Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

İzmir havalimanı araç kiralama 

Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş illeri arasında bulunan İzmir’e uçakla gelecekseniz, İzmir havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmalara Gezgin 7/24 üzerinden ulaşarak, İzmir havalimanı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede İzmir’de yapmanız gereken işleri çok daha hızlı ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Gezgin 7/24 online araç kiralama platformuna özel olarak indirimli fiyatlardan ve diğer hizmet avantajlarından yararlanmak için, İzmir Havalimanı oto kiralama rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden yapmanız gerekmektedir. Çünkü İzmir havalimanı oto kiralama firmaları tarafından web sitemiz üzerinde bulunan tüm hizmet ve fiyatlar, Gezgin 7/24 web sitesinden yapılacak rezervasyonları için geçerlidir. 

Kolay kullanım ile rahat bir şekilde dakikalar içerisinde, en uygun fiyatı veren İzmir oto kiralama firmalarına ulaşabilirsiniz. Araba kiralamanın en pratik yolu olan Gezgin 7/24, tüm İzmir havalimanı araç kiralama ihtiyaçlarınıza cevap verecek nitelikte eşsiz bir platformdur. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

İzmir merkezinden 14 kilometre uzaklıkta bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesi sınırlarında yer almaktadır. 1987 yılından günümüze kadar uluslararası sivil ve askeri havacılık için kullanılan Adnan Menderes Havalimanı, yüksek yolcu kapasitesi ve içerisindeki sosyal tesislerle Türkiye’nin en büyük ve en kaliteli havalimanları arasında yer almaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı adresi: 9 Eylül, Gaziemir İzmir 35410

İzmir Adnan Menderes Havalimanı telefon numarası: 0232 455 00 00

İzmir hakkında genel bilgiler 

İzmir’in nüfusu: 4.279.677

İzmir il plaka kodu: 35 
izmir havalimani araba kiralama
İzmir il telefon kodu: 0232

İzmir’in ilçeleri: Bayraklı, Konak, Çiğli, Karşıyaka, Bornova, Karabağlar, Buca, Kemalpaşa, Ödemiş, Gaziemir, Menemen, Torbalı, Karaburun, Beydağ, Kınık, Güzelbahçe, Foça, Selçuk, Bayındır, Çeşme, Seferihisar, Kiraz, Dikili, Narlıdere, Urla, Balçova, Tire, Menderes, Aliağa’da, Bergama olmak üzere İzmir’in toplam 30 ilçesi bulunmaktadır. 

İzmir’in en küçük ilçesi 10603 nüfusla Karaburun, en büyük ilçesi ise 499.325 kişilik nüfusuyla, Buca ilçesidir. 

Türkiye’nin nüfus bakımından en büyük 3. İli olan İzmir, Ege bölgesinin ise en büyük ili konumundadır. Önemli bir liman ve sanayi kenti olan İzmir aynı zamanda, önemli bir fuar kentidir. 

Tarım, Ticaret, hayvancılık ve sanayileşme bakımından oldukça gelişmiş olan İzmir, Türkiye’nin en gözde şehirleri arasındadır.İzmir Havalimanı Oto Kiralama Bir zamanlar Yunan işgalinde bulunan İzmir, Kuvayi Milliye ruhuyla Türk halkının vermiş olduğu eşsiz mücadele sonrasında, düşman askerlerinden temizlenerek kurtarılmıştır.

Tarih boyunca önemli bir liman kenti olması sebebiyle, her medeniyetin dikkatini çeken İzmir topraklarına hakim olmak için, bu medeniyetler arasında uzun süren çatışmalar yaşanmıştır. İzmir’i elinde bulunduran birçok medeniyet o dönem büyük bir gelişme yaşamış, İzmir’in liman kenti olma özelliğini fazlasıyla kullanmıştır.

İlk yerleşik tarihi hakkında kesin bir bilgi olmayan Kadim Türk şehrinin, milattan önceki 5000 yıllarına kadar yerleşik hayata geçtiği tahmin edilmektedir. Günümüze kadar farklı medeniyetlerin hakim olduğu bu topraklarda, yine bu medeniyetlere ait farklı ve hala önemini koruyan birçok yapı bulunmaktadır. Hizmet ekonomisinin yanı sıra turizm ekonomisi de, İzmir için büyük önem taşımaktadır.

adnan menderes havalimanı oto kiralama şirketleri nin tamamını web sayfamızı inceleyerek fiyatları kıyaslayarak öğrenebilirsiniz istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

