Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Silivri Araç Kiralama - Silivri Rent A Car | Gezgin 7/24

Silivri İlçesi Nerededir?

Silivri araba kiralama ile konforlu bir ulaşım sağlayabileceğiniz, İstanbul’un Avrupa yakası kısmında yer alan Silivri ilçesi, şehrin merkezine 67 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Sahip olduğu sahili ile ünlü olan bu ilçe, İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisi olma özelliğine de sahiptir. 760 km2’lik yüz ölçümüne sahip ilçenin doğusunda Büyükçekmece, kuzeyinde Çatalca yer alırken, batısında Çorlu ve tatil beldesi olma özelliğine sahip olan Marmara Ereğlisi yer almaktadır. İlçede bulunan 22 köy ve 13 adet köy yer almakta ve sahip olduğu nüfus ise 200 bine yakındır. Silivri araç kiralama ile rahatlıkla gelebileceğiniz ilçe, doğal bir limana sahip olması ile de bilinmektedir. Aynı zamanda geçmişte kullanılan çok önemli ticaret yollarının Silivri yolu üzerinde olması da, ilçeyi bulunduğu her dönem için özel ve ayrı kılmaktadır. 

Silivri İlçe Tarihi

Geçmiş zamanda bir kasaba halinde bulunan Silivri ilçesi, yer aldığı konumunda doğu konumunda yer alan ve Marmara Denizi’ne hakim olan bir tepelikte yer almakta idi. Sonrasında zaman içerisinde ilçenin çevresi surlarla çevrilerek şehir büyümüş ve surların dışına çıkmıştır. İlçenin tarihi ise aslında antik çağlara kadar dayanmaktadır. O zamanlarda Selymbria ve Selybria isimleriyle bilinen Silivri ilçesi, Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan yol üzerinde de yer almaktadır. Aynı zamanda da Türkiye’nin önemli ticaret merkezi konumunda olan İstanbul ve Kocaeli Yarımadaları’nın da giriş kısmında yer aldığı için de, her açıdan avantajlı bir duruma sahiptir. Silivri ucuz araç kiralama seçenekleri ile sizler de Silivri’nin saklı tarihini keşfe çıkabilir ve son derece konforlu yolculukların tadını çıkarabilirsiniz.
silivri-araba-kiralama.png

Silivri İklim Koşulları 

Marmara Bölgesi’nin İstanbul şehrine 67 kilometre uzaklıkta bulunan Silivri ilçesi, bulunduğu konum itibariyle Trakya ikliminin görüldüğü bir yer olmaktadır. Rüzgarlı ve kış mevsimlerinde de bir o kadar yağışlı geçen ilçe, yaz aylarında da çok fazla kuru sıcakları yaşatmamaktadır. Bu sebeple de birçok kişinin yazlık konumu için tercih ettiği yerlerden birisi olmaktadır. Eğer siz de bu güzel ve tarihi yeri görmek isterseniz Silivri oto kiralama ile kendinize uygun aracınızı seçerek, ilçeyi gezebilir ve Marmara’nın serin sularına kendinizi bırakmak için uygun bir alan belirleyebilirsiniz.

Silivri Geçim Kaynakları Nelerdir?

Silivri, bulunduğu coğrafi konum sebebiyle Trakya iklim kuşağını barındırdığı gibi, az engebeli yapısı ve verimli topraklarıyla da tarıma oldukça elverişli alanlardan biri olarak bilinmektedir. Tarımın yanı sıra nadir de olsa hayvancılığın görüldüğü ilçede, yaz turizmi de gelir kaynaklarından birisi olmaktadır. Çeşitli eğlence yerleri, plajları ve balık restoranlarının olduğu ilçeye Silivri araç kiralama ile gelebilir ya da yol üzerindeki ay çiçek tarlalarında eşsiz fotoğraflar çekinme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Silivri Gezilecek Yerler

Hem doğal güzellikleriyle hem de çeşitli parklarıyla vakit geçirmek isteyenlerin ve İstanbul’un kalabalıklığından kurtulmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken Silivri gezilecek yerler listesi de şu şekilde sıralanabilir:

silivri-oto-kiralama.png
Mimar Sinan Köprüsü

İstanbul’un güzel ilçelerinden ve bir o kadar da bağımsız ilçelerinden biri konumunda yer alan Silivri’nin ilk akla gelen tarihi yapıtlarından birisi şüphesiz ki Mimar Sinan Köprüsü olacaktır. Eski olarak adlandırılan İstanbul ve Edirne kara yolu üzerinde tüm ihtişamıyla kendisini gösteren bu köprünün mimarı ise Mimar Sinan olmaktadır. Köprü, Sülüklü Dere   ismiyle de bilinen Silivri Çayı’nın üzerinde bulunmaktadır. 1568 senesinde Mimar Koca Sinan tarafından yapılan bu köprü, bugüne kadar onca afet ve savaşa karşın kendini korumayı başarmıştır. Çok yakın bir sürece kadar taşıtların da üzerinden geçmekte olduğu bu köprü, herhangi bir tahribata uğramaması amacıyla trafiğe de kapatılmıştır. Eğer siz de hem tarihi yapılara meraklıysanız hem de Mimar Sinan’ın eserlerini görmeyi çok seviyorsanız Silivri rent a car ile rahatlıkla ilçeye gelerek, köprüyü görebilir ve fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

Silivri Kalesi

Silivri ilçesinde yer alan Silivri Kalesi, Selybria Kalesi ismiyle de bilinmektedir. Bir Bizans eseri olma özelliği taşıyan bu tarihi yapıtı, istanbul oto kiralama seçenekleriyle görme fırsatını edinebileceğinizin de altını çizmek gerekecektir. Osmanlı Dönemi zamanında birçok onarımdan geçerek günümüze ulaşan kale mutlaka tarihe meraklı olan kişilerin gezmesi gereken yerlerden birisi olarak da tavsiye edilmektedir. 
silivri-rent-a-car.png
Silivri Lezzetleri ve Festivalleri

Silivri kiralık araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu ilçe, özellikle yoğurdunun ve balığının eşsiz lezzetiyle bilinmektedir. Bu farklı lezzet de Silivri’nin farklı etkinliklerle renklenmesine ortam yaratmaktadır. Her sene Temmuz ayında ve beraberinde Ağustos ayında yapılan Yoğurt Festivali gibi festivallere siz de katılabilir ve hem kendinize hem de ailenize renkli zamanlar geçirtebilirsiniz. Hem yerli hem de yabancı turistlerin büyük bir ilgi ile katıldığı bu festivale, mutlaka siz de katılmalı ve eğlencenin doruklarına ulaşmanın eşsiz hazzını yaşayabilirsiniz.

Silivri’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul’a 67 kilometrelik uzaklıkta yer alıyor olsa da, Silivri’ye gelmeniz için toplu taşıma araçlarını ve deniz yolunu da kullanabilmeniz mümkündür. Veya Silivri oto kiralama seçenekleri ile kendinize uygun bir aracı kiralayarak, konforlu bir günübirlik gezi yapabilirsiniz.