Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İstanbul Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

İstanbul Havalimanı araç kiralama 

Dünyanın sayılı metropol kentlerinden biri olan İstanbul ziyaretinizi uçakla yapacaksanız, İstanbul Havalimanı araç kiralama firmalarından kiralık araba temin ederek İstanbul’daki işlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

İstanbul yeni havalimanı araç kiralama hizmeti sunan tüm firmalara, Gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlarla alacağınız İstanbul Havalimanı araç kiralama hizmeti sonrası, şehirdeki işlerinizi daha kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Her ne kadar toplu ulaşım araçları biraz daha avantajlı gibi gözükse de, kalabalık olması ve istenilen mekana tam olarak gidilme imkanının olmaması, bazı durumlarda dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. 

İstanbul Havalimanı oto kiralama şirketleri hizmeti aldığınızda, kiraladığınız araç havalimanında size teslim edilmektedir. Bu sayede havalimanına iner inmez hiçbir ulaşım sorunu yaşamadan, tüm işlerinizi kolaylıkla takip etmeye hemen başlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı

Şu anda dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyan İstanbul havalimanı oto kiralama, içerisinde dünyada eşi benzeri görülmemiş şekilde birçok farklı sosyal tesis bulunmaktadır. Mimarisi ile muhteşem bir şekilde dikkat çeken İstanbul yeni havalimanı, içerisinde evcil hayvan misafir odalarından sağlık bakım ünitelerine kadar, birçok farklı birimi bulunmaktadır. Muhteşem özelliklere sahip İstanbul Havalimanı, ilk 6 ay içerisinde 250 bine yakın uçuş gerçekleştirilmiş ve 40 milyon yolcu taşımacılığı yapılmıştır. 
istanbul havalimanı kurumsal arac kiralama
İçerisinde 279 farklı mağaza bulunan İstanbul yeni havalimanı, 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete açılmış ve cumhuriyet döneminin en büyük altyapı projesi olarak öne çıkmıştır.

İstanbul Havalimanı’nın tüm çalışmaları tamamlandığında, yıllık 200.000.000 yolcu kapasitesine ulaşması beklenmektedir. Çatalca-Göktürk-Arnavutköy Kavşağı üzerinde bulunan İstanbul Havalimanı, Taksim’den 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul Havalimanı Araç Kiralama firmaları İçerisinde birçok lüks mağazanın bulunduğu ve dünyaca ünlü markaların satış yaptığı İstanbul Havalimanı aynı zamanda yolcuların rahat edebilmesi için ihtiyaç duyabilecekleri neredeyse her türlü sosyal tesise sahiptir.

İstanbul Havalimanı adresi: Terminal Caddesi, Tayakadın Mahallesi, numara: 01 – Arnavutköy İstanbul

İstanbul yeni Havalimanı telefon numarası: 444 1 442

İstanbul yeni havalimanı whatsapp iletişim hattı: 0549 563 34 34

İstanbul Havalimanı Oteli 

Yolcular için tüm detayları düşünülmüş olan İstanbul Havalimanı içerisinde, toplamda 451 odalı Avrupa’nın en büyüğü, dünyanın ise yine en büyük havalimanı otellerinden biri bulunmaktadır. Pasaport kontrolü yapılan kişilerin ve yapılmamış kişilerin konaklaması için ayrı yerlerin bulunduğu İstanbul yeni Havalimanı Oteli, yolcuların dinlenme ihtiyaçlarını rahat bir şekilde gidermelerine imkan tanımaktadır. 
istanbul havalimanı ucuz araç kiralama
Her anlamda havalimanında bulunan tesislerle birlikte dünyanın ilk ve en büyük havalimanı tesislerine sahip olan İstanbul yeni havalimanı, muhteşem bir teknik ve sosyal donanımla yolculara hizmet vermektedir.

İstanbul hakkında genel bilgiler 

15 milyonu aşan nüfusuyla dünyanın en büyük şehirleri arasında bulunan metropol İstanbul, Türkiye’nin olduğu gibi dünyanın da sayılı ticaret merkezleri arasında yer almaktadır. Birçok farklı önemli kültürünün mirasçısı olan şehir, bu nedenle turizm açısından da Türkiye ekonomisine oldukça fazla katkı sağlamaktadır. 