İzmir’de gezilebilecek yerler 

İzmir saat kulesi: Konak meydanında konumlanmış saat kulesi, şehrin Sembol yapılarından biridir. 1901 yılında yapılan saat kulesi, kesme taş ve beyaz mermerin muhteşem işçiliği ile yapılmıştır. 
izmir havalimanı araç kiralama
Tarihi Kemeraltı Çarşısı: Konak meydanında konumlu tarihi Kemeraltı Çarşısı, içerisinde kıyafet ve hediyelik eşya mağazalarının yanı sıra İzmir’e özgü gıda ürünlerinin satıldığı dükkanlarının olduğu tarihi bir yapıdır. Kesin olarak ne zaman yapıldığı bilinmese de, 17. Yüzyılda genişletilerek günümüzdeki halini almıştır. 

Kızlarağası Hanı: Yine Kemeraltı Çarşısı gibi içerisinde İzmir’e özgü hediyelik eşya ve gıdaların satıldığı Kızlarağası Hanı, İzmir’in önemli tarihi mekanları arasındadır. 1744 senesinde yaptırılan han, Şehrin en fazla ziyaret edilen alanlarındandır. 

Tarihi asansör: Konak ilçesinin Karataş semtinde bulunan asansör, Şehit Nihat bey caddesi ve Mithatpaşa Caddesi arasındaki kot farkını ortadan kaldırmak için kurulan Üst geçite çıkmak amacıyla kullanılmaktadır. Yapım tarihi 1907 yılıdır. 

Kadife Kale: Şehrin antik kalesi olarak bilinen Kadife Kale, İzmir Körfezi’ni rahat bir konumdan seyredebileceğiniz bir alanda yaptırılmıştır. Çok eski bir tarihe dayanan geçmişi bulunsa da, kimler tarafından hangi tarihte yaptırıldığı bilinmemektedir. Yunanlıların Pagos ismi ile andığı tarihi kaleden günümüze, sadece surları kalmıştır. 

Agora ören yeri: İzmir tarihine ışık tutan alanlardan biri olan Agora ören yeri, İzmit şehir merkezinde bulunmaktadır. Milattan sonra 2. Yüzyıla ait birçok kalıntı, bu ören yerinde bulunmaktadır.
izmir havalimanı oto kiralama
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi

İzmir Agora 

Konak Yalı Camii

İzmir Atatürk Gençlik Merkezi 

Gazi Kadınlar Sokağı

İzmir Arkeoloji Müzesi 

Salepçioğlu Camii 

Hisar Camii 

Enternasyonal Fuarı 

Gündoğdu Meydanı 

Cumhuriyet Meydanı Resim Ve Heykel Müzesi

İlk Kurşun Anıtı 

İngiltere Konsolosluğu 

Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi 

Aziz Vukolos Kilisesi 

Gibi yerlerde, İzmir gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Bu yerlerin çok büyük bir alanda olması nedeniyle,  hizmeti alarak daha hızlı ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz. Şehre uçakla gelecek ziyaretçilerimiz, Gezgin 7/24 üzerinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı oto kiralama hizmeti alabilirler.

İzmir Gezi Rehberi

İzmir’de gezilecek yerler antik çağlardan bu yana eski yapısını korumakta olan mekanlar ile birlikte doğal güzellikleri de içermektedir. İzmir’de gidilecek mekanlar da tarihi ve turistik değerleri ile yılın her mevsiminde ziyaretçi kabul etmektedir.

İzmir’de Gezilecek Tarihi Yeler

İzmir’deki tarihi mekanlar antik Roma İmparatorluğu’na ait yapılar olmakla birlikte Hıristiyanların da önemli dini mabetleri olarak ziyaret edilmektedir. Bu mekanlardan en çok bilinenleri şu şekilde sıralanmaktadır: 

 • Agora Açık Hava Müzesi: Milattan Sonra ikinci yıllarda çarşı ve meydan olarak inşa edilmiş olan alan, günümüzde açık hava müzesi olarak ziyaretçi kabul etmektedir. Üç kat olarak inşa edilen bu yapı, içerisinde kutsal anıtlar da barındırmaktadır.

 • Efes Antik Kenti: Hititler döneminden bu yana tarihi bir değere olarak korunmakta olan bu yapı İzmir’in Selçuk bölgesinde bulunmaktadır. İzmir havalimanı araç kiralama hizmetleri ile gezi rotası oluştururken öncelikle en eski yapı olan Efes Antik kenti ziyaret edilmekte ve sonrasında diğer yapılar için yeni bir rota oluşturulmaktadır. 

