Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Üsküdar Araç Kiralama - Üsküdar Rent A Car | Gezgin 7/24

Üsküdar Gezilecek Yerler

Bizanslılar tarafından Altın Şehir olarak anılan ilçe Anadolu Yakası’nın boğaz kıyısında yer almaktadır. Bölgeye yerleşim Antik Çağlar’da başlamıştır. Üsküdar gezilecek yerler ve yeşil alanları ile dikkatleri çekmektedir. Tarih boyunca ticaret, ulaşım, askeriye ve konaklama anlamında önemli yere sahip olmuştur. Çok çeşitli uluslar bir arada hoşgörü ile yaşamıştır. Camileri, koruları, sarayları, hamamları, çeşmeleri, yalıları ve külliyeleri ile tarihi anlamda zenginliğini ortaya koymaktadır. Padişahların son konaklama noktası olan Üsküdar, Anadolu’dan gelenlerin son uğrak noktasıdır. Bizanslıların Asya’ya giden ticari yollarının başlangıcıdır. Tarihi, mimari ve kültürel anlamda başyapıt olan birçok değerli mekan ve eser ilçe sınırlarında yer almaktadır. Yeşil ve mavinin birleştiği, mimari zenginliğin tarihle birleştiği ilçeyi gezmek için en güzel seçenek Üsküdar araç kiralama firmalarından yardım almaktır. 

Üsküdar Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

İstanbul ilinin Anadolu yakasındaki ilçelerinden biridir. Kentin en eski yerleşim yerleri arasında olan ilçenin 12 km’lik harika bir sahili vardır. Kuzeyde Beykoz, batıda İstanbul Boğazı, kuzeydoğuda Ümraniye, doğuda Ataşehir, güneyinde Kadıköy ile komşudur. İlçenin karşısında Eminönü ve Beşiktaş vardır. Marmaray ile kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Fakat gezmek için özel araca veya Üsküdar araç kiralama hizmetlerinden temin edilecek arabaya ihtiyaç vardır. Toplu taşıma araçlarıyla yapılacak gezi biraz meşakkatli olacaktır. 

Üsküdar Tarihi Geçmişi

Kız Kulesi’nin karşısında bulunan Scutarion Sarayı’ndan dolayı eskiden Scutari olarak bilinen ilçeye Evliya Çelebi Eski Dar adını vermiştir. Yerleşim yeri olduktan sonra bölgede birçok medeniyet yaşamıştır. Fenikeliler, Megaralılar,  Romalılar, Atina ve Spartalılar bölgede yaşayan uygarlıklardır. Haçlı seferleri sırasında yağmalanmıştır. Yağmalamadan sonra Latin uygarlığı egemenliğine geçmiştir. Türkler, Selçuklular zamanında bölgeyle tanışmıştır. 1926’dan önce il olarak yönetilen bölge ilçe statüsünde İstanbul’a bağlanmıştır. 
üsküdar-araç-kiralama.png
Üsküdar Ne Yenir?

İlçenin ve İstanbul’un sembollerinden olan Kız Kulesi ve sahil şeridinde çeşitli restoran ve kafeler vardır. Seyyar satıcılar kestaneden haşlanmış mısırına, içeceğinden midye dolmasına kadar birçok yiyeceği satmaktadır. Boğaza karşı balık ekmek yemek veya hoş dekorasyona sahip tarihi restoranlarda yemek yeme kişilerin tercihine bırakılmıştır. Üsküdar oto kiralama sayesinde ister sahilde ister iç kesimlerdeki kafe ve restoranlara daha kolay ulaşım sağlanır. 

Kız Kulesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Kız Kulesi, İstanbul’un sembollerindendir. Hakkında çok çeşitli efsaneler anlatılmaktadır. Efsanelerden birine göre; Doğu Roma İmparatoru çok sevdiği kızının öleceğini rüyasında görür. Bunu engelleyebilmek için denizin ortasında bir kule yaptırıp kızını bu kuleye yerleştirir. Kızını bütün kötülüklerden koruyacağına inanmaktadır. Bir meyve sepetinin içinde bir yılan kuleye gelir. Yılan kızı sokar ve kız oracıkta can verir. Efsanede anlatılan kızın anısına kuleye Kız Kulesi adı verilmiştir. Marmara Denizi ile Boğaz’ın birleştiği yerde kayalık üzerine 5.yy’da yapılmıştır.  Kulenin içi günümüzde restoran ve hediyelik eşya satılan mekan olarak kullanılmaktadır. Üsküdar rent a car hizmetleriyle sahil şeridine gelindikten sonra kayıklarla kuleye geçilir. 

