Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Tuzla Araç Kiralama - Tuzla Rent A Car | Gezgin 7/24

Tuzla Gezilecek Yerler

İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alan Tuzla ülkemizin orta derecede kalabalık nüfusa sahip ilçelerindendir. İlçede büyük bir tersaneler bölgesi vardır. Tersaneler bölgesi Türkiye’nin en büyük bölgesidir. Anadolu yakasının en uç noktalarından biri olan Tuzla gezilecek yerler bakımından güzel alanlara sahiptir. İstanbul’un yazlık mekanlarından biri olarak varsayılan ilçede gezmek ve turistik alanları görebilmek için en uygun yol Tuzla araç kiralama hizmetlerinden faydalanmaktır. 

Tuzla Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

İstanbul ülkemizin en gözde kentlerinden biridir. Tuzla, İstanbul’un ilçelerindendir. Anadolu yakasındaki son nokta olan ilçenin kuzeyinde ve batısında Pendik, doğusunda Gebze ve güneyinde Marmara Denizi ile komşudur. İlçeye demiryolu ve karayoluyla ulaşım sağlanmaktadır. Kadıköy’e ve Bostancı’ya İETT ve Özel Halk Otobüsleri bulunmaktadır. Şehir merkezine uzak olmasından dolayı deniz ulaşımı yapılabilmesine rağmen pek kullanılmaz. İlçeye dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerin turistik alanları gezmeleri için İETT, ticari taksi gibi alternatifler bulunmaktadır. Fakat alternatifler arasında Tuzla araç kiralama çok daha avantajlıdır. 

Tuzla Geçim Kaynakları

Deniz kıyısında bulunmasından dolayı ilçe halkından balıkçılık yaparak geçimini sağlayanlar vardır. Zeytincilik ve tütün işletmeleri ise ayrıca geçim kaynağıdır. Marmara Denizi’nin Anadolu yakasında bulunan ilçede çok büyük tersaneler vardır. Tersaneler ve sanayi ilçenin en önemli geçim kaynağıdır. 
tuzla-araç-kiralama.png
Tuzla Tarihi Geçmişi

Osmanlı topraklarına 1400 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından katılmıştır. Bölgede zamanında Rumlar yaşarmış. Rumlar, Lozan Antlaşması gereğince Drama, Kavala ve Selanik’ten gelen Türklerle değiştirilmiştir. 

Tuzla Ne Yenir?

Tarihinde kaplıcaları ile ünlü olan ilçede yeme ve içme adına çok mekan bulunmaktadır. 13 kilometre uzunluğunda sahili vardır. Bu sahilde yürüyüş yapmak için yerler olduğu gibi yemek yeme yerleri de vardır. Sahil şeridinde ünlü balıkçı ve köfteciler bulunmaktadır. Salaş kafelerine daha çok gençler takılmaktadır. Balıkçıları ve köftecileri kadar midyecisiyle de ünlü olan ilçede her yöreye ait lezzetler de bulunabilir. Tuzla oto kiralama hizmetlerinden temin edilen araçla yöresel yemeklerin bulunduğu restoranlara rahatlıkla ulaşılabilir.

İdris Güllüce Kütüphanesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

2006 yılında hizmet vermeye başlayan İdris Güllüce Kütüphanesi’nde 30 binden fazla kitap bulunmaktadır. Araştırmacıların ve öğrencilerin gözdesi olan bir mekandır. Üç katlı bir binaya sahiptir. Kütüphanenin birinci katında psikoloji ve felsefeye dair kitaplar, ansiklopediler bulunur. İkinci katında doğa bilimleri, matematik, dil bilimleri ve toplum bilimlerine dair eserler yer alır. Üçüncü katında ise dünya edebiyatına, tarih ve coğrafyaya dair eserler bulunmaktadır. Okuma ve araştırmaya merakı olanlar Tuzla rent a car firmalarından kiralayacakları arabayla Aydın yolu üzerindeki kütüphaneye kolayca gidebilir.
tuzla-oto-kiralama.png
Şelale Eğitim Parkı Nerededir? Hakkında Bilgi