 • Aya Fotini Kilisesi: 1658 yılında yapılmış olan bu kilise, İzmir Rumlarının en önemli ibadethanesi olarak bilinmektedir. Fakat yaşanan büyük bir yangın sonrasında önemli kısımları yıkıldığı için ciddi bir restorasyon sürecinden geçmiştir.

 • Kemeraltı Çarşısı: İzmir’in en eski ticaret alanlarının başında gelmektedir. Üzeri açık olarak inşa edilen bu yapı İzmir’in en meşhur ürünlerinin satışını yapmak üzere ticari değerini korumaya devam etmektedir.

 • Kızıl Avlu: İzmir sınırları içerisindeki en önemli tapınaklardan bir diğeridir. Oldukça büyük ve heybetli mermerlerden yapılmış bir yapı olarak görenleri ihtişamı ile büyülemektedir.

 • Saat Kulesi: Osmanlı Devleti döneminde yapılmış olan bu kule, İzmir’in merkezini temsil eder niteliktedir. Estetik görünümü sayesinde İzmir şehrinin yapısını ifade ettiğine inanılmaktadır. 

 • Teos: Milattan önce ikinci yüzyıllarda yapılmış bir anıttır. Aynı zamanda Roma İmparatorluğu’nun en değerli tapınaklarından birisi olarak da tarih sayfalarında yerini almaktadır. 

 • Foça Su Kemeri: Uzun yıllar şehrin su ihtiyacını karşılamış olan bu kemer, günümüzde turistik amaçlarla ziyaret edilmektedir. 

İzmir’de Gezilecek Doğal Güzellikler

İzmir’i temsil eden doğal güzellikler, deniz çevresinde kurulmuş alanlar ve limanlar olarak bilinmektedir. İzmir’deki doğa harikaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Gölcük: İzmir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta olan bölge, tektonik oluşumlu bir gölün etrafına kurulan yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Fakat sunduğu eşsiz manzara sayesinde İzmir turistlerinin de gözde mekanları arasında yer almaktadır. İzmir Havalimanı oto kiralama hizmetleri ile yaklaşık yarım saatlik bir süreyle bölgeye ulaşım sağlanmaktadır. 

 • Bozdağ: İzmir kış turizminin yapıldığı bir bölgedir. Büyük bir kayak alanının olması nedeniyle çok fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Yaz aylarında ise kayak yerine mesire alanı olarak kullanılmakta olup İzmir sıcaklarında tercih edilen serin mekanlar arasındadır. Arabayla gezilecek yerler sıralamasında Bozdağ bölgesi ilk sıralarda yer almaktadır.

 • Homeros Vadisi: İzmir’in doğal yaşam alanları arasında yer alan bölge, İzmir Belediyesi tarafından yapılmıştır. Geniş yürüyüş alanları, farklı bitki türleri ile İzmir’de sakin bir yer arayanlara yönelik bir doğal güzelliktir. 

 • Nebiler Şelalesi: Karaçam Ormanları arasında yer alan bu doğal güzellik, dinlendirici bir ortam arayanların uğrak alanları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda yürüyüş sporunu sevenler için de doğal bir yürüyüş alanı olarak gösterilmektedir. 

 • Karagöl Tabiat Parkı: Şehir merkezinden uzak bir alanda bulunan tabiat parkı herhangi bir beşer müdahalesi olmadan güzelliğini korumakta olan yerler arasındadır. Kamp yapmak için uygun koşulları bulunmaktadır. 

 • Kuş Cenneti: Çiğli ilçesinde bulunan bu alan; kırlangıç, flamingo, leylek gibi kuş türlerinin konaklama yeri olarak bilinmektedir. Özellikle fotoğraf çekimi yapmak isteyenler için uygun bir ortam olarak ziyaret edilmektedir. 

 • İnciraltı Kent Ormanı: İzmir ili tarafından yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile ortaya çıkan bu orman merkeze yakın olması nedeniyle özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. 

İzmir’in Meşhur Yemekleri

İzmir’in yöresel yemekleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Boyoz: Yıllardır İzmir’i temsil eden önemli bir lezzet olarak değerini korumaktadır. İzmir halkının kahvaltılarda tercih etmiş olduğu bu lezzet, İzmir havaalanı oto kiralama hizmetleri gidilecek ilk mekanda turistlere önerilecek bir yiyecektir. Poğaçaya benzeyen fakat çıtır hamuru ve lezzetli tadı ile İzmir’e has bir tat olarak özelleşmektedir.

