Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Taksim Araç Kiralama - Taksim Oto Kiralama | Gezgin724

İstanbul Taksim

İstanbul’un her saati işlek olan Taksim ilçesi, kalabalık dar sokakları ile hem turistlerin hem de yerlilerin gözdesi olmaya devam eder. Galata-Beyoğlu suyunu taksim etmek isteyen 1. Mahmut, iki ilçe arasındaki köprü oluşumundan yararlanarak bölgenin adını belirlemiştir. Gezilecek yerler ve ziyaret edilecek tarihi yapıtlar bakımından İstanbul’un en zengin ilçesi olan Taksim, renkli ve sesli sokaklarıyla ziyaretçilerini geçmişin izlerine taşıyor. İstanbul Taksim havalimanı araç kiralama hizmeti, turistlerin uçak yolculukları sonrasında gezintiye çıkmalarını mümkün kılar.

İstanbul ilinin en popüler caddesi olan İstiklal Caddesi, Taksim ilçesinde yer alır. Gençlerin ve turistlerin buluşma noktası olan caddede; kafeler, barlar, alışveriş merkezleri, müzeler ve restoranlar ile tarihi doku iç içedir. İstanbul Taksim araç kiralama hizmetinden faydalanarak, yaya trafiğine karşı dilediğiniz bölgeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

İşlek Taksim Meydanı

Köklü bir geçmişe sahip Taksim Meydanı; cami, kilise ve çeşitli tarihi yapılarıyla ilçenin kilit noktasıdır. Meydanda, 1928 yılında İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica tarafından inşa edilmiş Cumhuriyet Anıtı yer alır. 84 ton ağırlığındaki heykel, Roma’dan İstanbul’a gemi ile taşınmış ve şehrin kalbine yerleştirilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni düzenini yansıtan heykelin yapımında taş ve bronz materyaller kullanılmıştır.

Taksim Meydanı’nda yer alan Gezi Parkı, yeşilliğin bol olduğu uğrak bir noktadır. Siyasi nedenlerden dolayı sık sık gündeme gelen park, eylemlerin ve protestoların odak noktası olmuştur. İstanbul Taksim oto kiralama ile ilçenin en işlek ve popüler sokakları arasında tarihi bir yolcuğa adım atabilirsiniz.
taksim araba kiralama
Kilit Noktadaki Suriye Pasajı

İstiklal Caddesi’nde yer alan kapalı pasaj, nostaljinin ve tarihin dokularını en iyi şekilde harmanlar. Eski plakçılar ile deri ve kürk dükkanlarının yer aldığı pasaj, ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Timoni Sokağı ile Derviş Sokağı’nın kilit noktasında konumlanan pasaj, 1908 yılında inşa edilmiş ve üç ayrı bina üzerinden hizmet vermeye başlamıştır.

Tarihi Botter Apartmanı

Art Nouveau mimari yapısını İstanbul’un nadide bölgesinde yansıtan Botter Apartmanı, 1900 senesinde İtalyan Raimondo D"Aronco tarafından inşa edilmiştir. Köklü tarihe sahip 7 katlı apartman; çiçek motifleri, insan başı figürleri ve vitraylar ile ziyaretçilerin uğrak noktası arasında yer almayı başarır. Binanın sahibinin soyadından ilham alınan ev, uzun yıllar hem apartman hem de terzi olarak faaliyet vermiştir. İstanbul Taksim rent a car hizmeti ile istanbul oto kiralama çarpıcı mimariye sahip apartmanı ziyaret edebilirsiniz.
taksim araç kiralama
Hüseyin Ağa Camii

1509 yılında dönemin Galata Sarayı ağası tarafından inşa edilen cami, yeşilliklerin arasından gelen ziyaretçilerini karşılamaktadır. Restore ve bakım işlerinden sonra tekrar halka açılan cami, İstanbul’un en eski tarihi yapıları arasında yer alır. İşgal döneminde Yunan askerlerin egemenliğine geçen camiye karşın ünlü şair Nazım Hikmet, hüznünü bir şiir ile dile getirmiştir.

Ahşap Evlerin Canlı Mimarisi; Tarlabaşı

İstiklal Caddesi ile Karaköy ilçesini bağlayan Tarlabaşı, ziyaretçilerin yürüyerek Galata Köprüsü güzergâhından ulaşım sağlar. Bölgedeki güvenlik problemleri giderilerek, yerel halkın refah düzeyinin yükseltilmesi amaçlanmıştır. Ara sokaklardaki tarihi ahşap binalar, eski Türk yerleşimlerinin temel yapılarını oluşturmaktadır. İstanbul Taksim ucuz araç kiralama, ilçenin kültürel ve tarihsel sokaklarında gezintiye çıkmak isteyenler için ideal çözümler sunar.
taksim oto kiralama
Cihangir ve Çukurcuma Caddeleri

Bölge adını, Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Cihangir’den almış ve Rum mimarisinin nadide evleri ile donatılmıştır. Tarihi yapısını günümüze kadar korumayı başaran Cihangir, camileri ve kedileriyle meşhur bir bölgededir. Çukurcuma ise Fatih Sultan Mehmet’in ilk defa Cuma namazını kıldığı için adını bölgeye verildiği rivayet edilir. Antikacılar ve yerel alışveriş mekanlarıyla işlek bir hal alan cadde, turist ve ziyaretçilerin gezmesi gereken yerlerin başında yer alır. İstanbul Taksim ucuz rent a car, eğitim ve kültür düzeyi yüksek bölgede özel araçlar ile gezintiye çıkmanıza imkan tanır.