Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Pendik Araç Kiralama - Pendik Rent A Car | Gezgin 7/24

Pendik İlçesi Nerededir?

Pendik, Marmara Bölgesi’nin güzide illerinden biri olan İstanbul’un, Anadolu yakasında yer alan ilçelerden birisidir. Çoğu kişi tarafından yeni bir yer olduğu düşünülse de aslında yapılmış olan arkeolojik kazılar sonucunda çok eski bir yerleşim yeri olduğu kanıtlanmıştır. Pendik kazılarında edinilmiş bilgiler burada yaklaşık olarak 3-4 bin yıl öncesinde de bir yerleşim olduğunu ortaya koymuş ve ilçenin yeni olduğu düşüncesini de ortadan kaldırmaya yetmiştir. Pendik araç kiralama ile rahatlıkla gelebileceğiniz ilçe, 1400 yılında Osmanlı Devleti padişahlarından birisi olan Yıldırım Bayezit’in onayıyla Türk topraklarına eklenmiştir. O dönemlere bakıldığında minik, kendi halinde bir balıkçı kasabası olan ilçe, 1987 yılında da ilçe olarak İstanbul kayıtlarına geçecek kadar büyümüştür. 700 binden fazla nüfusa sahip olan Pendik’in doğusunda Gebze, batısında Kartal yer almaktadır. Güneyinde ise Türkiye’nin iç denizi olma özelliğine sahip olan Marmara bulunmaktadır. 

Pendik’in Ünlü Tarihi ve Doğası

İlçenin Marmara Denizi’ne sınır olması sebebiyle, bir hayli uzun sahil şeridi de bulunmaktadır. 9 kilometreye yakın bir sahil şeridine sahip Pendik, aslında İstanbul’un da en eski yerleşim yerlerinden biri olarak düşünülmektedir. Yeni edinilen bilgilere göre buradaki geçmişin 8 bin yıl öncesine kadar gittiği de edilen tahminler arasında yer almakta ve son zamanlarda arkeologların ilgisini fazlasıyla çekmeyi başarmaktadır. Tarihsel geçişi olan bu ilçeye Pendik kiralık araç seçenekleriyle gelebilir ve bin yıllar öncesine gitmenin hazzını hem kendinize hem de ailenize yaşatabilirsiniz.
pendik-oto-kiralama.png
Pendik İsmi Nereden Geliyor?

Araştırmalara göre, Pendik isminin Yunanca’dan geldiği düşünülmektedir. Buna göre de anlamının surlarla çevrili olan olduğu Pantikion kelimesinden günümüze Türkçeleşmiş olarak Pendik şekliyle geçtiği tahminler arasındadır. Ayrıca doğal bir liman özelliğine sahip olması sebebiyle, çevredeki ve sahil içinde yer alan parklarıyla da birçok ziyaretçinin keyif aldığı yerler arasındaki konumunu da tüm güzelliğiyle korumaktadır. Dilerseniz siz de tarihi çok eskilere dayanan bu güzel ilçeyi Pendik oto kiralama seçenekleri ile gezebilir ve Pendik sahilinin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Pendik Geçim Kaynakları Nelerdir?

Pendik, konumu itibariyle uzun ve güzel bir sahile sahip olduğu için ve sınırında da Marmara Denizi’ni komşu ettiği için, özellikle de deniz kenarında kurulmuş olan restoranlar, eğlence yerleri ve kafelerle işletmelerini sürdürmekte ve gelirini önemli ölçüde buradan almaktadır. Aynı zamanda Tuzla ilçesine olan yakınlığı sebebiyle de, Tuzla tersanesi de yüksek ölçüde geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Ayrıca, sanayi ili olan Kocaeli ve Gebze’ye komşu olmasıyla da, fabrikalarla ekonomik gücünü elde eden ilçeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Dilerseniz siz de Pendik ucuz araç kiralama seçenekleri ile çevreyi keşfe çıkabilirsiniz.
pendik-araba-kiralama.png
Pendik Gezilecek Yerleri

Pendik gezilecek yerler bakımından da bir hayli doğal güzelliği ve modern yapıları barındırdığı için, burada keyifle vakit geçirebilir ve tarih kokan yerlerini gezerek zaman yolculuklarına da çıkabilirsiniz. Peki Pendik’e geldiğinizde gezebileceğiniz yerler nelerdir? Gelin beraber bunları inceleyelim ve gerekli notlarımızı da alarak, tarihi gezimize çıkmak için hazırlıklarımızı yapalım.

Ömerli Barajı

Doğal bir limana ve 9 kilometrelik uzun bir sahile sahip olan Pendik’te, temiz hava almanız için gidebileceğiniz yerlerden birisi de Ömerli Barajı olmaktadır. Buranın temiz havasının beraberinde aslında baraj altında da çok eski bir yerleşim yeri olduğu düşüncesi, ziyaretçi akınına uğramasına sebep olmaktadır. Bakıldığında görülmüyor olsa da, suyun altında yatan bir tarih, yaşanmışlık olduğu düşüncesi, tarih meraklılarının aklını cezbediyor ve gelmelerine sebep oluyor. Eğer siz de bir tarih meraklısıysanız Pendik araç kiralama ile Ömerli Barajı’na gelebilir ve hem temiz bir hava alabilir hem de gözlerinizi kapatarak suların altında kalan yerleşim yerini aklınızda canlandırarak çeşitli zaman yolculuklarına çıkabilirsiniz.

Gözdağı Korusu

Şehrin merkezine uzak olması sebebiyle birçok manzarayı içerisinde barındıran güzel ilçelerden biri olan Pendik’te, temiz hava almanız için yerler aslında bir hayli çok sayıda yer almaktadır. Bunlardan bir diğeri de Pendik manzarasını görebileceğiniz ve tertemiz havayı içinize çekerek, eşsiz fotoğraflar yakalayabileceğiniz Gözdağı Korusu olmaktadır. Özellikle de Ömerli Barajı’na olan yakınlığı ile bilinen bu güzel koruya Pendik araba kiralama seçenekleri ile gelerek, aynı gün içerisinde farklı yerlerin tadını da çıkarabilirsiniz.
pendik-rent-a-car.png
Pendik Höyüğü

Pendik’e geldiğinizde gezilecek yerlerin bitmediğini anlayacağınız mekanlardan birisi de Pendik Höyüğü adıyla da bilinen Temenye Höyüğü’dür. Buraya geldiğinizde yuvarlak tipte kulübeler görebilirsiniz. Aynı zamanda yontma taştan yapılan balta gibi aletleri de yakından inceleme fırsatı edinebilirsiniz. Pendik rent a car ile gelebileceğiniz bu güzel ve bir o kadar da tarih kokan yerde, çömlek parçalarını ve bir adet kadın heykelciğini de görebilir ve onların fotoğraflarını çekerek, anılar defterinizi doldurabilirsiniz. Çok eskilere ait olan bu yerleşim yerinde, çeşitli arkeolojik kazılar neticesinde birçok mezarın ve insan iskeletinin bulunduğu bilinmekte. Çok eski bir geçmişi olduğu düşünüldüğü için de çalışmalar hala sürüyor. Ulaşımın zor olacağı sizi bu konuda korkutmasın. Çünkü istanbul oto kiralama seçenekleri ile de her zaman yanınızda ve konforunuz için çalışıyor.