Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Şile Araç Kiralama - Şile Rent A Car | Gezgin 7/24

Şile İlçe Tanıtımı

M.Ö 7. Yüzyıla dayanan tarihi ile Şile Anadolu yakasındaki önemli yerleşim yerlerinden biridir. İstanbul Anadolu yakasındaki doğa anlamında en güzel yerlerden de biri olan Şile plajları ile öne çıkmaktadır. Friglerle başlayan Şile’de yerleşim Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ile devam ederek günümüzde ülkemiz sınırlarında yer almaktadır. 

Bununla birlikte İstanbul’un güzide yerlerini barındıran Şile turizm merkezi olarak anılmaktadır. Kuzeyde Karadeniz ile sınırı olan Şile bununla birlikte doğuda Kandıra ve Derince, güneyde Pendik ve Gebze, batıda ise Beykoz ve Çekmeköy ile komşudur. İstanbul merkezden ziyade Anadolu yakasında Sabiha Gökçen Havaalanı yakınlarındadır. 

36 bin nüfusu ile İstanbul’un küçük ve şirin bir ilçesi konumundadır. Halkın geçim kaynakları ilçenin turizm potansiyeli ile gelişmiştir. Turizm dışında balıkçılık faaliyetleri de yoğundur. Bununla birlikte ülke çapında bilinen Şile Bezi de yerel halk için önemli olmaktadır. Bu güzel ve şirin ilçenin ziyareti için Şile araç kiralama firmalarından faydalanabilirsiniz. 

Şile Gezilecek Yerler

Farklı kültürlere ev sahipliği yapması ve doğası ile dikkat çeken Şile yerli yabancı birçok turisti misafir etmektedir. Özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğu ciddi oranda artmakta olan Şile plajları ve tarihi yapıları ziyaretçiler tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. Bu kapsamda oldukça geniş olan Şile gezilecek yerler listesi;
şile-oto-kiralama.png

 • Tarihi Şile Kalesi
 • Saklı Köy
 • Ağva
 • Değirmen Çayırı Şelalesi
 • Şile Mağaraları
 • Şile Plajları
 • Şile Feneri
 • Ağlayan Kaya
 • Kumbaba Tepesi gibi yerlerden oluşmaktadır. 

Tarihi Şile Kalesi

Ocaklı Ada üzerinde bulunduğundan dolayı bu adla da anılan Şile Kalesi konumu itibariyle yoğun bir ilgi görmektedir. Deniz ve kıyının buluştuğu bölgede küçük bir ada yapısındaki toprağın üzerinden bulunan kale ziyaretçileri adeta büyülemektedir. Şile Kalesi Cenevizliler tarafından inşa edilmiştir. Bizans ve Osmanlı dönemlerinde restore edilen gözetleme amacıyla kullanılan kalenin eşsiz bir manzarası bulunmaktadır. Şile Kalesi ziyaretleriniz için Şile oto kiralama firmalarından destek alabilirsiniz. 

Saklı Göl Tesisleri

Yeşilliklerin ortasında temiz havasıyla harika bir mekan olan Saklı Göl Kemandere Köyünde bulunmaktadır. Doğa yürüyüşünden trekkinge farklı aktiviteler için de uygun olan göl ziyaretçilerin önemli duraklarından biridir. Ayrıca sosyal tesisleri ile kahvaltı ve piknik imkanı da bulunması sebebiyle gezicilerin durak noktalarından olmaktadır. 

Şile Ağva Bölgesi

Adını aldığı üzere iki dere arasında kurulmuş bir yerleşim birimi olan Ağva ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettikleri noktalardan biri olmaktadır. Eşsiz doğası ve Hititler başta olmak üzere farklı medeniyetlere ait izler taşıması onu ilgi odağı yapmaktadır. Göksu ve Yeşilçay derelerinin arasında olan Ağva Şile gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden olmaktadır. Ağva gezisi için Şile rent a car firmalarından destek alabilirsiniz. 

şile-rent-a-car.png

Değirmen Çayırı Şelalesi

Şile ilçe merkezine 33 km uzaklıkta bulunan Değirmen Çayırı Şelalesi adını Değirmençayırı Köyünden almaktadır. Köy sınırlarında bulunan Değirmençayırı Şelalesi ayrıca Şile ile Gebze hattında yer almaktadır. Şile kiralık araç hizmetlerinden faydalanarak ilçe merkezinden yarım saatlik bir yolvulukla bu harika şelaleye ulaşılmaktadır. 

Şile Mağaraları

Araştırmacılara göre Cilalı Taş devrine kadar giden geçmişleri ile oldukça eski olan Şile Mağaraları Hristiyanların Roma istilalarından kurtulmak için bulduğu çözümler olmuştur. Bu bağlamda tarihe tanıklık eden Şile Mağaraları;

 • Tersane Mağarası
 • Akşam Güneşi Mağarası
 • Ocaklı Ada Mağarası
 • Tavanlı Mağarası
 • Tersane Feneraltı Mağarasından oluşmaktadır. 

Şile Plajları

Berrak suyu ve eşsiz güzelliği ile Şile Plajları tercih edilmektedir. Yazın nüfusundan kat kat fazla bir yoğunluk oluşan Şile’de plajlar yerli ve yabancı turistlerin gözdesi halindedir. Hem İstanbul’un kalabalığından uzak hem de temiz olması tercih edilmesini sağlamaktadır. Şile kiralık araba firmalarından destek alarak Şile Plajlarına ulaşım daha kolay sağlanmaktadır. 

Şile Feneri

Günümüzde müze olarak değerlendirilen Şile Feneri 1859 yılında inşa edilmiştir. İlçenin simgesi haline gelen Şile Feneri Osmanlı mimarisinin ilçeye önemli miraslarından biridir. Karadeniz’in güvenliğinin sağlanması için inşa edilen Fener ülkemizin en büyük dünyanın ise ikinci yüksek feneridir. Sekizgen bir yapısı bulunan fener ziyaretçilerin manzara fotoğrafları için tercih ettiği mekanlardan biridir. 
şile-araç-kiralama.png

Ağlayan Kaya

İlginç bir yer olan Ağlayan Kaya adını kaynak suyunun insan gözyaşı gibi ortaya çıkmasından almıştır. Bununla birlikte Ağlayan Kaya bölgesinin denize 60 km kıyısı bulunmaktadır. Şile Feneri"ne çok yakın bir konumda bulunan Ağlayan Kaya ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şile araç kiralama firmalarından hizmet alarak bu harika kumsalları ve Ağlayan Kayayı keşfedebilirsiniz. 

Şile Gezi Planı

Görüleceği üzere doğal güzelliklerden tarihi yapılara birçok gezilecek yere sahip olan Şile için bir gezi planı oluşturmak hem kolay hem de zor olmaktadır. Zira alternatiflerin çok olması kolaylık sağlarken bu doğa harikası yerlerin arasında seçim yapmak da bir o kadar zor olmaktadır. Ancak istanbul araç kiralama firmalarından alınacak destekle gezi planında daha fazla yer keşfetmek mümkün olmaktadır. 

Şile Kurumsal Araç Kiralama

Birçok gezilecek yeri bünyesinde bulunduran Şile kurumsal ziyaretçileri de misafir etmektedir. Bu kapsamda gezi planlarının daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi için Şile kurumsal araç kiralama firmaları da hizmet vermektedir. Bu firmalardan alınacak hizmet ile hem gezi kolaylaştırılmakta hem de fatura firmaya ait oluşturulabilmektedir.