Turizm dışında İstanbul üzerinden yapılan ticaret, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. İstanbul Havalimanı Oto Kiralama Nüfusu ve ekonomik altyapısı ile birçok küçük Avrupa ülkesinin çok daha ilerisinde olan İstanbul, sanayileşme bakımından da Avrupa’nın sayılı kentleri arasındadır. Neredeyse tüm markalara ait sanayi kuruluşlarının bulunduğu İstanbul’da, hizmet sektörü de üst düzey şekilde hizmet verilmektedir. Ticaret, turizm ve hizmet sektörü İstanbul ekonomisinin temelini oluşturan 3 ana önemli gelir kaynağıdır. 

İstanbul’un dünyanın en önemli inanç ve medeniyet beşiği olması sebebiyle, dünyanın farklı ülkelerinden yüz binlerce hatta milyonlarca turist mevsim fark etmeksizin İstanbul’da tatil yapmaktadır. İstanbul Yeni Havalimanı araç kiralama fiyatları  Yılın her mevsiminde hem ticaret hem de İstanbul’da tatil yapmak için Türkiye’ye gelen yüzbinlerce yabancı insanı, İstanbul’da görebilirsiniz.
istanbul havalimanı ucuz rent a car
İstanbul Havalimanı’na gelmeden önce ya da geldikten sonra, Gezgin 7/24 üzerinden İstanbul Havalimanı araç kiralama şirketleri hizmeti almanız, fiyat bakımından önemli avantajlara sahip olmanızı sağlayacaktır. İstanbul havalimanı oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araç ile şehirdeki işlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilir ve gezilecek yerleri konforlu bir ulaşımla gezebilirsiniz.

İstanbul Gezi Rehberi

İstanbul’da gezilecek yerler çoğunlukla tarihi ve dini değeri olan yerler olarak bilinmektedir. Bu yerler üç kutsal din için de önem taşıması nedeniyle her yıl ziyaretçi akınına uğramaktadır.  İstanbul’da gezilecek müzeler de aynı zamanda İstanbul’un kültürel zenginlikleri olarak bilinmekle beraber dünyanın önemli kültürel mirasları arasında yer almaktadır.  

İstanbul’da Gezilecek Tarihi Yeler

İstanbul’daki tarihi mekanlar farklı medeniyetler ev sahipliği yapmış mekanlar olmakla beraber şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ayasofya Camii: Dünya üzerindeki farklı dinlerin ibadethane olarak kabul ettiği önemli mekanların başında gelmektedir. Bizans döneminden bu yana kilise ve camii olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise müzeden tekrar camii olarak ibadethaneye dönüştürülmüş mekan, içerisindeki önemli çizimler ile tanınmaktadır. Camii olması nedeniyle herhangi bir müze kartı olmadan da giriş yapılabilmektedir. 

 • Topkapı Sarayı: Uzun yıllar, Osmanlı Devleti’nin sarayı olarak hizmet vermiştir. 400 yıllık hükümdarlığın en önemli eserleri burada bulunmaktadır. Aynı zamanda Topkapı Sarayı’nı gezerken, Osmanlı Devleti’nin yönetim organlarına dair fikir sahibi olmak da mümkün olacaktır. Bununla birlikte Yavuz Sultan Selim zamanından beri muhafaza edilmekte olan kutsal emanetler de sarayın içerisinde ziyarete açıktır. İstanbul havalimanı araç kiralama hizmetleri ile Topkapı Sarayı’nın bulunduğu tarihi yarım adanın havasını solumak mümkün olmaktadır. 

 • Grand Bazaar: Kapalı Çarşı olarak da bilinmekte olan bu mekan, hala İstanbul’u temsil eden ürünlerin satışının yapıldığı bir mekan olarak bilinmektedir. İpek şallar, baharatlar ya da bakır ürünler gibi İstanbul hediyeliklerinin satışının yapıldığı mekan aynı zamanda tarihi ve görkemli yapısı ile turistlerin ilgi odağı olarak bilinmektedir. 