Beylerbeyi Sarayı Nerededir? Hakkında Bilgi

Beylerbeyi semtinde bulunan saray Sultan Abdülaziz tarafından 1865 yılında inşa edilmiştir. İlk zamanlar yabancı misafirlerin ağırlanması ve yazlık olarak kullanılmış olan saray deniz kıyısındadır. Yıllar içerisinde çeşitli bakımlardan ve onarımdan geçmiş olan saray günümüze kadar ulaşmıştır. Beylerbeyi Sarayı’nın içinde kafeterya ve restoran vardır. Pazartesi ve Perşembe günlerinin dışında saray ziyarete açıktır. istanbul oto kiralama firmalarından temin edilen araçla saraya gelip yeşil ile mavinin ahenkle dans ettiği ortamda kahvaltı yapabilir, kahve içebilirsiniz. 
üsküdar-rent-a-car.png
Yeni Valide Külliyesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Hakimiyet-i Milliye Caddesi’nde bulunan Yeni Valide Külliyesi, İstanbul’un en gözde tarihi yapılarından biridir. III. Ahmet annesi Gülnuş Emetullah Valide Sultan için yaptırmıştır. Külliye içerisinde sıbyan mektebi, türbe, şadırvan, cami bulunmaktadır. Külliye içindeki Yeni Valide Camisi, iç kısmındaki İznik çinileri ve Osmanlı mimarisi ile dikkatleri çekmektedir. Osmanlı geçiş dönemi eseri olan yapıda iki minare bulunur. Görkemli yapının avlusunda şadırvan ve sebil bulunur. Üsküdar araba kiralama imkanlarıyla külliyeyi ziyaret edenler caminin yanında Yeni Valide Türbesini de ziyaret etme imkanını elde edeceklerdir. 

Aziz Mahmut Hüdai Efendi Türbesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Aziz Mahmut Hüdai caddesinde yer alan türbe, Sultanahmet Camisi’nde ilk defa vaaz veren kişi olan Aziz Mahmut Hüdai Efendi’ye aittir. Halk tarafından çok fazla iltifat gören türbe her gün yüzlerce misafiri ağırlamaktadır. 

III. Ahmet Çeşmesi Nerededir? Hakkında Bilgi

İskele Meydanı’nda yer alan III. Ahmet Çeşmesi’ne en kolay Üsküdar kiralık araç hizmetlerinden yararlanarak ulaşım sağlanır. Mehmet Ağa tarafından Osmanlı döneminde deniz kenarına inşa edilmiştir. Rokoko mimari tarzında yapılmıştır. Çeşitli onarımlardan geçmiştir. Fakat günümüze sapasağlam ulaşmayı başarmıştır. 
üsküdar-araba-kiralama.png
Selimiye Kışlası Nerededir? Hakkında Bilgi

Üsküdar tepelerinde kare şeklinde yapılmış olan Selimiye Kışlası denize karşı manzarası ve mimari yapısıyla dikkatleri çekmektedir. III. Selim Nizam-ı Cedid askerleri için tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde hala kışla olarak kullanılan yapının Florence Nightingale bölümü müze olarak kullanılmaktadır. 

Çamlıca Tepesi Nerededir? Hakkında Bilgi

İstanbul’un nefesleri kesen eşsiz manzarasını izlemek isteyenler Üsküdar ucuz araç kiralama firmalarından araç kiralayarak Çamlıca Tepesi’ne çıkmalıdır. İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan tepe Küçük Çamlıca ve Büyük Çamlıca olmak üzere ikiye bölümden oluşmaktadır. Cihannüma Köşkü, Topkapı ve Sofa köşkü, Küçük Çamlıca tepesinde yer almaktadır. İstanbul’un en güzel manzarası Çamlıca Tepesi’nden izlenir.