Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sultangazi Araç Kiralama - Sultangazi Rent A Car | Gezgin 7/24

Sultangazi Gezilecek Yerler

İstanbul’un Avrupa Yakası bölgesinde bulunan Sultangazi gezilecek yerler konusunda iddialı olan bir ilçe olarak tanımlanmaktadır. İstanbul’un diğer ilçelerine göre çok daha küçük olduğunu bilinen Sultangazi; yeni yapılaşmanın merkezi konumunda yer alan bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Sultangazi; Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmayan bir ilçe olduğu için karasal etkinliklerin yoğun olduğu bir ilçe olarak tanımlanmaktadır. İlçenin düzenli bir yapıya sahip olması ve kalabalık insanlardan uzak olması; bölgeyi son zamanların cazibe merkezi haline getirmektedir. Bununla birlikte özellikle huzur arayanlara özel çok sayıda seçeneğin bulunduğu Sultangazi sadece bu özelliğinden dolayı dahi ziyaretçileri kendisine çekmektedir. 

Sultangazi gezilecek yerlerine dair bilgiler söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkabilmektedir. İşte Sultangazi ilçesine dair merak edilen gezilecek yerlerin ön plana çıkan listesi:

  • Mavi Marmara Parkı
  • Alibey Barajı
  • Masal Park
  • Maglova Kemeri
  • Pamukkale Malkoçoğlu Parkı
  • Kent Ormanı (Hacı Bektaş-ı Veli Parkı)
  • Sultangazi Kültür Merkezi
  • Esentepe Ahi Evran Parkı

Görüldüğü üzere ilçede çok sayıda gezi rotasına dahil edilebilecek gezilecek yerler bulunmaktadır. Bu kapsamda Sultangazi araç kiralama fırsatlarından yararlanılarak bu gezi rotasının tamamının da gezilmesi mümkün olabilmektedir.

sultangazi-araba-kiralama.png

Mavi Marmara Parkı

Modern yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alan bir park olarak karşımıza çıkan Mavi Marmara Parkı; ilçede sevdiklerinizle birlikte güzelce bir şekilde vakit geçirebileceğiniz bir parka olarak tanımlanmaktadır. Tam bir tematik park özelliğine sahip olan Mavi Marmara Parkı; ziyaretçilerin farklı aktiviteleri yapabildikleri bir yaşam alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölgeye Sultangazi oto kiralama hizmetlerini kullanarak; seyahat emeniz mümkün olduğu için; bu parkı sevdiklerinizle birlikte ziyaret etmeniz oldukça kolay olmaktadır. 

Alibey Barajı

Sultangazi ilçesi sınırları içerisinde yer alan Alibey Barajı; 1975 yılı itibariyle yapımına başlanmış bir baraj olarak karşımıza çıkmaktadır. Aliney Deresi’nin üzerine inşa edilmiş barajın yapılış amacı ise içme suyu temin edilmesinin yanı sıra sanayi suyunun da temin edilmesidir. Zaman içerisinde bölgede önemli bir gezi rotası haline gelen Alibey Barajı; hafta sonlarında ziyaretçilerin uğrak noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Sultangazi kiralık araç sektörünün etkili bir şekilde sunulduğu bir semt olarak karşımıza çıktığı için bölgeden araç kiralayarak; Alibey Barajının gezilebilmesi de mümkün olmaktadır.

sultangazi-araç-kiralama.png

Kent Ormanı (Hacı Bektaş-ı Veli Parkı)

İstanbul ilçeleri arasında en çok mesire alanına sahip olan ilçelerden birisi olan Sultangazi; özellikle bölgedeki kent ormanıyla adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bölgede yer alan tarihi su kemerleri; ziyaretçilerin en çok uğradığı yerler arasında bulunurken; kent ormanında çok güzel bir kamp alanı da yer almaktadır. Yine at çiftliği ve mükemmel bir seyir keyfi sunan bir teras kulesi bulunan kent ormanının; muhteşem güzellikleri ziyaretçilerine sunabildiği de bilinmektedir. Bütün bu özellikleri kent ormanını ziyaretçilerin uğrak yeri haline getirmeye yetmektedir. istanbul araç kiralama seçeneklerinden yararlanılarak kent ormanına gelebilen ziyaretçiler; bölgede güzel bir hafta sonu geçirebilmektedir. Şayet doğa ile iç içe güzel bir gün geçirmek istiyorsanız; kent ormanı size mükemmel seçenekler sunacaktır. 

Maglova Kemeri

Tam anlamıyla tarihi bir anıt olarak tanımlanabilen Maglova Kemeri; Mimar Sinan tarafından inşa edilmiş olan bir tarihi eserdir. Mimar Sinan’a ait olan en büyük su kemeri olma özelliğine sahip olan Maglova Kemeri; Sultangazi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu kemere eşlik eden Güzelce Kemeri de ziyaretçilerin uğrak yerleri arasında bulunmaktadır. 1554 ile 1562 yılları arasında yapıldığı düşünülen bu tarihi eserin, Cebeci Köyü yakınlarında konumlandığı bilinmektedir. Günümüzde dahi İstanbul’a su taşımaya devam eden bu kemerin; dönemin izlerini yansıtan bir baş yapıt olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. İstanbul’dan bölgeye ziyarete gelmek isteyenler için İstanbul Sultangazi araç kiralama hizmetlerinin varlığından söz etmek mümkün olmaktadır. Bu sayede Sultangazi ilçesinde yer alan tarihi ve doğal güzelliklerin konforlu bir şekilde gezilmesi de mümkün olmaktadır.

sultangazi-rent-a-car.png

Sultangazi Kurumsal Araç Kiralama Hizmetleri

Sultangazi ilçesi son zamanlarda hızlı bir şekilde gelişim gösteren bir yerleşim alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. İlçede pek çok farklı sektör geliştiği gibi araç kiralama hizmetlerinin de gelişim gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır. Sultangazi özellikle kurumsal araç kiralama noktasında son derece iddialı olan bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira ilçede kurumsal anlamda hizmet sunan araç kiralama firmalarının sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu noktada Sultangazi kurumsal araç kiralama hizmetlerinin uluslar arası kalite standartlarına uygun bir şekilde sunulduğunu söylemek de mümkün olmaktadır.

Sultangazi ren a car hizmetleri söz konusu olduğunda profesyonel bir hizmetten söz etmek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte hemen her bütçeye uygun olabilecek araç kiralama hizmetlerinin bölgede nitelikli bir şekilde sunulduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bölgedeki araç kiralama hizmetlerinin uluslar arası kalite standartlarında sunuluyor olması; elbette ki beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.