Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gaziosmanpaşa Araç Kiralama - Gaziosmanpaşa Rent A Car | Gezgin 7/24

Gaziosmanpaşa Gezilecek Yerler

İstanbul iline bağlı ilçeler arasında yer alan Gaziosmanpaşa ilçesi, Avrupa Yakasında bulunmaktadır. Denize uzak bir konumda bulunan ilçe, yüksek nüfusa sahip olan ilçeler arasında yer almaktadır. Tarihi ve kültürel yapı bakımından az yapı olan bölgede gezip görülecek çeşitli yerler bulunmaktadır. Gaziosmanpaşa gezilecek yerler için çeşitli ulaşım seçenekleri mevcuttur. Gaziosmanpaşa Meydanı ve çevresinde çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Sosyal alanların gelişmiş olduğu ilçede hizmetler gelişmiştir.

İlçeye gezmek amacıyla gidecek olan kişilerin ilk olarak uğraması gereken yer ilçenin meydanı olarak gösterilebilir. İlçenin meydanındaki cami, park ve sosyal alanlarda vakit geçirilebilmektedir. Alışveriş merkezleri ve çeşitli esnaflardan alışveriş yapılabilmektedir. İlçeye bağlı olan çeşitli mahalleler bulunmaktadır. Sarıgöl Mahallesi, Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı olan ünlü mahalleler arasında yer almaktadır. İlçeye ulaşım, çeşitli dolmuş ve otobüs hatları ile gerçekleştirilebilmektedir. İlçeye ulaşım sağlamak için Gaziosmanpaşa araç kiralama hizmetlerinden de yararlanılabilir.

Gaziosmanpaşa Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Gaziosmanpaşa ilçesi, İstanbul iline bağlı bir ilçedir. 1963 yılında ilçe unvanını alan Gaziosmanpaşa çevresinde Eyüp ve Çatalca ilçeleri bulunmaktadır. İlçenin yerleşim merkezi olarak kullanılma tarihi fazla eskiye dayanmamaktadır. Eski dönemlerde tarım ve hayvancılık alanı olarak kullanılan ilçede günümüzde alışveriş merkezleri, hizmet binaları ve sosyal alanlar bulunmaktadır. Çeşitli hizmet kollarının gelişmiş olduğu ilçede eğitim binaları ve hastaneler yoğun olarak bulunmaktadır.
gaziosmanpaşa-araba-kiralama.png
Nüfusun çok yüksek olması nedeniyle birçok bina bulunan ilçede tarihi olarak yapı fazla bulunmamaktadır. Modernleşen şehir yapılanmasının en çok etkilendiği ilçeler arasında yer alan Gaziosmanpaşa ilçesinde 16 tane mahalle bulunmaktadır. Sosyal yapının geniş olduğu ilçede çeşitli park ve piknik alanları da bulunmaktadır. İlçeye İstanbul’un farklı ilçelerinden belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Özel aracı ile gezmek isteyen kişiler için Gaziosmanpaşa araba kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Gaziosmanpaşa Geçim Kaynakları

İlçenin geçim kaynakları farklılık göstermektedir. Nüfusu fazla olan ilçede hizmet sektöründe çalışan nüfus sayısı oldukça fazladır. Esnafların yoğun olarak bulunduğu ilçede geçim, genellikle hizmet sektörü ile sağlanmaktadır. İlçede bulunan alışveriş merkezleri, lokantalar ve modern mağazalar ilçeye gelen kişiler tarafından ziyaret edilmektedir. Ticaret merkezi olarak önemli bir yere sahip olan Gaziosmanpaşa ilçesinde araç kiralama hizmetleri de verilmektedir. Gaziosmanpaşa oto kiralama için çeşitli ilanlar bulunmaktadır.

