Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İstanbul Araç Kiralama - İstanbul Oto Kiralama

İstanbul Oto Kiralama

Dünyanın en büyük metropollerinden birisi olmasının yanı sıra, dünyanın seyrini değiştiren birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması nedeniyle de İstanbul’da gezilecek yerler oldukça fazladır.  İş ya da turistik ziyaretlerin yoğun olması sebebiyle, İstanbul oto kiralama sektöründe yaşanan yoğunluk, sektöre ivme kazandırmış ve rekabet ortamı kalite çıtasını yükseltmiştir. Şehri ziyaret etme nedeniniz ne olursa olsun, İstanbul araç kiralama hizmeti alarak her yerini daha kısa sürede gezerken, İstanbul oto kiralama avantajlarından da yararlanabilirsiniz.
istanbul arac kiralama
İstanbul trafiğini yakından takip eden birçok insan, kendi özel araçlarının yoğun trafik nedeniyle yıpranmaması gibi nedenlerle İstanbul rent a car firmalarından araba kiralama hizmeti almaktadır. Bu sayede, araç kilometresinin yükselmesi de engellenmektedir.

İstanbul Gezilecek Yerler

Yoros Kalesi

Doğu roma döneminden bugüne kadar gelmeyi başaran Yoros Kalesi, İstanbul"un Anadolu Kavağı sırtlarında inşa edilmiştir. Daha sonrasında Cenevizlilerin eline geçen kale, Ceneviz Kalesi olarak adlandırmaya başlanmıştır. Kalenin surlarında bulunan tuğlalar üzerindeki yazılardan, Bizans yapısı olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca mimari anlamında da, Bizans mimarisinde yansıtmaktadır. 

1305 yılında kale Türkler tarafından ele geçirilmiş olsa da, uzun süre elde tutulamamış ve 1348’den sonraya denk gelen dönemde Cenevizlilerin yeniden eline geçmiştir. 1391 yılında ise Osmanlı Devleti Yıldırım Beyazıt döneminde Kocaeli"nden güçlü bir ordu hazırlayarak, kaleyi kuşatmıştır.

Emirgan Korusu 

İstanbul gezilecek yerler listesinde yer alan Emirgan Korusu, İstanbul Sarıyer"de bulunmakta olup birçok Osmanlı Devleti padişahına da ev sahipliği yapmıştır. Doğaseverlerin İstanbul gezi rehberi listesinde yer alan Emirgan Korusu, 300 dönümlük bir arazi üzerinde yer almaktadır. Tarih boyunca gerek hediye olarak ve gerekse savaşlar neticesinde birçok kez el değiştiren koru, 1940 yılında ise kamulaştırılmıştır. İstanbul"un kalabalığından bir nebze de olsa uzaklaşmak isteyen kişiler, İstanbul Korusu"na gelmektedir. 

Kız Kulesi

İstanbul denilince akla ilk gelen yerlerden birisi olan tarihi kız kulesi, İstanbul Boğazı"nın adeta incisi konumundadır. Birçok şaire, ressam ve yazara ilham olan kız kulesi, 2500 yıllık köklü bir tarihi geçmişe sahiptir.İstanbul Araç Kiralama Antik çağdan Bizans dönemine ve bu aralıkta geçen farklı birçok medeniyetin ev sahipliğini yapan kız kulesi, günümüzde en romantik fotoğrafların çekildiği yerlerden birisidir. İstanbul’un farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması neticesinde, bu medeniyetler tarafından kız kulesi bazen bir gözetleme kulesi, bazen ise deniz feneri olarak dönemin insanlarına hizmet vermiştir. 
istanbul havalimanı arac kiralama
2000 yılında ise aslına uygun bir şekilde yapılan restorasyon çalışmaları neticesinde, kafe ve restoran şeklinde her yıl on binlerce yerli ve yabancı turistlere hizmet vermeye devam etmektedir. 

Üsküdar Salacak’tan teknelerle ulaşmanı imkanı bulunan kule, İstanbul"da özellikle romantik bir gün geçirmek için en ideal yerlerden birisidir. 

Prenses Koyu Plajı

Doğal güzelliklerin en seçkin yerlerinden birisi olan prenses köyü plajı, İstanbul Adalar ilçesinde yer almaktadır. Muhteşem görüntüsü ve temiz havasıyla şehrin stres ve kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin ziyaret ettiği plaj, yaz aylarında insanların denize girmek için tercih ettiği yerlerden birisidir.