Hafta sonu gezmek ve dinlenmek isteyenler için Şelale Eğitim Parkı ideal bir yerdir. İlgi odağı olan parkın içinde kafe, restoran, lunapark, amfi tiyatro, olimpik bay ve bayan havuzu, çocuk ve araç müzesi, cami, küçük çarşı, gemi restoran, sıpa merkezi bulunmaktadır. Yeşil alanları insanların rahatlaması ve dinlendirmesi için çok güzel imkanlar sunar. Tam bir yaşam alanı olarak düzenlenmiş olan parkta süs havuzu ve yapay şelale bulunmaktadır. Keyifli zaman geçirmek isteyenlerin istanbul oto kiralama firmalarının sunduğu hizmetlerden yararlanarak en hızlı ve en kolay yoldan parka ulaşım sağlayabilir. 

Holografik Hayvanat Bahçesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Holografik Hayvanat Bahçesi, Tuzla Şelale Eğitim Parkı içinde yer almaktadır. Ülkemizin ilk holografik hayvanat bahçesidir. Bahçe içinde nesli tükenmek üzere olan veya tükenen 50’den fazla hayvan hologram teknolojisiyle gösterilmektedir. Hayvanat bahçesi Nuh’un Gemisi şeklinde tasarlanmıştır. Hayvanlar gerçek ebatlarında üç boyutlu olarak yapılan maketlerden oluşmaktadır. Hayvanat bahçesi özellikler çocuklardan yoğun ilgi görmektedir. Çocuklarıyla güzel bir hafta sonu geçirmek isteyenler Tuzla kurumsal araç kiralama firmalarından birinden araç kiralayarak hayvanat bahçesine gidebilir.
tuzla-araba-kiralama.png
Tuzla Sahili Nerededir? Hakkında Bilgi

Deniz kenarında keyifli zaman geçirmek için 25 km uzunluğundaki Tuzla sahili ideal bir yerdir. Sahil şeridinde çok çeşitli kafe, lokanta ve restoran bulunmaktadır. Balık yemeklerinin ağırlıklı olduğu restoranlarda farklı seçenekler de bulunmaktadır. Sevdikleriyle kafe veya restoranda denize karşı yemek yemek isteyen veya yürüyüş yapacak olanlar sahile gitmelidir. Sahile gitmek için çok seçenek olmasına rağmen en rahat ve konforlu olan Tuzla araba kiralama firmalarından araba kiralamaktır. 

Formula- 1 İstanbul Yarış Pisti Nerededir? Hakkında Bilgi

Tuzla Akfırat mevkiindeki İstanbul Park Yarış Pisti ve Tesisleri Projesi 2005 yılında hayata geçirilmiştir. Formula-1 yarışlarının yapıldığı alan toplam 2 milyon metre karelik bir alanı kaplamaktadır. Piste farklı 6 noktadan ulaşım yapılabilmektedir. İstanbul Park Pisti 3 defa Formula-1 yarışlarına ev sahipliği yaptı. Günümüzde dev bir ikinci el araba satış pazarı olarak kullanılmaktadır. Araba pazarı olmasının yanında İstanbul Park yıl boyunca süren çeşitli organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktadır. Dünyaca ünlü otomobil firmaları araçların test sürüşlerini parkta gerçekleştirmektedir. Lastik markaları ve otomobil firmaları alanda özel etkinlikler düzenlemektedir. Pistte sürücüler isteyenlere araçlarının para karşılığında kullandırmaktadır. 2005 yılında yapılan Formula-1 yarışlarını 110 bin kişinin izlediği bilinmektedir. 2005 yılındaki yarış ülkemizin en kalabalık spor organizasyonu olmuştur. Parkta düzenlenen etkinliklere katılmaya gitmek için Tuzla kiralık araç hizmetlerinden yararlanılabilir.