Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 19.07 - 10:00
Teslim Tarihi 24.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kadıköy Araç Kiralama - Kadıköy Rent A Car | Gezgin 7/24

Kadıköy Nerede Ve Hangi İldedir?

Kadıköy İstanbul’un 39 ilçesinden biridir. Marmara bölgesinde bulunan ilçe oldukça bilinen ve yoğun olan yerlerden biridir. Kadıköy farklı dokusu ve kimliği, yaşanmışlıkları ile ülkemizde pek çok illi bile geride bırakacak kadar popülerdir. İstanbul ve çevre illerden özellikle Kadıköy’ü gezmek için yerli ve yabancı turistler yaz kış demeden akın etmektedirler. 

İlçe Anadolu yakasında bulunmaktadır. Gezinizde her sokağı her caddeyi ve tarihi alanları gezebilmek için Kadıköy araç kiralama firmalarından birine mutlaka uğramalısınız. Araç kiralayarak kısa zaman içerisinde çok daha fazla güzelliği yakından görme şansınız bulunmaktadır. 

İlçede görmeniz gereken o kadar çok yer bulunmaktadır ki bunları aklınızda tumanız biraz zor olabilir bu nedenle gezinizden önce Kadıköy gezilecek yerler listesi oluşturmalısınız. Bu liste ile Kadıköy sokaklarında istediğiniz gibi kaybolup ilçenin çok daha rahat çıkarmak için bu liste yol gösterici olacaktır. 

Kadıköy gece hayatı, kültürel faaliyetleri, tarihi dokusu, alışveriş için mağazaları ve sokaklarında yoğun bir insan seli ile karşılaşacağınız bir ilçedir. Sırf ilçeye alışveriş yapmak için gelenler bile olmaktadır. Gelmişken tarihi dokuya da kayıtsız kalamayanlar etraflıca bir gezi yaparak Kadıköy’ü yakından tanıma fırsatı bulmaktadır. Eğer sizde hem gezip görmek hem de alışveriş yapmak için gelmiş iseniz Kadıköy araç kiralama firmalarından bir araç temin ederek bagajını istediğiniz gibi doldurabilirsiniz.
kadıköy-araba-kiralama.png
Gezinizi kalabalık bir gurup halinde planlamış iseniz kesinlikle Kadıköy kurumsal araç kiralama yapan firmalardan yardım alarak konforunuzdan ödün vermeden harika bir gün geçirebilirisiniz. 

İlçede tam ihtiyacına cevap araçların kiralamasını yapan pek çok firma bulunmaktadır. Kadıköy rent a car konusunda her türlü arayışınıza tam cevap bulabileceğiniz ender ilçelerden biridir. 

Kadıköy Tarihini Öğrenelim

Kadıköy bulunduğu konum nedeni ile tıpkı İstanbul gibi tarih boyunca hep önemli olan ilçelerden biridir. Denize yakınlığı, etrafa hakim toprakları ile özellikler Hıristiyan toplumlarca uzun yıllar yerleşim alanı olarak tercih edilmiştir. Kadıköy’ün kuruluşunun MÖ 650 yıllarına dayandığı düşünülmektedir. Bizanslıların bu ilçeye olan hayranlıkları oldukça eskilere dayanmaktadır. Bizans döneminde Körler Diyarı diye anılan ilçe sonrasında Osmanlı hâkimiyetine girmiştir. 

İlçe Kadıköy adını Fatih Sultan Mehmet’in fetih sonrası ilçeyi bir kadıya vermesi ile almıştır. Lale devri süresince ise Kadıköy mesire alanı olarak kullanılmıştır. 18 yy da Kadıköy’de Rumlar ve Türkler yaşamaya başlamıştır. 

19 yy’dan itibaren ise ilçede hızlı bir gelişme başlamıştır. Askeri kışlalar, hastaneler açılmış. Sonrasında ise demir yolu için en büyük adım olan Haydarpaşa seferleri başlamıştır. Cumhuriyet döneminden beri Kadıköy farklı bir görünüm ve yapıya kavuşmuştur. İskeleler, gar, hastane vs gibi önem arz eden her şey bu bölgede konumlandırılmıştır. 

kadıköy-oto-kiralama.png

Tarih boyunca gelişmiş ve hala gelişen ve yurt içi yurt dışı herkesçe bilinen ve ilgi gören ilçede dolaşmak için Kadıköy araba kiralama işini en iyi şekilde yapan firmalardan birini kesinlikle tercih etmelisiniz. Tarihi mekânların hepsi farklı konumlarda olduğu için araç kullanmak gezinizi çok konforlu ve kısa sürede yapmanızı sağlayacaktır. 

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy gecesi gündüzü farklı yaşanan bir ilçedir. Daha adım atar atmaz sizi alıp götürecek bir atmosferi vardır. Kendinizi Kadıköy’e bırakın gitsin…

İlçede simgeleşmiş olan en önemli buluşma merkezi Boğa Heykelidir. Boğa bir savaş simgesi olarak yapılmıştır. Fransızların Almanları yenişini anlatır.  Sonrasında Almanlar bir savaşta Fransızları yenince heykel Almanya’da kalmış ve boğa’nın Türkiye’ye gelişi ise Alman-Türk dostluğunu simgelemesi için hediye edilişi ile başlamıştır. Boğa yaklaşık 150 yaşındadır ve 90’lı yıllarda bulunduğu yere konulmuştur.  Gezinize Kadıköy oto kiralama seçeneklerini değerlendirdikten sonra buradan başlayabilirisiniz. Daha sonra ise tarihi mekânları dolaşarak devam edebilirsiniz. 

Sultan Ahmet döneminde yapılan ve ahşap mimarisi ile dikkat çeken Osman ağa camisi gezinizde mutlaka uğramanız gereken duraklardan olmalıdır. Daha sonra Kadıköy kiralık araç firmalarından kiralamış olduğunuz araca atlayarak Kadıköy çarşı küçük meydan olarak bilinen Ayia Rum Ortodoks kilisesine gidebilirsiniz. 

Haydar Paşa Garı her ne kadar başına talihsiz restore hataları ve yangınlar gelmiş olsa da hala görkemini korumakta ve ilçenin kuzeyinde vapur iskelesinden her inen yolcuya merhaba demektedir. Eskiden oldukça önemli olan bu garda şuan seferler yapılmasa da ziyaret edilmeyi hak eden büyük mimarilerdendir. 

Selimiye kışlası, Florance Nightingale müzesi, Barış Manço müzesi, oyuncak müzesi, Moda, Bağdat Caddesi, kültür sanat merkezleri, Süreyya Operası, Kadıköy çarşı, Bariye caddesi ve sarraflar kesinlikle atlanmadan gezilmesi gereken yerlerdendir. 
kadıköy-rent-a-car.png

Tüm bu alanlar farklı konumlarda bulunduğu için istanbul araç kiralama yapan firmalardan kiralamış olduğunuz araca binip arkanıza yaslanıp gaza basmanız yeterli olacaktır. 

Kadıköy Gezi Turu

Aslında Kadıköy gezinizi bir güne sıkıştırmak yerine birkaç güne yaymanız çok daha iyi olacaktır. Hem gezilecek alan fazla hem de alışveriş alanlarını, gecesi farklı gündüzü farklı Kadıköy’ü her yüzü ile görme şansını yakalamış olursunuz. 

Kadıköy’de Ne Yenir?

Kadıköy’de Osmanlı mutfağına ait ve farklı yörelere ait farklı lezzetleri kolaylıkla bulabilmektesiniz. Zaten ilçede kafeler ve restoranlar oldukça fazla bulunmaktadır.