 • Yerebatan Sarnıcı: Bizans döneminden beri yapısını koruyan bu sarnıç, su taşıma görevi ile inşa edilmiş bir yapıdır. İçerisindeki ihtişamlı sütunlar ve Medusa Heykeli ile ziyaretçilerin ilgisini çekerken, önemli konser ve dinletilerin de yapıldığı bir mekan olarak ziyaret edilmeye devam etmektedir. 

 • Galata Kulesi: İstanbul fotoğraflarının en önemli sembolü olarak bilinen Galata Kulesi, şehrin en güzel izlendiği noktaların başında gelmektedir. 528 yılından bu yana korunmakta olan yapı, fener kulesi olarak kullanılmış olup günümüzde yalnızca İstanbul seyrinin yapıldığı bir mekan olarak bilinmektedir. 

İstanbul’da Gezilecek Doğal Güzellikler

İstanbul’u temsil eden doğal güzellikler, şehrin merkezinde konumlandırıldığı için çok fazla ziyaretçi almaktadır. En çok ziyaret edilen İstanbul’daki doğa harikaları şu şekilde sıralanır:

 • Büyük Ada: İstanbul’un merkezinden vapur ile geçilen önemli bir doğal alan olarak bilinmektedir. Vapur ile ortalama yarım saat süren yolculuğun sonunda cumbalı evler ve erguvanların ev sahipliği yaptığı Büyük Ada’ya kavuşulmaktadır. Ada içerisinde faytonlar ile keyifli geziler yapmak da mümkündür.

 • Saklı Göl: Şile’de şehirden ve kargaşadan uzak bir doğa harika olan Saklı Göl, keyifli bir kahvaltının başlıca adresleri arasında gösterilmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sonra İstanbul Havalimanı oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak yaklaşık 40 dakika içerisinde Şile’ye varılmaktadır. Saklı Göl ile birlikte Şile merkezindeki sakin plajda denize girmenin keyfine de varılabilmektedir. 

 • Yıldız Korusu: İstanbul’un en güzel korularından birisi olarak bilinen Yıldız Korusu, İstanbul’un yeşillikler içerisinde seyredilmesini sağlayan bir doğal güzellik alanıdır. Koru içerisinde sakin yürüyüşler yaparken boğaz manzarasını da seyretmek mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra hem denizi koklamak hem de doğal bir güzelliğin içerisinde olmak isteyenlere yönelik en doğru adreslerden birisi olarak bilinmektedir. 

 • Kuzguncuk: İstanbul’un gezilecek sokakları arasında gösterilmekte olan önemli bir yaşam alanıdır. Eski dönemlerde Rumların yaşadığı bir yer olması nedeniyle otantik ev mimarilerine ve Eski İstanbul ruhuna tanıklık edilmesi mümkündür. Bu bölgede bulunan Kuzguncuk Bostanı da ziyaret edilerek şehrin içinde bir orman havasıyla karşılaşılabilmektedir. 

 • Belgrat Ormanları: İstanbul’un ciğerleri olarak da adlandırılmakta olan bu orman alanında yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki yürüyüş parkurlarında sakin bir yürüyüş yaparken aynı zamanda temiz havayı solumak mümkün olmaktadır. Özellikle piknik yapmayı seven ziyaretçiler için Belgrat Ormanları en doğru adres olarak bilinmektedir. 

İstanbul’un Meşhur Yemekleri

Birbirinden farklı kültürel tatlara ev sahipliği yapan İstanbul’un yöresel yemekleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Sultanahmet Köftesi: 1920 tarihinden bu yana hizmet vermekte olan Selim Usta’nın köftesi, Sultanahmet meydanında yenmektedir. Pek çok yerde şubesi bulunmasına rağmen köftenin lezzetinin yanı sıra tarihi dokuyu da ziyaret etmek isteyenlerin ekmek arası köfte alarak sur içini gezmeleri önerilmektedir. İstanbul havaalanı oto kiralama hizmetleri ile havaalanından doğrudan tarihi yarım adaya gelinmesi halinde pek çok yeri gezme fırsatı olurken, bu lezzetin de tadılması mümkün olmaktadır.

