Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çekmeköy Araç Kiralama - Çekmeköy Rent A Car | Gezgin 7/24

Çekmeköy Nerede Ve Hangi İldedir?

Çekmeköy Marmara Bölgesinde yer alır ve İstanbul’un 39 ilçesinden biridir. Anadolu yakasında bulunan ilçeye gidiş geliş mesafesini ve göz önünde tutarak Çekmeköy araç kiralama firmalarından birine giderek uygun bir aracı kiralayarak bu unutulmaz güzellikteki gezinize başlamalısınız.

İlçe sundukları bakımından İstanbul’dan ve çevre ilçelerden farklılıklar göstermesi nedeni ile Çekmeköy gezilecek yerler listesi oluşturmanız zaman kayıplarının önüne geçecektir. Bu sayede hem tüm ilçeyi gezmiş olacaksınız hem de acaba daha görmemiz gereken bir şey var mıydı sorusunu içinizden geçirmek zorunda kalmayacaksınız.

Kalabalık bir arkadaş veya aile gurubunuz ile bu geziyi düzenlemiş iseniz istanbul oto kiralama yapan firmaların sunduğu seçenekleri değerlendirerek gezinizi çok daha eğlenceli ve ekonomik hale getirmeniz mümkün olmaktadır. 

İstediğiniz gibi ihtiyaçlarınıza tam cevap verecek olan aracı Çekmeköy araba kiralama firmalarından biraz vakit ayırarak hemen kiralayabilmektesiniz. Unutmayınız ki İstanbul gibi oldukça kalabalık bir şehir de araçsız hareket etmek pek mümkün olamayacağı gibi in bin işlemleri ile sadece yorulmuş olursunuz. Yaşadıklarınız güzel anılar yerine nasıl bir hata yapıp böle bir karar verdiğiniz şeklinde olacaktır. 
çekmeköy-araba-kiralama.png
Gezilecek yerler listeniz hazır, sevdikleriniz yanınızda ve eğlenmeye hazır iseniz İstanbul Çekmeköy araç kiralama firmalarından birinden kiralamış olduğunuz aracın koltuğuna kurulup emniyet kemerinizi taktıktan sonra gaza basın ve unutulmaz anılar biriktirmek için yola koyulun…

Çekmeköy Tarihini Öğrenelim

Çekmeköy eskiden Ümraniye’ye bağlı bir semt idi. 2009 yılında ise yakında bulunan Ömerli, Alemdağ ve Taşdelen semtleri ile bir araya gelerek ilçe olmayı başarmıştır. 

Çekmeköy ve civar yerleşim alanları resmi belgelere göre Kanuni Sulatan Süleyman dönemine kadar dayanmaktadır. Ancak öncesine ait olarak Orhan Gazi döneminde fetih edildiği söylenmektedir. Resmi belgelere dayanılarak Çekmeköy ve civarının ormanlık alanlara ve geniş büyük çiftliklere ev sahipliği yaptığı görülmektedir. 

İlçe Valide Sultan’ın vakfı tarafından dikkat çekmiştir. Oldukça hayırsever olan valide sultanlar bu civardan kestirdikleri odunlar ile cami ve imarethanelerin odunlarını buradan karşılatmaya başlamışlardır. Daha sonra ise Osmanlı halkından odunculuk yapmak isteyenler bu bölgede nüfuslanmaya başlamışlardır. 

Bölgede bir dönem Ermenilerinde yaşadığı bilinmektedir. Osmanlı Sultanlarının ve Osmanlı padişahlarının pek çoğunun Çekmeköy ormanlıklarında geniş ve görkemli çiftlikleri bulunmaktadır. 