 • Kumru: Türkiye’nin farklı bölgelerinde de İzmir kumrusu olarak satılmakta olan bu lezzet, İzmir’de yendiğinde damakta daha özel bir tat bırakmaktadır. İçerisinde bulunan salam, sosis, kaşar, domates, tulum peyniri mayonez ve ketçap ile birleştiğinde her öğün tüketilebilir. 

 • Lokma: İzmir’in kendine has ürettiği bu tatlı özellikle şerbetli tatlı sevenler için vazgeçilmez bir lezzettir. İzmir merkezde gezilecek yerler esnasında lokma yiyerek İzmir havasını yöresel olarak tatmış olabilirsiniz.

 • İzmir Köftesi: Türk mutfağına kazandırılmış bir lezzet olarak bilinmektedir. İçerisinde kullanılan özel sos ile diğer köftelerden ayrılmaktadır. 

 • Sura: Ege Bölgesi’nin nadir et yemeklerinden birisi olmakla birlikte özellikle kurban bayramında yapılmaktadır. Servis esnasında iç pilav ile sunulmaktadır. 

 • Şevketi Bostan: Bu bitki ile İzmir yöresinde yapılmakta olan farklı yemek ve salata türleri bulunmaktadır. Etli ya da doğrudan sebze olarak yapıldığı yemek türlerine rastlayabilirsiniz.

 • İzmir tulumu: Bölgenin en meşhur peyniri olarak bilinmektedir. Diğer peynirlere göre biraz daha tuzlu bir çeşittir. Koyun sütü ile yapıldığı için keskin bir tadı bulunmaktadır. 

 • Kirde Kebabı: Krep hamurunun içerisinde dana etinin özel bir şekilde pişirilmesi sonucu hazırlanan bir yemektir.

İzmir’e Gidince Mutlaka Yapılacaklar

İzmir’de yapmadan dönmemeniz gerekenler şu şekilde sıralanır:

 • Kordon’da gün batımı: İzmir kordon olarak bilinen bölge İzmir’in en geniş sahil şerididir. Bu bölgede denize karşı gün batımı keyfi İzmir’de yapılması gerekenlerin başında gelmektedir. İzmir Havalimanı araba kiralama hizmetleri ile akşam vakti merkeze gelinmesi halinde ilk önce gün batımını seyretmek üzere Kordon’a gidilmesi önerilir. 

 • Seferihisar’ı keşif: Türkiye’nin sakin şehirleri arasında yer alan Seferihisar oldukça şirin bir bölgedir. İzmir gezilerinde sakinlemek isteyenlerin mutlaka buraya uğraması ve o sakinliği yaşamaları önerilir.

 • Vapur gezisi: Karşıyaka ve Göztepe arasında kullanılan vapurlar ile seyahat etmek, İzmir şehrini solumanın en kolay yollarından birisidir. 

 • Tarihi Asansör: İzmir’in oldukça yüksek bir alandan seyredilmesi için yapılan tarihi asansöre binerek İzmir’e bir de tepeden bakabilirsiniz. 

 • Rüzgar Sörfü: İzmir Alaçatı bölgesinde yapılan rüzgar sörfü ile adrenalin keyfini yaşayabilirsiniz. Dünyanın en iyi rüzgar sörfü alanlarından biri olduğu için yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanı olarak bilinen bu sahilde dalış sporu olanakları da bulunmaktadır. 

 • Teleferik Gezisi: Balçova bölgesinde bulunan teleferikler ile hem yolculuk yapıp hem de İzmir manzarasını seyredebilirsiniz. 

 • Atatürk Müzesi: Atatürk için yapılan bu müzeyi ziyaret ederek tarihin farklı bir açıdan koklayabilirsiniz.

 • Alsancak Sevgi Yolu: Alsancak bölgesinde bulunan sevgi yolundan İzmir’i hatırlatacak hatıra eşyaları hem kendinize hem sevdiklerinize alabilirsiniz. 

 • Alaçatı sokakları: İzmir’de gezilecek yerler blog yazılarında en çok yer alan renkli Alaçatı sokaklarını ziyaret ederek de kendinizi farklı bir dünyada hissedebilirsiniz. adnan menderes havalimanı oto kiralama şirketleri hizmetimizide incelemeyi unutmayınız. Alaçatı bölgesinde konaklama yaparak deniz tatili keyfini de sürmeniz için olanaklar bulunmaktadır. 

 


Powered by Froala Editor