Gaziosmanpaşa Meydanı Tarihi

İlçenin merkezi konuma sahip yeri olan meydanda Osman Paşa’nın heykeli bulunmaktadır. Meydan ve çevresinde birçok sosyal alan ve lokanta bulunmaktadır. Meydan gün içerisinde yoğun zamanlar yaşanmaktadır. İlçenin çeşitli noktalarına meydan üzerinden gidilmektedir. Ayrıca otobüs ve dolmuş duraklarının meydan üzerinde bulunması sebebiyle ilçenin en işlek noktası olarak gösterilebilmektedir. İlçe içerisinde buluşacak olan kişilerin buluşma noktası olarak bilinen meydanda alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Meydan ve çevresine ulaşım sağlamak için Gaziosmanpaşa kiralık araç faaliyetleri bulunmaktadır.
gaziosmanpaşa-oto-kiralama.png
Gaziosmanpaşa Tayakadın Mesire Yeri

Avrupa Yakasında bulunan Gaziosmanpaşa ilçesi piknik alanının bulunduğu ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin doğal güzellikleri arasında yer alan Tayakadın piknik alanı da bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Doğası ile öne çıkan alanda çocuk parkı, piknik yeri, restoran ve lokantalar bulunmaktadır. Hem doğal alanda vakit geçirmek hem de sosyal alanlardan faydalanmak isteyen kişilerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Mesire yeri ve çevresi doğa yürüyüşü amacı ile de kullanılmaktadır. Mesire yerine rahat bir şekilde gidebilmek için Gaziosmanpaşa ucuz araç kiralama ile araç kiralanabilmektedir.

Gaziosmanpaşa İlçesi Tarihi

Osman Paşa, Osmanlı Devleti’nin önemli askeri kişilikleri arasında bulunmaktadır. İlçeye ismini veren Paşa, çeşitli savaşlarda görev almıştır. Plevne Savaşlarındaki başarıları ile öne çıkan Osman Paşa’nın Osmanlı ve Türkiye tarihi açısından önemi büyüktür. Kendisine verilen Gazi unvanı, Abdülhamid tarafından verilmiştir. Askeri hizmetleri dışında Sarayda da hizmetlerde bulunan Osman Paşa’nın mezarı Fatih Camisinde bulunmaktadır.

İstanbul’un nüfus yoğunluğu fazla ve önemli ilçeleri arasında yer alan Gaziosmanpaşa ilçesi, 1983 yılında Büyükşehir Belediyesi unvanını almıştır. İlçeye çeşitli zaman dilimlerinde Rami ve Hadımköy gibi köyler katılmıştır. 2008 yılında ise Arnavutköy ve Sultangazi, Gaziosmanpaşa’dan ayrılarak ilçe unvanını almıştır. İlçe ve çevresinde gecekondu yapıları yoğun olarak görülmektedir. İlçeye çeşitli hizmetler verilmektedir. İlçe içi verilen istanbul araç kiralama hizmetlerine talep gösterilmektedir.

gaziosmanpaşa-rent-a-car.png

Gaziosmanpaşa Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

İstanbul iline gelen ve Gaziosmanpaşa ilçesinde gezi turu gerçekleştirmek isteyen kişiler, toplu taşıma araçlarından yararlanabilmektedir. Gezi turunu kendi aracıyla gerçekleştirmek isteyen kişiler Gaziosmanpaşa rent a car ile araba kiralama imkanına sahiptir. Özel araç kiralayarak rahat bir şekilde gezi turu yapmak mümkündür. İlçe, ulaşım ve konaklama hizmetleri bakımından gelişmiştir.

İlçede birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. İstanbul’u gezmek için gelen kişiler, bu bölgedeki otellerde konaklayabilmektedir. İlçede bulunan mesire alanına ve sosyal alanlara gidip vakit geçirmek mümkündür. İlçe merkezinde bulunan meydan ve çevresinde birçok sosyal alan bulunmaktadır. Bu alanlar ile çeşitli ihtiyaçların karşılanabilmesi mümkün olmaktadır. İstanbul’u araç ile gezmek isteyen kişiler Gaziosmanpaşa araç kiralama hizmetlerine başvuru yapabilmektedir.