 • Ortaköy Kumpiri: Uzun yıllardır devam etmekte olan kumpirciler, birbiri ile yarışarak oldukça lezzetli kumpirleri İstanbul ziyaretçilerine sunmaktadır. Kumpirlerin içerisinde neler istendiği de camekanlar üzerinden seçilerek herkesin kendi damak zevkine uygun kumpiri yemelerine olanak sunulmaktadır. 

 • Çengelköy Böreği: Çengelköy böreğinin taze ve çıtır çıtır lezzeti ile boğaz manzaralı bir kahvaltı yapılabilmektedir. Üsküdar’da gezilecek yerler arasında bulunan Çengelköy’ün asırlardır devam eden lezzeti; kıymalı, patatesli, sade olmak üzere farklı çeşitler de sunmaktadır.

 • Vefa Bozası: Tarihi yarım adanın tarihi lezzeti olarak bilinen Vefa Bozası, günlük olarak üretilmekte olan bir üründür. Gece boyunca da hizmet vermekte olan bozacılardan istenen büyüklükte bozalar alınarak Süleymaniye’nin sakin sokaklarını gezintiye çıkmak, gezi önerileri arasında yer almaktadır.

 • Kanlıca Yoğurdu: Asırlık bir lezzet olan Kanlıca Yoğurdu, üzerinde çilek, vişne ya da karamel gibi lezzetlerin eklenmesiyle de tüketilmekte olan bir yoğurttur. İsteğe bağlı olarak pudra şekeriyle de servis edilmektedir. 

 • Beyoğlu Çikolatası: Bir marka haline gelmiş olan Beyoğlu Çikolatası, özellikle İstiklal Caddesi’nde taze bir şekilde satılmaktadır. 

İstanbul’a Gidince Mutlaka Yapılacaklar

İstanbul’da yapmadan dönmemeniz gerekenler şu şekilde sıralanır:

 • Boğaz Turu: İstanbul’un en önemli temsili olan boğaz üzerinden bir tur yaparak, en önemli eserleri ya da geçmiş dönemde kullanılmış ve günümüzde hala kullanılmakta olan yalıları aynı anda görmek mümkün olmaktadır. İstanbul Havalimanı araba kiralama hizmetleri ile tur yapılacak yere geldikten sonra yolculuğa deniz üzerinden devam edilebilmektedir. 

 • Emirgan’da Lale Festivali: Her sene ilkbahar aylarında yapılmakta olan Lale festivalinde birbirinden farklı renklerdeki laleler Emirgan Korusu içerisinde sergilenmektedir. Bu festival dahilinde konserler ve eğlenceler de yapılmaktadır. 

 • Vialand Eğlence Parkı: Eyüp’te bulunan eğlence parkına giriş ücretinin verilmesinin ardından trenden su oyunlarına kadar pek çok eğlenceye katılmak mümkün olmaktadır. Hemen her yaşa uygun eğlencelerin bulunduğu park içerisinde bulunan alışveriş merkezinden de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

 • Bebek Turu: Bebek sahili boyunca yürüyüş yaparak hem İstanbul Boğazı’nın doyulmaz keyfine varırken hem de balık tutan insanların enerjisini izleyebilirsiniz. Aynı zamanda Arnavutköy, Emirgan, Ortaköy gibi en çok sevilen sahiller bu rota içerisinde gezilebilir. 

 • Eminönü Balık Ekmek: Eminönü’nde yıllardır bir gelenek haline gelmiş olan balık ekmeği yemek ve ardından turşu suyunu içmek de İstanbul’a gelen ziyaretçilerin mutlaka yapması gerekenler arasında yer almaktadır. 

 • Galata Kulesi’nden Seyir: Galata Kulesi, İstanbul’u seyretmek için oldukça önemli bir noktadır. Buradan özellikle gün batımında şehrin silueti keyifli bir biçimde izlenmektedir. 15 tatilde İstanbul’da gezilecek yerler arasında yer alan bu noktaların gezilmesi ile oldukça keyifli bir İstanbul gezisi yapılabilir.  

Powered by Froala Editor