Çekmeköy Gezilecek Yerler

Karadeniz ve Akdeniz iklimlerinin hissedildiği özel bir ilçe olan Çekmeköy oto kiralama yaparak İstanbul’un gürültüsünden kaçmak ve dinlenmek isteyenlerin en uğrak mekânlarından biridir. 
çekmeköy-araç-kiralama.png
Geçmişten günümüze kadar temiz havası ve ormanlık alanları ile ön plana çıkmış ilçeye geldiğiniz zaman Çekmeköy kiralık araç seçeneklerini değerlendirerek doğa ile kucaklaşmak için en uygun tercihleri yapabilirsiniz. Ormanlık araziye uygun bir araç seçimi ile seyahatiniz çok daha konforlu bir hale gelecektir. 

Çekmeköy Osmanlı döneminde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmasına rağmen tarihi dokusundan çok ormanları, geniş çiftlikleri ile adını duyurmuştur. Ormanlık alanlarda sadece eski evlerden ve tarım aletlerinden kalan kalıntılar gözlemlenmektedir. 

İstanbullular genel olarak bu ilçeye farklı aktiviteler yapmak, mesire alanlarında dinlenmek ve ormanlıklar içerisinde piknik yapmak için gelmektedirler. Çoluk çocuk bu etkinliklere ve alanlara kolayca ulaşmak için Çekmeköy ucuz araç kiralama hizmeti veren firmalardan yardım alabilirisiniz. 

Çekmeköy Gezi Turu

İlçe turunuza hız ve kolaylık katmak için Çekmeköy rent a car seçeneklerini kesinlikle değerlendirmelisiniz. Arazi araçlık ve engebeli olduğu için uygun bir araç tercihi ile çok daha hızlı aktivitelere başlayarak günü iyi değerlendirme fırsatı yakalamış olacaksınız. 

Çekmeköy kültürel etkinlikleri ile oldukça popülerdir. Düzenlenen atölye çalışmaları, sanatsal aktiviteler, ailece katılım sağlayabileceğiniz özel film, tiyatro ve konserler her zaman yapılmaktadır. 
çekmeköy-oto-kiralama.png
Şehirden kaçmak isteyenler ve biraz daha yeşillikler içinde huzur bulmak isteyenlerden iseniz kiraladığınız araca piknik malzemelerinizi attığınız gibi mesire alanlarının veya özel piknik ve mangal alanlarının yolunu tutabilirisiniz. 

En önemlisi isi başka hiçbir yerde bulamayacağınız tertemiz hava ve ormanlık alanın keyfini doruklarda hissetmek adına yürüyüşler yaparak hayatın tüm negatifliklerinden kısa bir zaman aralığında da olsa uzaklaşmış olacaksınız. 

Çekmeköy’de Ne Yenir?

Aslınsa İstanbul denince akla hemen farklı lezzetleri ile Osmanlı mutfağı gelmektedir. Nedeni ise bu şehrin uzunca bir dönem başkent olarak tercih edilmesidir. Çekmeköy’de de genel olarak et yemekleri, zeytinyağlılar, bakliyat yemekleri, kebaplar, pilavlar, tatlının envai çeşidi bulunmaktadır. Kuru meyveler ile yapılmış et yemekleri, pilavlar ve dolmaları Çekmeköy’de de denemelisiniz. 

Yine Türler tarafından oldukça kıymetli olan Türk kahvesinin içilebileceği en güzel yerlerden birisi kesinlikle Çekmeköy’dür. İstanbul mutfağının tüm örneklerini bu ilçede de kolaylıkla bulabilmektesiniz. Hatta dilerseniz Çekmeköy arak kirala firmalarından kiralamış olduğunuz konforlu aracınız ile köylerde ve yakın çevrede bulunan farklı mutfakları da denemeniz mümkündür. 

Sevdiklerinizle güzel bir piknik yapmak veya temiz havada öylece güneşin tadını çıkarmak için bile Çekmeköy’e bir gezi düzenlemelisiniz. Eğer Avrupa yakasında iseniz Çekmeköy’ün Anadolu yakasında olması sizi hiç endişelendirmesin. Sabah erken saatlerde yola çıkarak hem kalabalıktan ve trafikten kurtulmuş olursunuz hem de çok daha fazla bu eşsiz alanda vakit geçirmiş olursunuz.