Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Aliağa Araç Kiralama - Aliağa Rent A Car | Gezgin 7/24

Aliağa Gezilecek Yerler 

İzmir merkeze 64 kilometre uzaklıkta ilçesi olan Aliağa İzmir’e mesafe olarak en uzak olan ilçelerden biridir. Deniz kenarı ve sahili olan bir ilçe olan Aliağa 1970 li yıllara kadar küçük bir balıkçı köyüydü. 1965 yılında Aliağa’ya kurulan büyük sanayi kuruluşu Petkim ile Aliağa nüfusu artmaya ve Aliağa da sanayileşmeye başlamıştır. Petro kimya endüstrisinde faaliyet gösteren Petkim’in kurulmasının ardından Aliağa’ya demir çelik sektöründen işletmeler de kurulmaya başlamıştır. Aliağa günümüzde İzmir’in sanayileşmenin olduğu bir ilçesidir. Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Petkim Aliağa ve Aliağa’nın çevre ilçelerindeki halk için iş ve istihdam alanı yaratmıştır. Petkim’in varlığı Aliağa’da ticari hayatın da hareketli olmasını sağlamıştır. 

Aliağa’da 1997 yılında kurulan Aliağa Organize Sanayi Bölgesi ile birçok firma Aliağa’ya yatırım yapmış ve Aliağa’da fabrika kurmuştur. Aliağa Organize Sanayi Bölgesi ve Petkim’in Aliağa’da olması sebebiyle firmaların araç kiralama faaliyetlerinde Aliağa kurumsal araç kiralama firmaları hizmet vermektedir. Araç kiralama firmaları geniş araç filoları ile istenen özellikte ve istenen zaman aralığında uygun araç sağlamaktadırlar. Aliağa’nın sanayileşmesinin ve gözde ilçe olmasında en büyük etken Çandarlı Körfezinde bulunan Aliağa Limanıdır. Hem Aliağa’da bulunan kuruluşların hem de Aliağa çevresinde bulunan kuruluşların liman taşımacılığı faaliyetleri Aliağa Limanından yapılabilmektedir.Aliağa gezilecek yerler arasında doğal güzellikler ilk başta yer almaktadır. 

Aliağa’ya Ulaşım 

Havayolu ile İzmir’e gelip İzmir Adnan Menderes Havalimanına iniş yapan kişi Aliağa’ya raylı sistem ile ulaşabilmektedir. Adnan Menderes Havalimanı ile Aliağa arası 84 kilometredir. Havalimanından araç ile Aliağa’ya gitmek isteyen kişiler Aliağa araç kiralama firmalarından şoförlü ya da şoförsüz araç kiralayabilirler. Havalimanından Aliağa’ya gidiş yolu üzerinde İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan Karşıyaka vardır. Aliağa’ya kiralık araç ile giderken Karşıyaka’ya uğrayıp bu güzel ilçe de gezilebilir. Otobüs ile Aliağa’ya ulaşım için otobüs ile İzmir Otogarına geldikten sonra otogardan Aliağa minibüslerine binip Aliağa’ya ulaşılabilir. Çanakkale yönünden gelen otobüslerin yol güzergahı Aliağa’dan geçtiği için Aliağa’da inilebilir. 

aliağa-araba-kiralama.png

Polis Plajı

4 kilometrelik plajın bulunduğu bölgede Askeri Kamp, Polis Kamp Alanı bulunmaktadır. Halk plajının bulunduğu bölümde de Aliağa’da yaşayanlar ve çevre ilçelerden gelenler denize girebilmektedir. Yaz mevsiminde özellikle hafta sonu çok kalabalık olan polis plajının plajı iri taneli kumdur. Çocuklu aileler bu plajı çocuklarının rahat oynamaları ve rahat denize girmeleri için tercih etmektedirler. Aliağa dışından Polis Plajına gelmek isteyen kişiler toplu taşıma araçları ile gelebilecekleri gibi Aliağa oto kiralama seçenekleri içinden araç kiralayıp deniz ve plaj keyfi yapabilirler. 

