Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sarıyer Araç Kiralama - Sarıyer Rent A Car | Gezgin 7/24

Sarıyer İlçesi Nerededir?

İstanbul’un güzide ilçelerinden biri olarak bilinen Sarıyer, batısında Eyüpsultan, güneyinde şişli, kuzeyinde Karadeniz ve doğusunda İstanbul Boğazı’nın yer aldığı kusursuz bir konuma sahip yerlerden birisidir. 32 tane mahalleyi içerisinde bulunduran Sarıyer, 151 km2’lik yüz ölçümünde 276.407 kişilik nüfusa sahip olmaktadır.

Sarıyer İlçe Tarihi 

Sarıyer kiralık araç seçenekleri ile kolaylıkla gelebileceğiniz bu güzel yer, 1930 yılına değin Beyoğlu ve Çatalca’nın sınırları içerisinde yer almıştır. Fakat 1930 yılı itibariyle, İstanbul kayıtlarına ilçe olarak geçmiştir. 

Sarıyer İlçesinin Tarihi Geçmişi

Sarıyer ucuz araç kiralama seçenekleri ile gelebileceğiniz ilçenin hem tarihi hem de turistik gezi yerlerinin sayısı ise çok fazladır. Özellikle Bizans öncesi döneme dair bulunan kalıntıların yer aldığı ilçede, Osmanlı Devleti’ne dair de birçok yapıt bulunmaktadır. Aynı zamanda çok derin bir geçmişe de sahip olduğu için ilçenin tarihi yapıları da önemli bir yere sahip olmaktadır. Özellikle ibadet yerleri olan kiliselerin ve camilerin olduğu kalıntılar arasında, ayazmalar, çeşmeler, surlar, kaleler, türbeler, tekkeler, su bentleri, saraylar, yalılar ve köşkler de çok sayıdadır. Bu sebeple de çok derin bir tarihi mirası barındıran ilçe, yerli ve turistlerin de İstanbul’daki uğrak yerlerinden birisi olma özelliğini korumayı sürdürmektedir. 
sarıyer-araç-kiralama.png
Sarıyer Gezilecek Yerleri

İçerisinde birçok doğal ve tarihi güzelliği barındıran Sarıyer gezilecek yerler listesinde şunlar sıralanabilir:

Duatepe Parkı

Hem 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün manzarasının yer aldığı hem de Rumeli Hisarı’nın göründüğü bu park, eşsiz bir manzaraya ev sahipliği etmektedir. Tepe üzerine konumlandırılmış olan bu park, 19 bin m2’lik bir alanda yer almaktadır. İçerisinde yer alan yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve restoranlarla, birçok ziyaretçinin gelmesine ortam yaratan parka istanbul oto kiralama ile gelebilir ve hem kendinize hem de ailenize eşsiz vakitler geçirtebilirsiniz.

Atatürk Arboretumu< Özellikle park seçenekleri açısından son derece zengin olan Sarıyer ilçesine yolunuz düşmüşse mutlaka uğramanız gereken yerin Atatürk Arboretumu olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli ağaçların ve göletlerin yer aldığı bu ağaç müzesinde, hem ailenize, hem de kendinize bir torpil geçebilir ve muhteşem bir doğanın tadını çıkarabilirsiniz. İçeriye girişler ücretli olsa dahi çok makul fiyatlar olması sebebiyle rahatlıkla herkesin girip çıkabileceği bir yer olma özelliğine sahip bir yer olan bu arboretumda, aynı zamanda Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ağaçları da inceleyebilir ve fotoğraflarını çekerek arşivinize ekleyebilirsiniz. Çocuklar için ayrılmış aktivite bölümlerinde de, çocuklarınızla beraber ağaç yaşı hesaplamasını öğrenebilir ve ziyaretçiler için ayrılan köşede ağaçların yaşını sizler tahmin ederek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bahçeköy yolu üzerinde yer alan Atatürk Arboretumu’na gelmek için Sarıyer araç kiralama seçeneklerini kullanabilir ya da toplu taşıma araçları ile de yolculuk yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey, piknik amaçlı gelmemeniz olacaktır. Çünkü içeriye su haricinde herhangi bir gıda ürününün sokulması yasaktır. 
sarıyer-araba-kiralama.png
Emirgan Korusu

