Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Küçükçekmece Araç Kiralama -  Rent A Car | Gezgin 7/24

 Küçükçekmece İlçesi ve Coğrafi Yapısı

Küçükçekmece, İstanbul’un batısında ve Küçükçekmece Gölünün çevresinde kuruludur. Batısında Avcılar ve Küçükçekmece Gölü, Kuzeyinde Başakşehir, doğusunda Bahçelievler ve Bağcılar, Güneyinde Bakırköy ilçeleri vardır. Marmara Denizi ilçenin güneyinde uzanmaktadır. 1987 yılında Bakırköy’den ayrılarak kurulan ilçenin bugünkü sınırları Avcılar ve Başakşehir’in ilçe olmasıyla belirlenmiştir. İlçe geniş düzlükler üzerinde ve engebesiz denecek bir alanda kuruludur. İlçede Küçükçekmece Gölü önemli bir yere sahiptir. Küçükçekmece araç kiralama firmaları ilçeye dışarıdan gelenlerin araç ihtiyaçlarını karşılamakta ve kiralık araç tercih edenler diledikleri özgürlükle gerek ilçe sınırlarında gerekse şehrin ve ülkenin dört bir yanda seyahat edebilmektedirler. Küçükçekmece Gölü oluşumu itibari ile tipik bir lagün gölüdür. Bu özelliğiyle dünyada eşine az rastlanan bir doğa harikası olan göl Küçükçekmece gezilecek yerler arasında ilk sırada yer almaktadır.

İlçede bulunan su kaynakları Küçükçekmece Gölü, Sazlıdere ve Nakkaş Deresidir. Küçükçekmece Gölü 1.5 metrelik bir geçitle Marmara Denizine bağlanmaktadır. Bu sebeple suyu nispeten tuzludur. Göl Nakkaş Deresi, Eşkinoz Deresi ve Sazlıdere’den beslenmekte olup balık popülasyonu açısından da eskiye nazaran oldukça zayıflamıştır. Eskiden balıkçıların uğrak yerlerinden olan gölde günümüzde evsel ve sanayi atıklarının olumsuz etkisi ile balıkçılık neredeyse bitme noktasındadır. Yine de tatlı su kaynağı olması dolayısı ile tatlı su balıkçılığına imkan veren gölde balık tutmak isteyip de ulaşım sıkıntısı çekenler için Küçükçekmece araba kiralama firmaları özel avantajlar sunmaktadır. istanbul oto kiralama seçenekleri sayesinde kiralama maliyetleri de oldukça uygun olacaktır. Sazlıdere İstanbul’un Küçükçekmece Gölüne dökülen en önemli akarsuyu olup 40 km uzunluğuyla büyük ölçekli bir akarsudur. Fakat günümüzde Sazlıdere göle yeterince su bırakmamaktadır.
küçükçekmece-araba-kiralama.png
Küçükçekmece Tarihi Dokusu ve Kültürel Varlıkları

İlçenin tarihi çok eskilere dayanmakta olup tarihi süreci belirleyen kriterlerden ilki Küçükçekmece Gölü olarak karşımıza çıkmaktadır. 2800 yıl öncesine kadar göl ile deniz arasında kara parçası bulunmadığı bilinmektedir. 8 bin yıl önce denizden buzulların erimesi sonucu elde edildiği düşünülen lagün göl ilçe tarihine ayna tutmaktadır. İlçede tarımın ilk örneklerini barındıran Neolitik dönem kalıntıları ile Roma İmparatorluğu’nun en büyük liman kenti olarak kabul gören Bathonea’nın kalıntılarına rastlanmaktadır. Özellikle Bathonea antik kenti ilçenin tarihi dokusunun emsalsiz bir silueti gibidir. Küçükçekmece Gölünde su seviyesinin azaldığı dönemlerde ortaya çıkarılan arkeolojik eserler arasında 8-10 bin yıllık taş yapımı aletler ve birçok antik kalıntılar tespit edilmiştir. Arkeolojik çalışmalar için şehir ve ülke dışından birçok uzman ilçede uzun süren çalışmalar yürütmüşlerdir. Uzmanların ulaşım aracı konusundaki tercihleri olan Küçükçekmece araç kiralama firmaları çalışmaların daha hızlı ve pratik ilerlemesini sağlamıştır.

