Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Şişli Araç Kiralama - Şişli Rent A Car | Gezgin 7/24

Şişli Gezilecek Yerler

İstanbul Avrupa yakasında bulunan ilçe oldukça modern bir yerleşim yeridir. Alışveriş, kültür- sanat, finans açısından merkezi konumdadır. İlçenin tarihi çok uzak bir geçmişe sahip değildir. İlçede görkemli konakların yapılması 19.yy’ın sonlarına denk gelmektedir. Bir dönemlerin konakları yerlerini gökdelenlere ve daha modern yapılara bırakmıştır. Yapıları nedeniyle elit bir semt halini almış olan Şişli gezilecek yerler bakımından zengindir. Kültürel, doğal ve tarihi pek çok değer ilçe sınırlarında yer almaktadır. İstanbul gibi bir kentte gezilecek turistik mekanları rahat ve aranılan keyifte gezebilmek için Şişli araç kiralama firmaları çok ekonomik fırsatlar sunmaktadır. 

Şişli Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

25 mahallesi bulunan Şili, İstanbul ilinin ilçesidir. Avrupa yakasında yer almaktadır. Doğusunda Beşiktaş, batısında Kağıthane, güneyinde Beyoğlu, kuzeyde ve batıda Kağıthane ile komşudur. Avrupa yakasının merkezi konumunda olduğundan karayolu ve havayolu kullanılarak ilçeye ulaşım sağlanabilir. İstanbul Büyük Belediye’sinin toplu taşıma araçlarından otobüs, metrobüs, metro ve dolmuş hatlarıyla ilçeye ulaşım sağlamak mümkündür. 

Şişli Geçim Kaynakları

Şişli, iş ve finans merkezi olma bakımından hızlı bir gelişme içinde. 21.yy’da İstanbul hatta Türkiye’nin finans merkezi olma yolunda ilerlemektedir. Büyükdere caddesi ve çevresindeki bölgede bulunan merkezler Türk Finans sektörünün kalbi durumundadır. Osmanbey, irili ufaklı çok sayıda hazır giyim ve tekstil firmasının bulunduğu yerdir. Finans ve tekstil konusunda bulunduğu konum düşünülünce Şişli araç kiralama firmalarına olan ihtiyaç daha çok gözler önüne serilmektedir.
şişli-araç-kiralama.png
Şişli Tarihi Geçmişi

İlçenin denize sahili yoktur. Çok sayıda tarihi eser barındırmaktadır. 1954’te ilçe olmuştur. Kağıthane’den1987’de ayrılmıştır. Kağıthane’den ayrılınca ilçe ikiye ayrılmıştır. Bir tarafı Huzur Mahallesi, Maslak ve Ayazağa gibi bölümü oluştururken geriye kalanlar bir bölümü oluşturmuştur. İki bölüm Büyükdere Caddesi ile birbirine bağlanmaktaydı. 2012 yılında kuzeyde kalan bölüm Sarıyer’e bağlanmıştır. 

Şişli Camii Nerededir? Tarihi Geçmişi

Abide Hürriyet Caddesi ile Halaskargazi Caddesi arasındadır. 1949 yılında inşa edilen manevi yapıya Şişli oto kiralama imkanları kullanılarak çok daha kolay ulaşılır. Caminin geniş bir avlusu vardır. Üç yarım kubbe ile örtülmüştür. Şişli Camii günümüzde ibadete açıktır. 

Atatürk Müzesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

Halaskargazi caddesi üzerinde yer alan Atatürk Müzesi İnkılap Müzesi olarak da anılır. Ulu Önder Atatürk’ün yaşadığı evdir. 1942 yılında müze olarak hizmete açılmıştır. Müzede Ulu Önder’in doğumundan ölümüne kadar geçen hayatına dair objeler ve fotoğraflar vardır. Giydiği kıyafetleri, çeşitli belgeler, tablolar müzede sergilenmektedir. Müzeden diğer gezilecek yerlere geçmek için en karlı yol Şişli ucuz araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak gezmektir. 
şişli-oto-kiralama.png
Teşvikiye Camii Nerededir? Tarihi Geçmişi

Ahmet Fetgeri Sokak ile Teşvikiye Caddesi arasında yer alan Teşvikiye Camii ilçenin simgelerinden biridir. 1854 yılında Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılmıştır. Caminin bahçesi geniş ve ferahtır. Eski zamanlarda aminin avlusunda iki tane Nişantaşı bulunurmuş. Atış talimi yapmak için kullanılırmış. Yapının sosyal hayatla ibadeti birleştirdiğine bir misaldir. 

