Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 15.08 - 10:00
Teslim Tarihi 20.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Beyooğlu Araç Kiralama - Beyoğlu Rent A Car | Gezgin 7/24

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu, Ahmet Ümit’in romanlarına konu alan İstanbul ilçesidir. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer almaktadır. Doğusunda İstanbul Boğazı ve Beşiktaş, güneyinde ve batısı Haliç ile çevrilidir.

Sokakları tarih ve kültür kokmaktadır. Her yıl binlerce turist İstanbul’a geldikleri zaman Beyoğlu’na uğramadan ülkemizden ayrılmazlar.  Beyoğlu gezilecek yerler denince akla çok sayıda yer gelmektedir. Çok zengin bir tarihinin yanında eğlencenin ve alışverişinde önemli bir merkezidir. 

Böyle güzel ve özel bir ilçeyi gezmek için Beyoğlu araç kiralama ile çok keyifli bir şekilde gezebilirsiniz. İstanbul çok büyük bir il ve ulaşım ağıda karışıktır. Bir yerden bir yere gitmek çok uzun süreler almaktadır. Araç ile gitmek istediğiniz yerlere daha rahat gidebilirsiniz. Beyoğlu kurumsal araç kiralama hizmetleri de sunulan hizmetler arasında yer almaktadır.

Beyoğlu Tarihçesi Hakkında

Beyoğlu ilçesinde 45 mahalle bulunmaktadır. Hem iş hem de kültür merkezi olan Beyoğlu’ndan her gün milyonlarca kişi geçmektedir. Günümüzde bu kadar yoğun olan ilçe geçmişte de böyleymiş. Beyoğlu denince Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi akla gelmektedir.

Beyoğlu, Bizans İmparatorluğu döneminde Peran Bağları adı verilmektedir. İlçenin adının nereden geldiği tam olarak bilinmemektedir. Fatih Sultan Mehmet’in bir Pontus prensi olan Aleksios’un Müslüman olduğu için buraya Beyoğlu dendiği rivayet edilmektedir. Başka bir kaynağa göre Kanuni Sultan Süleyman döneminde Venedik elçisi Andre Giritti’dir. Türklerin Bey oğlu olarak andıkları elçiden de geldiği düşünülmektedir.

Bizans İmparatorluğu döneminde sonradan gelişmiş bir bölgedir. Daha sonra Beyoğlu ticaretin ve dini törenlerin yapıldığı bir merkez olmuştur. Haliç’ in dış tarafında oluşturulan Galata’da Cenevizliler ve Venedikliler yaşarmış. Ardından Galata bölgesi de zengin bir ticaret merkezi olmuştur.
beyoğlu-araba-kiralama.png

  1. yüzyılda İstanbul’un fethi ile bölgeye Müslümanlar getirilmiştir. Yüzyıllar geçtikçe daha da gelişerek elçiliklerin açıldığı, bankaların kurulduğu ve eğlence yerlerinin açıldığı bir merkez oldu. Avrupa görünümüne sahip olmaya başladı. Önemli bir sanayi atılımı olan Feshane Haliç’te açılmıştır.  Beyoğlu’nda önemli bir askeri birlik bulunmaktaydı.

Cumhuriyet’in ilanından sonra da gelişmeye devam etmiştir. Ulaşım gelişti ve elektrikli tramvay kuruldu. Üniversiteler, merkezler, sinemalar, sanat galerinin kurulması ile çok farklı bir ruh kazanmıştır.

Beyoğlu Geçim Kaynakları

Beyoğlu ticaret için önemli bir merkezdir. En büyük geçim kaynağı ticarettir. Bunun yanında oteller, tiyatrolar, sanat galeri ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Geçim kaynaklarının bir kısmını da kültürel etkinlikler bulunmaktadır.  Turizm açısından çok önemli bir yere sahiptir. Her yıl binlerce kişi gelmektedir.

 

Ayvalık Kasrı Nerededir?

Beyoğlu’nda bulunan semtlerden biri de Kasımpaşa’dır. Evliya Çelebi’nin büyük eseri olan Seyahatnamede dahi adı geçen Ayvalık Kasrı her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilen yapının ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. 

Beyoğlu oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak buraya gelebilirsiniz. Kasrı gezebilmek için bir gün ayırarak Osmanlı Devleti dönemine gidebilir ve tarihi çok yakından görebilirsiniz.
beyoğlu-araç-kiralama.png
Çiçek Pasajı Nerededir?