İlçede devam eden arkeolojik çalışmalarla birlikte her geçen gün yeni bir bilgiye ulaşılmakta ve yeni eserler gün yüzüne çıkmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde ilçe ve özellikle Küçükçekmece Gölü adeta bir doğal arkeoloji parkı gibidir. 

küçükçekmece-araç-kiralama.png
 

Küçükçekmece Turizmi ve Gezilecek Yerler

Doğa ve kültür turizmi açısından oldukça zengin mekanlara sahip olan ilçede Küçükçekmece Gölü doğal güzelliklerin başında yer almaktadır. Özellikle oluşumu itibari ile lagün göl olması ve Dünyada eşine az rastlanması ile ön plana çıkmaktadır. Gölde balıkçılık ve su sporlarının gelişmesi için projeler yürütülürken bir yandan da arkeolojik çalışmalar ilçenin turizm potansiyelini arttırmaktadır. Yapılan arkeolojik çalışmalarla birlikte ilçeye “Küçük İstanbul “ denmeye başlanmıştır. Zira ilçe ikinci bir tarihi yarımada olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Doğal güzellikler yanında tarihi doku ve yapılar ilçede büyük ilgi uyandırmaktadır. Bathonea Antik Liman Kenti ve limanı oldukça büyük bir alanı kaplamaktadır. Roma İmparatorluğunun önemli liman bir kenti olduğu düşünülen Bathonea turist ve ziyaretçilerin ilgisini cezbeden tarihi bir zenginliktir. İlçede yıllar boyunca gölde birdenbire bir minare belirdiği konuşulmuştur. Yapılan araştırmalar neticesinde minare olduğu düşünülen yapının antik liman kentinin deniz feneri olduğu ortaya çıkmıştır. İlçe doğal ve kültürel güzellikleri ile ziyaretçilerini beklemekte olup gezi programlarında araç ihtiyacı olanlar için de Küçükçekmece rent a car seçenekleri mevcuttur.  

Küçükçekmece Ekonomisi ve İktisadi Yapı

İlçe ekonomisi birçok taşıdığı birçok avantajla birlikte ilçenin refah seviyesini de arttırmaktadır. İlçenin önemli avantajları arasında İkitelli ve diğer sanayi bölgelerine yakınlığı, Küçükçekmece Gölü, Tarihi Doku, ulaşım ağının çeşitliliği, Olimpiyatlara ev sahipliği yapması, E5 ve Tem aksında bulunması, modern yapılaşma hamleleri, gümrük bölgesinde bulunması, Nükleer Araştırma Merkezi’nin bulunması ve Toki projelerinin yoğunluğu sayılabilir. İlçede ticari faaliyette bulunan işletmeler Küçükçekmece kurumsal araç kiralama seçenekleri ile ulaşım konusunda sıkıntı çekmemektedir.

küçükçekmece-oto-kiralama.png

Küçükçekmece Kültür ve Sanat Etkinlikleri

İlçede kültürel ve sanatsal faaliyetlere oldukça geniş yer ayrılmaktadır. Kamu ve sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler kültürel etkinliklere yön vermekte ve festivaller, konserler, sanat galerileri, konferans ve sempozyumlar gibi organizasyonlar vatandaşlardan büyük ilgi görmektedir. Olimpiyatlara da ev sahipliği yapmış olan ilçede Küçükçekmece oto kiralama firmalarının yaygın olması sayesinde Olimpiyat Stadına ulaşım daha kolay hale gelmiştir. İlçede bulunan Küçükçekmece kiralık araç sayısı her geçen gün artmakta olup talep de aynı oranda artış göstermektedir.