Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Güngören Araç Kiralama - Güngören Rent A Car | Gezgin 7/24

Güngören Gezilecek Yerler

İstanbul ilinin Avrupa Yakası konumunda bulunan Güngören, çeşitli gezilecek alanları ile öne çıkmaktadır. Kırsal bir yapıya sahip olan ilçe, nüfusu yoğun olan ilçeler arasında yer almaktadır. İstanbul iline yapılan inşaat hizmetleri ile ilçeye modern yapılar inşa edilmiştir. Geçmişten günümüze gelişme gösteren ilçenin tarihi eski yıllara dayanmaktadır. Belediye’nin yakın zamanda kurulduğu ilçede gezip görülecek çeşitli yerler bulunmaktadır. Güngören gezilecek yerler için çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. 

İlçede çeşitli kültürel faaliyetler de yapılmaktadır. Hıdırellez kutlamaları ile öne çıkan ilçede çeşitli doğal ve tarihi güzellikler bulunmaktadır. İstanbul iline gelen kişiler tarafından ziyaret edilen ilçelerden olan Güngören, tarihi camileri ile dikkat çekmektedir. İlçeye son zamanlardaki çalışmalar ile modern ilçeler arasındaki yerini almıştır. İlçenin çeşitli hizmetler konusunda gelişme göstermesi, nüfus artışına sebep olmuştur. İlçede ulaşım faaliyetleri de yoğun şekilde yaşanmaktadır. Güngören araç kiralama hizmetleri ile özel araç kiralanabilmektedir.

Güngören Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Güngören ilçesi, İstanbul iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İstanbul’un küçük ilçeleri arasında yer alan ilçe, Çatalca Yarımada konumunda bulunmaktadır. İlçeye bağlı olan köy bulunmamaktadır. Nüfusu yoğun olan ilçede birçok bina ve sosyal alan bulunmaktadır. Tarihi ve doğal güzellik açısından da çeşitli alanların bulunduğu ilçe, İstanbul’un önemli ilçeleri ile yakın konumda bulunmaktadır.

güngören-araç-kiralama.png

İlçenin güneyinde Bakırköy bulunmaktadır. Bahçelievler ilçesine yakın konumda bulunan Güngören’in batısında ise Bağcılar bulunmaktadır. Kuzey bölgesinde Esenler olan ilçenin doğusunda ise Eyüp ilçesi bulunmaktadır. 1992 yılında kurulan ilçenin mahalle sayısı ise 11 adettir. İlçeye bağlı olan mahaller arasında Haznedar ve Akıncılar gibi yerler bulunmaktadır. Bu mahallelerde ve ilçe merkezinde gezip görülecek çeşitli yerler mevcuttur. Bu yerleri gezmek için Güngören araba kiralama faaliyetlerinden yararlanılabilir.

Güngören Geçim Kaynakları

İstanbul ilinin küçük yüz ölçüme sahip ilçelerinden olan Güngören ilçesinde çeşitli geçim kaynakları bulunmaktadır. İlçenin en önemli geçim kaynağı hizmet sektörüdür. Yıllar içerisinde gelişen ilçede birçok hizmet kolu gelişmiş olarak verilmektedir. İlçede bulunan alışveriş merkezleri, lokantalar ve esnaflar dikkat çekmektedir. Ayrıca ilçe içinde Güngören oto kiralama firmaları da bulunmaktadır.

Güngören Genç Osman Camii

Osmanlı Padişahlarından olan Genç Osman tarafından yaptırılan cami, bölgenin önemli tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Güngören ilçesinde bulunan hamam, cami ve köşk bölgeye gelen kişiler tarafından ziyaret edilmektedir. İlçeye gelen kişiler tarafından ziyaret edilmesi gereken yerler arasında gösterilen Camiyi gezmek için Güngören kiralık araç hizmetlerinden yararlanılabilir.

 

Güngören Yeniçeri Ocağı

İlçe sınırları içerisinde bulunan Yeniçeri Ocağı’nın tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Orhan Gazi tarafından yaptırıldığı bilinen ocak içinde Osmanlı için asker yetiştirildiği bilinmektedir. Mimarisi ve tarihi ile önemli bir yere sahip olan ocak, günümüzde de sık olarak ziyaret edilmektedir. Tarihi yapıları seven kişiler tarafından ziyaret edilmesi gereken yerler arasında olan Yeniçeri Ocağına ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır.
güngören-oto-kiralama.png
Güngören Aziz Paşa Mesire Yeri

İstanbul içinde bulunan piknik alanları yılın belli bölümlerinde sık olarak ziyaret edilmektedir. Hem ilde yaşayan halk hem de misafir olarak gelen kişiler piknik alanlarına gitmektedir. Aziz Paşa Mesire Yeri ise Güngören ilçesinde bulunan alanlar arasında yer almaktadır. İlçeye bağlı Kemerburgaz konumunda bulunan piknik alanı, doğal güzelliği ile öne çıkmaktadır. Doğayı ve oksijeni seven kişilerin uğrak noktaları arasında yer alan mesire yeri çevresinde sosyal alanlarda bulunmaktadır. Ayrıca bu alanda çeşitli kültürel etkinlikler de düzenlenmektedir. Mesire yerine çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabildiği gibi istanbul oto kiralama ile özel araç kiralayarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

Güngören Davutpaşa Sarayı

İstanbul’un Güngören ilçe sınırları içerisinde bulunan Saray, tarihi açıdan önemli bir yere sahiptir. İlçede bulunan tepeye inşa edilmiş olan Sarayın, 2.Beyazıt’ın Sadrazamı olan Davut Paşa tarafından yaptırıldığı hakkında bilgiler mevcuttur. Sarayın bulunduğu konumun eski zamanlarda önemli bir ticaret yolu olduğu bilinmektedir. Saray etrafında kışla, kule ve sur gibi yapıların kalıntıları bulunmuştur. Ayrıca havuz, hamam ve mescit gibi yapılar da bulunmaktadır. Güngörenrent a car ile araç kiralayarak tarihi yapıyı gezmek mümkündür.
güngören-rent-a-car.png

Güngören Ulaşım ve Konaklama Hizmetleri

Güngören ilçesi modern bir şekilde yapılanmıştır. İlçe içindeki binalar ve sosyal yapılar lüks bir şekilde inşa edilmiştir. İlçe içindeki birçok hizmet kaliteli bir şekilde verilmektedir. İlçede hastaneler, eğitim kurumları ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. İlçeyi gezmek amacıyla gelen kişilerin konaklayabileceği otel ve pansiyon gibi yerler bulunmaktadır. İlçenin ulaşım ağı da gelişmiştir. İlçeye ulaşım belediye otobüsleri ile sağlanabilmektedir. Ayrıca Güngören kurumsal araç kiralama hizmetleri ile özel araç kiralanabilmektedir.

Güngören Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Güngören ilçesine gelen kişilerin, ilçe sınırları içinde bulunan tarihi cami ve sarayı görmesi faydalı olacaktır. Tarih ve kültür açısından önemli bir yere sahip olan bu yapıları hem gezip hem de bilgi sahibi olmak mümkündür. İlçe çevresinde piknik alanında ve sosyal tesislerinde güzel vakit geçirilebilmektedir. İlçeyi gezmek ve görülmesi gereken yerleri rahatça gezmek isteyen kişiler, Güngören araç kiralama ile özel araba kiralama seçeneğine sahiptir.