Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Büyükçekmece Araç Kiralama - Büyükçekmece Rent A Car | Gezgin 7/24

 Büyükçekmece Coğrafi Konumu

İstanbul’un batısında yer alan Büyükçekmece’nin doğusunda Esenyurt ve Beylikdüzü, batısında Silivri, kuzeyinde Çatalca ve Arnavutköy ilçeleri yer almaktadır. İlçenin güneyini ise Marmara Denizi çevrelemektedir. 1987 yılında ilçe olan Büyükçekmece öncesinde Çatalca’ya bağlı bir bucak olarak idari taksimde yer almıştır. 2009 yılında yapılan değişiklikler öncesinde Küçükçekmece ve Avcılar ilçeleri ile sınır konumda olan Büyükçekmece yapılan bu değişikliklerle alan olarak küçültülmüştür. 

Büyükçekme ulaşım açısından oldukça geniş bir ağa sahiptir. Toplu taşıma araçları ve metrobüsler ulaşımda en çok tercih edilen araçlardır. Özel günlerde ihtiyaç duymanız durumunda Büyükçekmece araç kiralama firmalarından uygun fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının tıka basa dolu olduğu dikkate alındığında ve İstanbul trafiği de göz önünde tutulduğunda özel günler için İstanbul Büyükçekmece araç kiralama iyi bir alternatif olacaktır.

İlçenin Marmara Denizi kıyısında yer alması uzun bir sahil şeridi olmasına imkan vermiştir. Yazlık bir kent havasını andıran yerleşim yapısı ile dikkat çeken Büyükçekmece kültürel yapılarla da kendinden söz ettirmektedir. TÜYAP fuarı ilçenin öncelikli kültür notalarından olup her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. TÜYAP fuar merkezine Ulusal ve Uluslar arası fuar organizasyonları ile yerli ve yabancı birçok ziyaretçi akın etmektedir. TÜYAP fuar merkezi Büyükçekmece gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahiptir.
büyükçekmece-araç-kiralama.png
Büyükçekmece Ekonomik Büyüklüğü ve İktisadi Göstergeler

Büyükçekmece ekonomik yapısı endüstri, ticaret, tarım ve eğitim alanlarında yoğunluk göstermektedir. İlçe son yıllarda gösterdiği kalkınmışlıkla birlikte günümüzü yakalamış bir görünüm sergilemektedir. Yeniliklere ve gelişmelere karşı oldukça açık olan ilçede TÜYAP Fuar Merkezi önemli bir zenginliktir. TÜYAP her gün binlerce ziyaretçi ağırlamasıyla ilçede bulunan her sektörden esnafa ve işyerine de katkı sağlamaktadır. Özellikle yiyecek- içecek ve konaklama sektörleri TÜYAP ziyaretçilerine sunduğu hizmetlerle büyük ilgi görmektedir. Büyükçekmece oto kiralama firmaları da ziyaretçilere hizmet sunması açısından önem taşımaktadır. 

Büyükçekmece ilçesinde son yıllarda hızla gelişen yapılaşma ve inşaat faaliyetleri de ilçede ekonomik döngüye katkı sağlayan çalışmalardır. Tarım alanları yaşanan büyüme ile azalmış olsa da halen 35 hektarlık alanda yürütülmektedir. Hayvancılık da icra edilen ekonomik faaliyetler arasında yer almaktadır.

Büyükçekmece Turizmi ve Alternatifler

İlçede kalkınmışlığın eğitim ve turizm üzerinden şekillendiğini söylemek yanlış olmayacaktır. İlçenin eğitim ve turizm üssü olması için geliştirilmiş birçok proje sürdürülmektedir. 5 adet yat limanı inşaatı projesi ile ilçe deniz turizmine kendini hazırlamaktadır. İlçe ülkenin dört bir yanında gelen üniversiteleri ve tekne ve yatların durağı olacak marinaları en plana çıkmak istemektedir. İlçeye yolunuz düşmesi durumunda Büyükçekmece araba kiralama firmaları istediğiniz yere rahatça gitmenize imkan sağlayacaktır. Yapımı süren Büyükçekmece Marina faaliyete geçmesi ile birlikte tekne ve yatların yanı sıra devasa yolcu gemilerini de ağırlayacaktır. İlçe bu sayede turistler için bir önemli bir gezi merkezi haline gelecektir.
büyükçekmece-oto-kiralama.png
TÜYAP fuar merkezi de ilçede yerli ve yabancı turistleri ağırlayan önemli bir etkinlik alanıdır. Merkez kültür turizmine katkı sağlayan bir vizyona sahiptir.

Mimaroba Uydu Kenti ülkenin en büyük kesintisiz mahalle parkına sahip olması ve eşsiz sahil şeridi ile ziyaretçilere özel bir gezi vaat etmektedir. Beylikdüzü rent a car seçenekleri ilçeye gelenlerin daha rahat ulaşım sağlamaları için özel alternatiflerdir. Bu alternatifler sayesinde kısıtlı zamanda daha çok gezme imkanı sağlayan ziyaretçiler araç kiralama ücretlerinin oldukça makul olması ile ulaşım maliyetlerini de düşürmektedirler.

Büyükçekmece Tarihi Dokusu ve Geçmişi

İlçede Büyükçekmece gölünün doğusunda kurulmuş olup Bizans kaynaklarında bu bölge için ATİRUS(ATİRA) dendiği görülmektedir. Mimarsinan Köprüsü inşa edilmeden önce göl ile deniz arasında bulunan kanal üzerindeki geçişler sal ile yapılmaktaydı. Köprü inşası ile salların bu işlevleri ortadan kalkmıştır. 

Tarih içerisinde orduların, yolcu ve kervanların geçiş noktası olan Beylikdüzü ilçesinde halen kervansaray, han ve hamam kalıntıları mevcuttur. Bu tarihi dokuyu keşfetmek isteyenlerin hususi araca ihtiyaç duymaları durumunda Beylikdüzü kiralık araç seçenekleri arasından diledikleri marka ve model aracı temin edebileceklerdir. 

İlçede bulunan başlıca tarihi eser ve yapılar Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Kurşunlu Han, Sokullu Mehmet Paşa Camii, Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi, İmaret Camii, Zeynep Dudu Çeşmesi, Fatih Sultan Mehmet Çeşmesi, Süleyman Ağa Çeşmesi, Enver Paşa Köşkü ve Sultan Hamid Çeşmesi ve Havuzudur.
büyükçekmece-rent-a-car.png

Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali

Her yıl düzenlenen Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılara ve sanat elçilerine ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizin CIOFF’a ilk üye olan ve A sınıfı kategorisindeki tek festivali olan Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivaline her yıl 60’ın üzerinde ülkeden 1500’ün üzerinde sanatçı katılım göstermektedir. 

2 kez “Dünyanın En İyi Festivali” seçilmiş olan Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali müzikten dansa, heykelden resme kadar birçok sanat dalında eşsiz sunumlara ev sahipliği yapmaktadır. Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen festivale katılacakların özel araca ihtiyaç duymaları durumunda istanbul araç kiralama firmalarını rahatlıkla tercih edebilirler. Festivale kurumsal katılım sağlayan firmalar ise Büyükçekmece kurumsal araç kiralama seçeneklerini değerlendirebileceklerdir