Su Uçuran Şelalesi

Aliağa’nın doğal güzelliklerinden biri olan Su Uçuran Şelalesi 40 metre yüksekliği ile İzmir’in en büyük şelalesidir. Uçansu, Su Uçan, Türkmen gibi farklı adlarla da bilinen Su Uçuran Şelalesi el değmemiş ve bakir güzelliği ile cennetten bir köşe görünümündedir. Şelalenin etrafında yürüyüş yolları ve dağcılık sporu için tırmanma parkurları vardır. Şelaleye 4 kilometrelik patika bir yoldan ulaşılmaktadır. Şelaleye gitmek isteyen kişiler için kendi araçları ile ulaşabilmekte aracı olmayan kişiler ise Aliağa araç kiralama firmalarından araç kiralayarak şelalenin eşsiz güzelliğini görebilirler.

aliağa-araç-kiralama.png

Kyme Antik Kenti

M.Ö. 3000 yıllarında kurulan yerleşim yeri olan Kyme deniz ticareti ile uğraşan bir liman kentidir. Kyme Antik Kentinde kazılar 1874 yılından sonra başlamıştır. Yapılan arkeolojik kazılarda çıkan eserler ve kalıntılar İstanbul Arkeoloji Müzesi ve Paris Louvre Müzesine gönderilmiştir. Antik kentte agora, amfi tiyatro, su sarnıçları, tapınaklar, dalgakıranlar, sütunlar ve yerleşim yerleri bulunmaktadır. Kyme Antik Kentinde günümüzde de yabancı üniversitelerin de katkıları ile kazı faaliyetleri devam etmektedir. Milattan önceki dönemlerden kalan bu antik kenti görmek ve milattan önceki dönemler ile ilgili bilgi sahibi olmak için Kyme Antik Kenti ziyaret edilebilir. Antik kente araç ile gitmek için Aliağa araba kiralama şirketleri bir alternatif ulaşım aracıdır.

Aliağa Kuş Cenneti 

103 kuş türünün bulunduğu Aliağa Kuş Cenneti 27 hektarlık sulak bir alandadır. Ak pelikan, gümüş yağmurcun, gri balıkçıl, karabatak, ince gagalı martı, karabaş martı, kılkuyruk ve kuğu kuş cennetindeki kuş türlerinden sadece bir kaçıdır. Aliağa Kuş Cennetinin simgesi flamingolardır. Afrika, Asya ve Güney Avrupa’dan flamingolar kışın buraya göç etmektedirler. Flamingoları Aliağa Kuş Cennetini tercih etmelerinin sebebi burada yiyecek bulabilmeleridir. Flamingolar başta olmak üzere diğer kuş türleri ile Aliağa Kuş Cenneti kuş gözlemcilerinin ilk durağıdır. Doğa tutkunları ve amatör ya da profesyonel fotoğrafçılar için de kuş cenneti görsel şölen niteliğindedir. Doğa harikası olan Aliağa Kuş Cenneti’ne izmir oto kiralama ile minimum maliyet ile ulaşılıp kuşların eşsiz görüntülerine tanıklık edilebilir.

aliağa-oto-kiralama.png

Aliağa deniz kenarı bir yer olduğu için ilçenin farklı yerlerinde halk plajları bulunmaktadır. Polis Plajı dışında da Aliağa’da denize girilebilecek ve güzel vakit geçirilebilecek plajlar mevcuttur. Aliağa Şakran plajı da bunlardan biridir. Şakran plajı ya da Aliağa’nın farklı plajlarında Ege Denizinin serin sularında serinlemek mümkündür. Aliağa’nın bakir ve doğal plajlarında denize girebilmek için Aliağa rent a car firmaları ile görüşülüp araç kiralanabilir.