Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.02 - 10:00
Drop of location 07.02 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ümraniye Araç Kiralama - Ümraniye Rent A Car | Gezgin 7/24

Ümraniye Gezilecek Yerler

Yaklaşık olarak 700 bin civarında bir nüfusa sahip olan Ümraniye’nin kozmopolit bir yapısı vardır. Ülkemizdeki birçok ilden daha fazla nüfusa sahiptir. Trafiğinin yoğun olması ve karmaşıklığı ile akıllarda kalan Ümraniye gezilecek yerler ve mekanlarının güzelliğiyle de insanları cezbetmektedir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığından tarihi ve turistik alanları çoktur. Marmara Bölgesi’nde yer almasına rağmen denize kıyısı olmayan bir ilçedir. 60 sene öncesine kadar köy olan ilçenin bazı yerleri hala daha köy olma özelliğini korumaktadır. Köy özelliğini kaybetmeyen yerler günümüzde metropollerden sıkılanların dikkatlerini çekmektedir. Tarihi anlamda değere sahip olan ilçenin turistik mekanları en kolay Ümraniye araç kiralama hizmetleri sayesinde gerçekleştirilir. 

Ümraniye Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Yaklaşık olarak 46 km2’lik bir alana kurulmuş olan Ümraniye, İstanbul’un ilçelerinden biridir. İlçe 20 belde ve semtten bir araya gelmektedir. Anadolu yakasında yer almaktadır. Kuzeyinde Beykoz, doğusunda Kartal, batısında Üsküdar ve güneyinde Kadıköy ile komşudur. İstanbul’un herhangi bir noktasından ilçeye ulaşım sağlamak mümkündür. İETT’nin belediye otobüsleri ve Anadolu yakasında işleyen dolmuşlar ulaşımın yapılmasına yardımcı olmaktadır. Mesafeye ve trafiğe bağlı olarak ilçeye ulaşımın süresi değişmektedir. Az zamanda çok yer gezmek ve ulaşımını rahat bir şekilde yapmak isteyenlere Ümraniye araç kiralama firmalarının hizmetlerini tavsiye edilir. 
ümraniye-araba-kiralama.png
Ümraniye Geçim Kaynakları

Ümraniye ekonomik anlamda çok çeşitlilik arz eden bir ilçedir. Küçük imalathanelerden geçimini sağlayandan büyük işletmelere kadar çok geniş geçim alanı vardır. Konfeksiyonlar, oto yedek parça işletmeleri, ağaç ürünleri üretimlerine kadar ekonomik anlamda geniş alanlar mevcuttur. 

Ümraniye Tarihi Geçmişi

Tarihi geçmişi Frigyalılara kadar uzanmaktadır. İlçenin bulunduğu bölge bir zamanlar tamamen ağaçlarla kaplıymış. Ağaçların olduğu zamanlarda bölge cennet olarak ifade edilirmiş. 785’li yıllarda bölgeye gelen Frigyalılar, bölgenin her yerine çam ağaçları dikmiştir. Geçen yıllar içerisinde cennet gibi olan bu mekan Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyetine girmiştir. Bizanslılardan sonra Selçuklular ve en sonunda Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyetine girmiştir. Toprakları Osmanlı egemenliğine Orhan Gazi kazandırmıştır. Balkan Savaşları sırasında Balkanlardan kaçan insanlar olmuştur. Bu insanlar Ümraniye bölgesine yerleşmiştir. Balkanlardan gelenlerin sayısı her geçen gün arttığından bölgeye muhacir köyü denmiştir. 1960 yılına kadar köy olarak kalmış olan bölge hızla gelişme göstermiş ve kentleşmiştir. İnsanların akınına uğramıştır. Kentleşmesinin emaresi bölgedeki küçük ve orta ölçekli sanayi işletmelerinin kuruluşu olmuştur. 

Ümraniye Ne Yenir?