 Beyoğlu’nun en eski yapılarından biri olan Çiçek Pasajı Osmanlı Devleti döneminde tiyatro olarak kullanılmıştır. 1870 yılında çıkan bir yangın çok zarar gören pasaj Hristaki Zografos tarafından satın alınmıştır ve tamir edilerek adını Cite De Pera olarak değiştirilmiştir.

Tadilattan sonra 24 dükkan ve 18 tane konutun bulunduğu pasaj çok göz önünde olmuştur. Cumhuriyet döneminde çiçek mezatı olarak kullanılan mekanın adı Çiçek Pasajı olmuştur. 1940’lı yıllarda restoranların, meyhanelerin ve çiçekçilerin yer aldığı bir hale gelmiştir. 2005 yılında restore edilmiştir. Muhteşem bir mimariye sahip olan pasaj tarihin en canlı şahididir. Çok farklı bir atmosfere sahip olan pasaja Beyoğlu kiralık araç hizmetlerinden seçeceğiniz araç ile gelebilir hem lezzet hem de tarih dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Fransız Sokağı Nerededir?

Galatasaray Lisesi’nin arka tarafında bulunan sokağa Cezayir Sokağı da denmektedir. Birçok tarihi bina bulunmaktadır ve hepsi birbirinden ayrı renklere boyanmıştır. Kültür ve sanatın merkezi olan sokakta sanat galeriler bulunmaktadır. Buraya gelerek hem canlı müzik dinleyebilir hem de farklı lezzetler tadabilirsiniz. Beyoğlu araba kiralama hizmetlerinden yararlanılması Beyoğlu gezisini çok daha keyifli hale getirecektir. Rahat bir ulaşım ve sanat dolu bir sokak ikisi birlikte mükemmel olacaktır.

Galata Kulesi Nerededir?

Bizans İmparatorluğu döneminde inşa edilen Galata Kulesi en eski kulelerden biridir. 507 yılında yapılan kule fener kulesi olarak kullanılmıştır. 1348 yılında Cenevizliler tarafından yeniden yapılmıştır. İsa kulesi adı verilmiştir. Osmanlı Devleti döneminde zindan olarak kullanılan kule daha sonra yangın kulesi olarak kullanılmıştır. 2. Mahmut döneminde Galata yangınında zarar gören kule onarılarak işaret kulesi olarak kullanılmaya başlanmıştır.  1967 yılında yapılan restorasyon çalışmaları ile günümüzdeki halini almıştır. Görülmesi gereken yerlerin başındadır.
beyoğlu-oto-kiralama.png

Galat denince akla Kamondo Merdivenleri de gelmektedir. Adını büyük bir aile olan Kamondo ailesinden almaktadır. İstanbul Beyoğlu araç kiralama hizmetlerinde kullanılan araçlardan biri ile yakın bir yere gelerek Galata sokaklarında gezmeden İstanbul’dan ayrılmamalısınız.

 Beyoğlu’nda Görülmesi Gereken Yerler

Beyoğlu’na geldiğiniz zaman Galata Mevlevihane’si de görülecek yerler arasındadır. Kültürümüzde büyük bir etkisi olan Mevlevihaneler içinde en eskilerinden biridir. Çok farklı bir mimariye sahiptir. Ünlü Mevlevilerin mezarları bulunmaktadır.

Pera Müzesi ve Tophane Çeşmesi ’de bulunan tarihi yapılardandır. Tophane çeşmesi, 1. Mahmut tarafından yaptırılmıştır. En yüksek duvarlı çeşme olması ile dikkat çekmektedir. Sinema tarihine ışık tutan Türvak Sinema Müzesi de farklı bir döneme gitmenizi sağlayacaktır.

Beyoğlu Turu Nasıl Yapılır?

Beyoğlu turu denince gezilecek yerlerin yanında Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ ne de gidilmelidir. Her gün için farklı bir yere giderek Beyoğlu’nu tam anlamıyla yakından tanımış olacaksınız. Çok farklı lezzet seçeneklerinin çok sayıda restoranda bulunmaktadır.

Beyoğlu rent a car firmaları hizmetlerinden yararlanılarak daha kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’a ve Beyoğlu’na gelebilmek için istanbul oto kiralama hizmetlerinden yararlanılarak daha uygun fiyatlara istediğiniz yerlere gidebilme imkanına sahip olabilirsiniz.