Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Balçova Araç Kiralama - Balçova Rent A Car | Gezgin 7/24

İzmir Balçova Tanıtımı

İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Balçova günümüzde ilçe konumundadır. 3000 yıllık köklü geçmişiyle İzmir ile hemen aynı tarihe sahip olan ilçe İzmir il merkezine de sadece 8 km uzaklıktadır. Uzun süre Romalıların hüküm sürdüğü Balçova’da farklı kültürlere ait izlere rastlamak da mümkündür. M.Ö 1200’lü yıllarda başlayan ilçe tarihi 1300’lü yıllarda Türklerin gelmesiyle değişmiştir. 

Deniz kenarında istilalardan çekinen halkın yerleştiği köyün arazisinin balçıktan olması adının oluşmasında etkili olmuştur. Böylece gelişen süreçte ilçenin ismi Balçova olmuştur. Balçova ilçesinin kuzeyinde İzmir Körfezi bulunmakta ve böylece sahil kıyısına sahip olmaktadır. Bununla birlikte Balçova batısında Narlıdere, doğusunda Konak güneyinde ise Karabağlar ile komşudur. 

Balçova ilçesinin yaklaşık 80 bin nüfusu bulunmaktadır. Bir turizm kenti olan ilçede yerel halkın geçim kaynaklarının başında turizm ve balıkçılık gelmektedir. Ayrıca bal üretimi de bulunan bölgede geçim kaynaklarından biri de arıcılık olmaktadır. Bununla birlikte ilçenin bulundurduğu doğal güzellikler ve tarihi yapılar ziyaretçileri büyülemektedir. Balçova gezisi için Balçova araç kiralama firmalarından destek alabilirsiniz.  

balçova-araba-kiralama.png
Balçova Gezilecek Yerler

Ege bölgesinde bulunan ilçenin eşsiz bir doğal güzelliği bulunmaktadır. Balçova Deniz manzarası, Ege kıyısındaki sahili ve harika doğası ile gerek yurt içi gerek yurt dışından birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. M.Ö 1200’lü yıllara dayanan köklü tarihi ile birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilçede tarihi yapılara da rastlamak mümkündür. Balçova ilçesinin bu güzel değerlerini görmek isteyen ziyaretçilerin uğrak noktaları;

  • İnciraltı Semti
  • Müze Gemi
  • Kent Ormanı
  • Termal Aquapark
  • Teleferik Turu
  • Agamemnon Kaplıcaları
  • Kemal Namlı Sanat Evi 
  • Balçova Barajı
  • Balçova Alışveriş Merkezleri
  • Balçova Çarşısı gibi yerler olmaktadır.

Görüleceği üzere Balçova gezilecek yerler listesi oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İlçede gerçekleştirilecek gezi planı için araç kiralama firmalarından destek alarak daha verimli bir gezi yapılabilmektedir. Balçova kiralık araba hizmetlerinden faydalanarak daha verimli bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. 

Balçova İnciraltı Semti

Bölgede bulunan fazla sayıda incir ağacından adını alan semt Balçova’nın en güzel yerleşim birimlerinden biridir. Ege Denizinin en güzel kıyalarından birine sahip olan Balçova bu anlamda öne çıkmaktadır. Balçova’nın İnciraltı semtinin sahili ve çevre düzenlemesi ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilmektedir. Güneşin doğuşu ve batışını izlemek için ideal yerlerden biri olduğu konusunda birçok yorum bulunmaktadır. 
balçova-oto-kiralama.png

Ayrıca Balçova’da bulunan doğal alanların ve tarihi yapıların da önemli kısmını bulunduran İnciraltı semti gezi için vazgeçilmez olmaktadır. Üstelik Balçova rent a car firmalarından alınacak destekle bölgedeki birçok alan kolayca ziyaret edilebilmektedir. Balçova gezisinin başlangıç noktası genellikle İnciraltı Semti olmaktadır. 

Balçova Müze Gemi

Geçmiş dönemlerde kullanılan Ege Fırkateyni ve Piri Reis Denizaltısı’nın restore edilmesiyle oluşturulan İnciraltı Deniz Gemi Müzesi farklı bir anlayışla ortaya koyulmuştur. Bir savaş gemisinin restorasyonu sonucunda oluşan müzede savaş gemilerine ait çeşitli araç ve gereçler ve deniz ile ilgili eserler sergilenmektedir. 

Balçova Kent Ormanı

Sadece Balçova’nın değil İzmir’in de en güzel yeşil ve piknik alanlarından biri olan Kent Ormanı ziyaretçilerin durak noktalarından biri olmaktadır. 200 hektarlık alanda kurulan kent ormanı yüzlerce çeşit ağaç ve bitkileriyle yeşilin ve doğanın ilçedeki en önemli yerleşkesidir. Kent ormanında bulunan yürüyüş parkurları çocuk oyun alanları ve piknik alanları ziyaretçilerin vakit geçirebilmeleri için gerekli aktiviteleri yapabilecekleri bir alandır. Kent Ormanı ziyareti için Balçova oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Balçova Teleferik Turu

Balçova, İzmir ve Ege Denizi manzarasının en güzel görülebileceği faaliyet ise teleferik turu olmaktadır. Yaklaşık 5 dakikalık bir yolculukla Balçova üzerinde teleferikle dinlenme tesisine ulaşabilirsiniz. Yerden  400 m yükseklikte 1 km boyunca gerçekleştirilen teleferik yolculuğu oldukça keyifli olmakta ve harika manzara fotoğraflarının vazgeçilmezi olmaktadır. Ayrıca teleferikle ulaşılan dinlenme tesisinde de birçok aktivite gerçekleştirilmektedir. 

Balçova Agamemnon Kaplıcaları

Roma devletinden günümüze yaklaşık 2500 yıldır şifalı sularıyla insanlara sağlık getiren Agamemnon Kaplıcaları günümüzde Balçova Kaplıcaları olarak da anılmaktadır. Kaplıcada romatizma, deri hastalıkları ve metabolizma bozukluklarına iyi gelen sıcak su, çamur banyosu ve içme suyu bölgeleri bulunmaktadır. Modern tıbbi tedavi imkanları da bulunan kaplıcanın suyunun sıcaklığı 63 dereceyi bulmaktadır. Agamemnon Kaplıcaları ziyareti için Balçova kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

balçova-rent-a-car.png
 

Kemal Namlı Sanat Evi

İlçede doğal güzellikler, tarihi yapılar ve şifalı suların yanı sıra sanatsal faaliyetler de yürütülmektedir. Kemal Namlı Sanat Evinde özellikle Ebru ve yağlı boya eserleri sergilenmektedir. Sanat severlerin yolunu düşürdüğü bu sanat evinde göz alıcı çeşitli eserler sergilenmektedir. 

Balçova Gezi Planı

Görüleceği üzere birçok gezilip görülmesi yer bulunduran Balçova ziyaretçilerin uğrak noktalarından olmaktadır. Ayrıca Balçova kurumsal ziyaretçileri de ağırlamaktadır. Bu anlamda izmir araç kiralama firmaları da hizmet sağlamaktadır. Böylece firmanız adına fatura alabilirsiniz. 

Balçova Araç Kiralama Hizmetleri

Gezi alternatiflerinin oldukça fazla sayıda olması gezinin verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini zorunlu kılmaktadır. Bundan dolayı gezi planındaki yerlere daha kolay ve rahat ulaşılması için Balçova araç kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Balçova ucuz araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak gezinizi daha verimli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.