Ocakbaşından pideye, fastfooddan et yemeklerine kadar birçok lezzet ilçenin tatları arasındadır. Ümraniye oto kiralama hizmetleri sayesinde çeşitli yörelere ait yemekler yapan restoranlara ulaşım sağlanabilir. Bazı lezzetli yemekler yapan restoranlar ilçenin çevresinde yer aldığından Ümraniye ucuz araç kiralama firmasından araç kiralayarak gitmek veya özel araçla gitmek daha konforlu olacaktır. 
ümraniye-oto-kiralama.png
Trabzon Park Nerededir? Hakkında Bilgi

Ağaçlık alanların bir dönemler çok fazla olduğu ilçede ormanın içinde bir park vardır. Bu parkın adı Trabzon Park’tır. Konumu itibariyle çok güzel bir yerdedir. Tüm ağaçlık alan Trabzon Parkı’ndan bakıldığından harika ve eşsiz bir şekilde görünmektedir. İstanbul gibi kalabalık ve metropol bir şehirde hafta sonu dinlenmek için ideal bir mekandır. Doğa havası almak ve tertemiz havada dinlenmek isteyenler özel araçlarıyla, otobüslerle parka ulaşım sağlayabilir. Özel aracı olmayıp zaman kısıtlaması yaşamak istemeyenler Ümraniye kiralık araç şirketlerinin hizmetlerini tercih etmelidir. 

Dudullu Tepesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Harika manzaraya sahip olan Dudullu Tepesi, İstanbulluların alışkın olduğu manzaraya sahiptir. Fakat dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlere harika İstanbul manzarası sunmaktadır. Aynı zamanda Aşıklar Tepesi olarak da bilinen Dudullu Tepesi’ne Üsküdar’dan kalkan otobüsler ulaşım sağlamaktadır. Üsküdar ile tepe arası ortalama 45 dakika sürmektedir. Daha kısa sürede ve otobüs beklemeden gitmek isteyenlere istanbul araç kiralama firmalarının hizmetlerinden yararlanmaları tavsiye edilir. 

Ihlamurkuyu Ormanı Nerededir? Hakkında Bilgi

Trabzon Parkı’nın alt taraflarında yer alan İhlamurkuyu Ormanı, şehrin gürültüsünden ve kalabalıkta uzak harika bir yerdir. Trabzon Parkı gibi nefes kesen bir güzelliğe sahip olan Ihlamurkuyu Ormanı, ziyaret edenlere keyifli ve stressiz bir zaman vaat etmektedir. Ulaşım için en iyi seçenek Ümraniye araba kiralama şirketlerinin hizmetleridir. 

Birlik Mahallesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Dizi ve filmlerde çekilen semt araları genellikle Birlik Mahallesi’nde çekilmektedir. Cemil Meriç mahallesi olarak da bilinen Birlik Mahallesi’ne nostaljik sokaklar, nostaljik evler ve nostaljik caddeler hakimdir. Dar sokaklarda yer alan evlerden karşılıklı gerilmiş iplere çamaşırlar asılır. Birlik Mahallesi, İstanbul’un 80’li yıllarını andırır. Mahalle özellikle kültür gezisi yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. 
ümraniye-rent-a-car.png
Şile Yolu Ormanı Nerededir? Hakkında Bilgi

Ormanlık ve ağaçlık alanlarla dolu olan ilçe zamanla betonarme yapılarla kaplanmıştır. Kentleşmenin artması yeşillik alanları katletti. Az da olsa bölgede ağaçlık alanlar vardır. Şile Yolu Ormanı, ilçe sınırlarındaki İstanbul’un ciğerleri olarak anılan yerdir. Trabzon Parkı’nın yakınlarında yer almaktadır. Ailecek piknik yapmak isteyen, haftanın sıkıntı ve stresini atmak isteyenler Ümraniye rent a car hizmetlerinden kiraladıkları araçla Şile Yolu Ormanı’na gitmelidir.

Hekimbaşı Av Köşkü Nerededir? Hakkında Bilgi

Sultan Abdülaziz’in köşkü olarak bilinen Hekimbaşı Av Köşkü 1800’lü yıllarda Mimar Sarkis Balyan tarafından inşa edilmiştir. Osmanlı mimarisinden farklı olan dış yapısıyla dikkatleri çekmektedir. Yapılan restorasyondan sonra 2001 yılında ziyarete açılmıştır.