Aya Dimitri Rum Kilisesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

Kurtuluş semtinde yer alan Aya Dimitri Rum Kilisesi’nin hangi yıllarda yaptırıldığı net olarak bilinmemektedir. Kilisenin girişinde kitabesi bulunmaktadır. Fakat ne zaman yapıldığından çok ne zaman onarımdan geçtiği yazmaktadır. Yapı büyüleyici bir mimariye sahiptir. İç kısmında altın kaplamalı ve ahşap oymalı ikonlar vardır. Tarihi ve sanatsal anlamda görülmeye değer olan Aya Dimitri Rum Kilisesi’ni ziyaret etmek için istanbul araç kiralama hizmetlerinden yardım alınabilir. Böylece ilçeyi gezme için ayrılan zaman içerisinde istenilen herhangi bir zaman ziyaret etme imkanı elde edilir. Kilise haftanın her günü ziyarete ve ibadete açıktır. 

Saint Esprit Katedrali Nerededir? Tarihi Geçmişi

Cumhuriyet caddesi üzerinde Harbiye Mevkiinde yer alan Saint Esprit Katedrali 1845 yılında inşa edilmiştir. Papanın temsilcisi olan Hillereau tarafından Mimar Gaspard Fossati’ye yaptırılmıştır. Çeşitli zamanlarda onarımdan geçirilen yapıyı Şişli araba kiralama şirketlerinden kiralanan araç vasıtasıyla ziyaret etmek daha kolay olacaktır. Günümüze sağlam olarak gelen dini yapının bahçesinde Barışçıl Papa olarak tanınan Papa Benedictus’un heykeli bulunmaktadır. Kilisenin tabanında yer altı mezarı bulunmaktadır. Mezar içerisinde kilisenin kurucularının yattığı bilinmektedir. Haftanın her günü açık olan yapı iç ve dış yapısıyla görülmeye değer turistik bir yapıdır. 

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Nerededir? Tarihi Geçmişi

Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Harbiye semtindedir. 1947 yılında açılmış olan tiyatroya Şişli rent a car hizmetlerinden araç kiralayarak gidilmesi tavsiye edilir. Böylece konser veya gösterilerden çıktıktan sonra diğer mekanlara ulaşım daha kolay olur. Sahneye bakan yarım daire şeklinde yapılmıştır. Birçok etkinliğe ve konsere ev sahipliği yapmıştır. 
şişli-rent-a-car.png
Küçük Çiftlik Park Nerededir? Tarihi Geçmişi

Küçük Çiftlik Parkı, Maçka Demokrasi Parkı’nın yanında bulunmaktadır. İstanbul’un en büyük etkinlik alanıdır. Yerli ve yabancı birçok sanatçı parkta konser vermiş, gösteri yapmıştır. Eğlenmeyi sevenler hemen Şişli kiralık araç firmalarıyla görüşüp kiraladığı araçla Küçük Çiftlik Parkı’nın yolunu tutmalıdır. 

Vali Konağı Caddesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

Nişantaşı’nda bulunan cadde adını sınırları içinde bulunan Vali Konağı’ndan almaktadır. Vali Konağı Caddesi alışveriş mekanları ile kaplıdır. Günün nerdeyse her saati kalabalıktır. Alışveriş adına aranan her şey bulunabilir. Alışveriş yaptıktan sonra dinlenmek, bir şeyler yemek, kahve veya çay içmek için mekanlar vardır.  Ayrıca caddede eğlenmek isteyenler için çeşitli eğlence merkezleri ve yerleri bulunmaktadır.