Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Beykoz Araç Kiralama - Beykoz Rent A Car | Gezgin 7/24

Beykoz İlçe Tanıtımı

Tarihi M.Ö. 700’lü yıllara dayanan ve köklü bir geçmişe sahip olan Beykoz adını Yıldırım Beyazıt’tan almıştır. Batısında İstanbul Boğazı bulunan ilçenin kuzeyinde de Karadeniz ile sınırı bulunmaktadır. Bununla birlikte Beykoz doğuda Şile güneyde Ümraniye ve Üsküdar ile komşudur. Beykoz’un yaklaşık 250 bin nüfusu bulunmaktadır. 

Birçoğu Osmanlı Devletinden olmak üzere onlarca tarihi yapıya sahip olmakla birlikte sahilleri ve yeşillikleri ile doğal alanlara da sahip olan Beykoz gezi için oldukça alternatife sahiptir. Beykoz gezisi için Beykoz araç kiralama firmalarından destek alabilirsiniz. 

Beykoz Gezilecek Yerler

Oldukça geniş bir gezilecek yer listesine sahip olan Beykoz ziyaretçilerin tercih edilecek yerler arasında kafasını da karıştırmaktadır. Her biri birbirinden güzel Beykoz gezilecek yerler listesinde;

 • Anadolu Hisarı Kalesi
 • Hidiv Kasrı
 • Anadolu Feneri
 • Mihribat Korusu
 • Akbaba Türbesi
 • İshak Ağa Çeşmesi
 • Hz. Yuşa Tepesi
 • Küçüksu Kasrı
 • Karlıtepe Seyir Kulesi
 • Yoros Kalesi
 • Yalıköy Sahili
 • Riva Sahili
 • Riva Sanat Merkezi
 • Külündağ Dağ Evi
 • Poyrazköy Plajı
 • Polenezköy
 • Kavacık
 • Kanlıca
 • Göksu ve daha birçok yer bulunmaktadır.  

beykoz-araba-kiralama.png
Anadolu Hisarı Kalesi

Boğazdaki hakimiyetini artırmak için Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılan Anadolu Hisarı günümüzde oldukça ilgi gören bir turizm merkezi haline dönüşmüştür. Boğazın en güzel ve çekici yerlerinden biri olan Anadolu Hisarı manzarası ile oldukça ilgi çekmektedir. Boğaza Anadolu Hisarından bakmak için Beykoz rent a car firmaları hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

BeykozHidiv Kasrı

Yeşilliklerin ortasında muhteşem bir doğa güzelliği olan Hidiv Kasrı mimarisi ile de önemli bir cazibe merkezi olmaktadır. 1907 yılında inşa edilen yapı sonrasında otel ve sosyal tesis olarak da kullanılmıştır. Günümüzde ziyaretçilere de açık olan Hidiv Kasrı özellikle yemek ve fotoğraf için tercih edilmektedir. 

Anadolu Feneri

Fransızlar tarafından 1856 yılında yapılmış olan Anadolu Feneri işletmesi günümüzde ülkemizin yetkisi altındadır. Savaş döneminde gemileri gözlemek için bir tepede inşa edilen fenerin manzarası da muazzamdır. Çevresinde yemek yiyebileceğiniz tesisler de bulunan Anadolu Feneri boğaz manzarasında uygun yemekler için iyi bir alternatiftir. Anadolu Fenerine Beykoz kiralık araç hizmetlerinden faydalanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Beykoz Akbaba Türbesi

İlçenin manevi anlamdaki ziyaret edilebilecek mekanlarının başında Akbaba Türbesi gelmektedir. Akbaba Sultan Türbesi olarak da geçen bu türbe özellikle önemli gün ve gecelerde ziyaretçilerin uğradığı noktalardan olmaktadır. 