İstanbul denildiğinde akla gelen yerlerinden birisi olan Emirgan Korusu, muhteşem doğası ve bol yeşilliği ile ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürmektedir. Eğer Sarıyer’e yolunuz düşerse mutlaka gelmeniz gereken yerlerin başında gelen bu koruda, isterseniz piknik yapabilir isterseniz çocuk parklarında çocuklarınızın eğlenmesini sağlayabilir ya da isterseniz koru içerisinde yer alan köşklerde kahvaltı yaparak eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Sarıyer araç kiralama seçenekleri ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu korudan, asla çıkmak isteyemeyecek ve burada fotoğraf çekinmeye de çekmeye de asla doyamayacaksınız. 

Sadberk Hanım Müzesi

Sarıyer araba kiralama ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz ve arkeolojik eserleri yakından inceleme fırsatı edinebileceğiniz yerlerden birisi de Sadberk Hanım Müzesi olacaktı. Azaryan Yalısı’nda bulunan bu müzenin özelliği ise ilk özel müze olmasıdır. Vehbi Bey’in eşi Sadberk Hanım’a ithafen yapılan bu müzede, özel koleksiyonlara da ayrıca yer verilmiştir. Ayrıca İslam medeniyetine özgü eserlerin de sergilendiği müzeye mutlaka gelmeli ve yaşanmışlığın seyrinin keyfini çıkartabilirsiniz.  

Garipçe Köyü

Son zamanlarda sıkça adı anılan yerlerden birisi de Garipçe Köyü olmaktadır. İçerisinde barındırdığı tarihi kalıntılar sebebiyle ve üçüncü köprü manzarasını görmesi sebebiyle özellikle tercih edilen yerlerden biri olan bu köyde, benzersiz köy kahvaltılarının keyfini de çıkarabilirsiniz. Ayrıca ailecek gelebileceğiniz balık restoranları da köyün vazgeçilmez yerlerinden sayılmaktadır. Özellikle kalabalık şehrin gürültüsünden kurtulmak ve dinginliğe ihtiyaç duyanların uğrak adreslerinden biri olan bu köye Sarıyer oto kiralama ile gelebilir ve günübirlik eğlenceli ve rahatlatıcı vakitler geçirebilirsiniz.
sarıyer-oto-kiralama.png
Japon Bahçesi

Sarıyer ilçesinin Baltalimanı semtinde yer alan Baltalimanı Japon Bahçesi, hem yerli hem de yabancı turistlerin son zamanlardaki akın ettiği yerlerden birisi olmaktadır. Özellikle Nisan ve Mayıs aylarında pembe çiçeklerin açtığı bu bahçenin yapımı ise, diğer bahçe ve parklara göre bir hayli farklı olmaktadır. Sarıyer rent a car ile ulaşım sağlayabileceğiniz Japon Bahçesi, 2003 yılında kurulmuştur. Türk ve Japon ilişkilerinin daha da gelişmesinin ardından kurulmuş olan bu bahçede, çeşitli Japon ağaçları da yer almaktadır. Ayrıca boğaza ait minyatürlerin de görülebildiği bahçede, dilerseniz kitap okuyabilir, piknik yapabilir, akan su sesinde kendinizi doğanın kollarına bırakabilirsiniz. Başınızı kaldırdığınızda göreceğiniz manzara ise bizden size sürpriz olsun. 

Sarıyer’e Nasıl Gidilir?

İstanbul’un göbeğinde yer alan ilçeye metro ve otobüs seçenekleriyle kolaylıkla ulaşım sağlamanız mümkündür.