap edecek ekonomik ve şık ürünlere buradan erişebilirsiniz. istanbul araç kiralama hizmeti sunan firmalardan destek alarak gezinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Beşiktaş Yıldız Parkı

İstanbul’un en geniş yeşil alanı olan Yıldız Parkı 46 hektar alanı ile Beşiktaş ve Ortaköy arasında bulunmaktadır. Osmanlı döneminden beri park olarak kullanılan bu alanda yüzlerce yaşında ağaçlara rastlanmaktadır. Yeşil ve doğal yapısıyla kafa dinlemek isteyenlerin ve İstanbul’da biraz olsun doğal alanlar arayanların ilk adreslerinden olmaktadır. Beşiktaş rent acar firmalarından destek alarak keyifli bir Yıldız Parkı gezisi gerçekleştirebilirsiniz. 

beşiktaş-oto-kiralama.png
Beşiktaş Sahil Keyfi

Çırağan Sarayından Dolmabahçe Sarayına ve Ortaköy Camisine kadar birçok tarihi ve eşsiz yapının bulunduğu Beşiktaş Sahili muhteşem manzarası ile boğazın keyfinin çıkarılacağı bir alan olmaktadır. Sahil kenarında dolaşmak kadar bir vapur turu da tercih edilmektedir. Böylece bu harika yapıları farklı bir gözle görme imkanı da sağlanmaktadır. 

Beşiktaş Araç Kiralama Hizmetleri

Görüleceği üzere Beşiktaş İstanbul için tarihi yapılardan doğal güzelliklere birçok gezilecek yeri bünyesinde bulundurmaktadır. Bundan dolayı ziyaretçi yoğunluğunun en fazla olduğu ilçelerden biri olmaktadır. Ziyaretçilerinin gezilerini daha verimli geçirebilmeleri için İstanbul Beşiktaş araç kiralama hizmetleri sunulmaktadır.