İshak Ağa Çeşmesi

On çeşmeler olarak da bilinen bu yapı Beykoz meydanındaki meşhur çınarın gölgesinde bulunmaktadır. Oldukça köklü bir geçmişi olan İshak Ağa Çeşmesi’nin 18. Yüzyılda kullanıldığı bilinmektedir. Mimarisi ile farklı bir tarzı olan ve İstanbul’un su havzalarının birleşme noktalarından olan bu eser görülmeye değer. İshak Ağa Çeşmesi ziyaret için Beykoz araba kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
beykoz-oto-kiralama.png
Hz. Yuşa Tepesi

Sadrazam Çelebi Mehmet Said Paşa tarafından inşa ettirilen kabri ile Yuşa peygamberin kabrinin bulunduğu düşünülen alan sonradan Yuşa Tepesi olarak adlandırılmıştır. Yuşa peygamberin mezarı bulunan alanda bir cami de yer almaktadır. Dini gün ve gecelerde daha fazla ziyaretçisi bulunan Yuşa Tepesi normal dönemlerde de ziyaret edilmektedir.

Beykoz Küçüksu Kasrı

Küçüksu Kasrı Beykoz ile Üsküdar sınırında bulunmaktadır. Zarif bir dokusu olan Küçüksu Kasrı Göksu Kasrı olarak da bilinmektedir. Günümüzde turizm amaçlı kullanılan yapı içerisinde sanat eserleri sergilenmektedir. Ayrıca padişahların kullandığı has bahçelerden olan bu yapı Kandil Bahçesi olarak da anılmaktadır. Zira genişçe bir bahçesi bulunmaktadır. Bu alan piknik ve doğa yürüyüşü için uygundur. 1856 yılından günümüze zarifliğini koruyan Küçüksu Kasrı ziyareti için Beykoz oto kiralama hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. 

 

Karlıtepe Seyir Kulesi

Beykoz sınırlarında buluna bu kule ile İstanbul’un birçok bölgesi görülebilmektedir. Manzara anlamında İstanbul’un en önemli yerlerinden biri olan Karlıtepe Seyir Kulesi fotoğraflar için vazgeçilmez alanlardan biri olmaktadır. Tüm İstanbul’u ayaklarınızın altına seren bu kuleden eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. 

BeykozYoros Kalesi

 1. yüzyılda inşa edilmiş olan kale bölge için önemli eserlerden biridir. Cenevizliler tarafından yapılan Yoros Kalesi harika mimarisi ile ziyaretçilerin beğenisini kazanmaktadır. Adeta Anadolu Kavağı’nın sembolü haline gelen Yoros Kalesi denizin dibinde yeşilliklerle barışık bir alanda bulunmaktadır. Bu harika görünümlü ve manzaralı Yoros Kalesi ziyareti için İstanbul Beykoz araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

beykoz-rent-a-car.png
Beykoz Sahilleri

Karadeniz’e olan sınırı ile Riva, Yalıköy gibi sahilleri de bulunan Beykoz bu anlamda farklı bir önem taşımaktadır. Karadeniz sahillerinin Marmara üzerinden izlenmesini sağlayan Beykoz farklı bir anlam ifade etmektedir. Bundan dolayı Beykoz sahillerinin görülmesi de gezi planına dahil edilebilir. 

Beykoz Gezi Planı

Görüleceği üzere gezi için oldukça fazla alternatifi bulunan Beykoz gezisi planında birçok alternatif bulunmaktadır. Tarihi yapılardan doğal güzelliklere doğal alanlardan sahillere gezilebilecek çok fazla yeri bünyesinde bulunduran Beykoz gezisi için ciddi planların yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte Beykoz gezisi istanbul oto kiralama firmalarından alınacak hizmetle daha verimli değerlendirilebilir. 

Beykoz Araç Kiralama Hizmetleri

Beykoz ziyaretçiler için oldukça rağbet gören bir ilçe olmaktadır. Çok yoğun bir bölge olduğundan gezilerin daha hızlı gerçekleştirilmesi ve daha fazla yer görülmesi için araç kiralama firmalarınca hizmet sağlanmaktadır. Kurumsal ziyaretçileri de bulunan Beykoz kurumsal araç kiralama firmalarıyla hizmet sunulmaktadır.