Gürlek Mağarası 

İçerisinde bulunan harika sarkıtlar ve giriş kısmından görülen manzara, gürlek mağarasını daha cezbedici hale getirmektedir. 1985 yılında hacılı köyünde öğretmen olarak görev yapan Osman Yardımcı tarafından bulunan gürlek mağarası, arkeologların yaptığı birçok inceleme sonrasında, Hristiyanların ilk dönemlerinde hapishane olarak kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Tam tamına 241 metre uzunlukta olan gürlek mağarası, İstanbul gezi turu yapan şirketlerin uğrak yerleri arasındadır. Mağaranın İstanbul dışında yer alması nedeniyle, kendi aracınız yoksa ucuz İstanbul araç kiralama hizmeti alarak, hem gürlek mağarasına hem de İstanbul"un çeşitli yerlerinde bulunan tarihi ve doğal güzelliklere daha konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Büyükada Rum Yetimhanesi 

1898 yılında bir Fransız mimar tarafından ortak olarak inşa edilen Büyükada Rum Yetimhanesi, ahşap yapısı ile dikkat çekmektedir. Yapıldığı dönemde dünyanın en büyük ahşap yapısı olarak bilinen Büyükada Rum Yetimhanesi, Büyükada"da bulunan manastır tepesinde yer almaktadır. Yetimhanenin tarihi dokusunun yanı sıra bulunduğu yerin muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapmış olması da, insanların buraya olan ilgisini daha fazla artırmaktadır. 

İkinci Abdülhamid’in buranın otel olarak kullanılmasına izin vermemesi nedeniyle, oteli yaptıran Rum aile binayı patrikhaneye yetimhane olarak kullanılması amacıyla bağışlamıştır. 1960 yılına kadar yetimhane olarak hizmet veren tarihi bina, yetimhanede bulunan çocuk sayısının az olması nedeniyle 1960 yılında kışla olarak kullanılmaya başlanmıştır. 
istanbul havalimanı oto kiralama
Burada bulunan az sayıdaki çocuk ise Heybeliada"da bulunan başka bir yetimhaneye gönderilmiştir. Büyükada Rum Yetimhanesi 1963 yılından beri ise, kullanılmayarak metruk bir yapı haline dönüşmüştür. Karkas bir yapı olması ve önemli bölümünün ahşaptan inşa edilmesi nedeniyle, içerisine girip gezmek yasaklanmıştır.

Şile Feneri

Adından da anlaşılacağı gibi Şile ilçesinde bulunan fener, 60 metreyi aşan yüksekliği bulunan kayaların üzerinde inşa edilmiştir. 1858 yapılan tarihi fener, 72 basamaktan oluşan bir merdivene sahiptir. Tasarımı Fransızlar tarafından yapılan tarihi fener, Sultan Abdülaziz yaptırmıştır. İstanbul’a 60 kilometre mesafede olması nedeniyle en rahat ulaşım, özel araçlarla yapılmaktadır. Özel aracınız yoksa, web sitemize özel birçok farklı avantajı sunan İstanbul oto kiralama firmalarının ziyaretçilerimiz için sunduğu özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Topkapı Sarayı

Osmanlı döneminde yaptırılan ve devletin 400 yıl boyunca idaresinde kullanılan Topkapı Sarayı, günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Dünyanın en büyük saray müzesi olan Topkapı, devletin sanat ve kültürel etkinliklerinin de düzenlediği bir yerdir. 300 bin metrekarelik bir alana inşa edilen saray müze içerisinde, 300 binin üzerinde belge bulunduğu bilinmektedir.

Ayasofya Camii

532 yılında Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından yaptırılan Ayasofya, yapıldığı dönemde dünyanın en büyük kilisesi unvanını taşımaktaydı. Osmanlı’nın şehri fethetmesiyle birlikte camiye çevrilmiş, Cumhuriyetin kuruluşundan sonra ise müzeye çevrilmiştir. 
istanbul oto kiralama

Eyüp Sultan Camii

Osmanlının en önemli tarihi miraslarından olan Eyüp Sultan Camii ve türbesi, İslam dünyasının önemli isimleri arasındaki Eyüp Sultan’ın kabrinin olduğu yerdir. Cami kısmı 1458 yılında yapılmış olup, depremde hasar görmesinin ardından detaylı bir tadilatla günümüzdeki görüntüsüne kavuşmuştur. 

Yukarıda sayılanlar dışında, metropol şehirde birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır.İstanbul Araç Kiralama İstanbul barlar sokağı, Beyoğlu, Eminönü Meydanı gibi farklı alanlarda, şehrin en fazla ziyaret edilen yerleri arasındadır.