Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Fatih Araç Kiralama - Fatih Rent A Car | Gezgin 7/24

Fatih Gezilecek Yerler

Türkiye’nin birçok bölgesinde gezilecek tarihi ve kültürel yapılar bulunmaktadır. Bu konuda en önde gelen illerden biri ise İstanbul ilidir. İstanbul ili hem coğrafi hem kültürel olarak çok önemli bir yere sahiptir. Geçmişten beri birçok devlet İstanbul’u kontrol altına almıştır. Bu şehir için birçok savaş çıkmıştır. Medeniyetlerin İstanbul ili ve çevresinde tarihi ve kültürel kalıntıları bulunmaktadır. İstanbul’un ilçelerin farklı farklı tarihi özellikleri bulunmaktadır.  Fatih ilçesi, İstanbul iline bağlı tarihi yapıların bol olduğu ilçeler arasında yer almaktadır. Fatih gezilecek yerler açısından oldukça zengindir.

Tarihi açıdan önemli ilçeler arasında yer alan Fatih, birçok tarihi yapıya sahiptir. İlçe içinde gezip görülmesi gereken yapılar bulunmaktadır. Tarih ve kültür söz konusu olduğundan akla ilk gelen ilçeler arasında yer almaktadır. Eski bir tarihe sahip olması nedeniyle de ünlü olan Fatih ilçesini her yılı binlerce turist ziyaret etmektedir. Hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri ağırlayan Fatih ilçesi, İstanbul’un gelişmiş ilçeleri arasında yer almaktadır. Çeşitli hizmetlerin kaliteli olarak verildiği ilçede Fatih araç kiralama hizmetleri de gelişmiştir.

Fatih Nerededir? Hangi İle Bağlıdır?

Fatih ilçesi, İstanbul iline bağlı olan ilçeler arasındadır. Yüksek nüfusa sahip olan ilçe merkez ilçeler arasında yer almaktadır. Fatih ilçesinin kuzey bölümünde Eyüp ilçesi bulunmaktadır. Kuzeydoğu kısmında Haliç bulunmaktadır. Güneyinde Marmara denizi bulunan ilçenin batısında ise Zeytinburnu ilçesi bulunmaktadır. Fatih ilçesine bağlı olan 57 tane mahalle bulunmaktadır. Nüfus sayımında nüfus miktarı yaklaşık 440 bin olarak belirlenmiştir.

Yüzölçümü olarak büyük bir alana sahip olan ilçede birçok cami bulunmaktadır. Ulaşım merkezlerinin keşişim noktaları arasında yer alan Fatih ilçesine birçok yol üzerinden gidilebilmektedir. Fatih ilçesi geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Başkent olarak kullanılan ilçe olarak da öne çıkmaktadır. İlçenin geçmişten günümüze tarihi yapısının çok önemli olduğu hakkında bilgiler vardır. İlçenin tarihi güzelliklerini gezmek için Fatih araba kiralama faaliyetlerinden yararlanılabilmektedir.
fatih-araba-kiralama.png
Fatih Geçim Kaynakları

İstanbul, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip olan ilidir. Fatih ilçesi de İstanbul nüfusunun büyük bir bölümünü içerisinde barındırmaktadır. Nüfusun büyük bir bölümü hizmet ve sanayi kollarında çalışmaktadır. Eğitim düzeyi yüksek olan ilde geçim kaynakları genellikle fabrika, çeşitli meslek dalları ve hizmet kolları etrafında gelişmektedir. İlçe tarihi yapılar açısından oldukça zengin bir bölge olduğundan dolayı çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu nedenle turizm gelirleri de fazladır. İlçede Fatih oto kiralama hizmetleri de yoğun olarak verilmektedir.

Fatih İstanbul Surları Tarihi

Bizans Devletinde inşa edilen surların tarihi açıdan önemi büyüktür. İlçenin kuzey ve batı kesiminde bulunan surlar, geçmişten günümüze çeşitli yenileme çalışmaları ile ziyarete açılmıştır. Tarihi surlar yıl boyunca birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Surları rahat bir şekilde gezmek isteyen kişiler için Fatih kiralık araç hizmetleri verilmektedir.

 
fatih-oto-kiralama.png

Fatih Sultan Ahmet Camii Tarihi

Sultan Ahmet Meydanı, birçok özellik bakımından İstanbul ilinin simge alanları arasında yer almaktadır. Meydanda bulunan Camii, Türkiye’nin en önemli camileri arasındadır. Osmanlı Padişahı 1.Ahmet’in yaptırdığı caminin mimari ve tarihi önemi oldukça büyüktür. 6 minareli cami özelliğine sahip olan Sultan Ahmet Camisi, çeşitli süslemeleri ve mimari yapısıyla birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında önemli bir yere sahiptir. Fatih araç kiralama ile özel araç kiralayarak gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fatih Süleymaniye Camii Tarihi

Fatih sınırları içerisinde bulunan Süleymaniye Camii, bölgede bulunan tarihi yapılar arasında yer almaktadır. Mimar Sinan tarafından yapılan caminin önemi büyüktür. Mimar Sinan’ın yaptığı eserler arasında önemli bir yere sahip olan Camii, İstanbul ve Fatih’in gezilecek yerleri arasında yer almaktadır. Camii içerisindeki süslemeler ve mimari yapı oldukça güzeldir. Fatih bölgesindeki tarihi camileri gezmek isteyen kişiler için istanbul oto kiralama seçenekleri mevcuttur.

Fatih Ayasofya Müzesi

Ayasofya Müzesi, Türkiye ve Dünya için çok önemli olan yapılar arasında yer almaktadır. Sultan Ahmet Camisine yakın konumda bulunan Müze, bölgenin gezip görülmesi gereken en önemli yapıları arasında yer almaktadır. Kilise olarak inşa edilen Ayasofya, İstanbul’un fethinin ardından camii olarak kullanılmaya başlaması tarih açısından oldukça önemlidir. Mimarisi ve süslemeleri açısından çok önemli olan yapı, günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. İstanbul’un en çok gezilen yerleri arasında yer almaktadır. Ayasofya müzesini ve çevresini rahat bir şekilde gezmek isteyen kişiler, Fatih rent a car ile araç kiralayabilmektedir.

fatih-rent-a-car.png
Fatih Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Fatih ilçesine gezi turu düzenleyecek kişilerin, gezip göreceği birçok yer bulunmaktadır. İstanbul ilinin tarihi yapılar bakımından çok zengin olan ilçesini gezmek isteyen kişilerin gidebileceği yerler arasında tarihi camiler, müzeler ve çeşitli tarihi yapılar bulunmaktadır. Ayasofya müzesi, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii, Yerebatan Sarnıcı, Süleymaniye ve Sultan Ahmet Camileri ve tarihi surlar Fatih ilçesinin gezilmesi gereken yerleri arasında bulunmaktadır. İlçede konaklama hizmetleri de kaliteli bir şekilde verilmektedir. Hem bölgeyi gezmek hem de konaklamak mümkündür. Ayrıca iş için bölgeye gelen kişilere Fatih kurumsal araç kiralama hizmetleri de verilmektedir.