Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bayraklı Araç Kiralama - Bayraklı Rent A Car | Gezgin 7/24

Bayraklı Gezilecek Yerler

Bayraklı ilçemiz tarihinde birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Deniz kenarında olmasından dolayı burada bazı devletler deniz taşımacılığı ve deniz ticareti yapmışlardır. Bölge o dönemlerde önemli bir konumda bulunmaktaydı. Bayraklı tarihi 8500 yıl öncesine dayanmaktadır. Hititliler, İyoniolalılar, Lidyalılar ve Persler burada yaşamışlar. M.Ö Büyük İskender ve Romalıların da burayı himayeleri altına aldıkları görülmektedir. İzmir’in ilk kurulduğu yer Bayraklı ilçesidir. Şehir büyüdükçe diğer yönlere doğru ilerlemiştir.

Ege Bölgesi’nin tabiat güzelliklerini hemen hemen herkes bilmektedir. Bayraklı da deniz kenarında yer aldığı için mükemmel güzellikte bir yerdir. Doğal güzellikleri yanı sıra tarihi yerleri ile de ünlü olan Bayraklı gezilecek yerler sıralamasının başlarında yer alan bir ilçemizdir. 

Bayraklı isminin nereden gelmiş olduğu hakkında farklı söylentiler bulunmaktadır. Çok konuşulan bir rivayete göre, Türk korsanlarının İzmir’e gelerek gönüllü asker topladıkları bu yerde bayraklar açılırmış. Gönüllü olanlar isimlerini yazdırırlarmış. O yüzden adı Bayraklı olarak kalmış.

Bayraklı Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Bayraklı ilçemiz Türkiye’nin batısında yer alan Ege Bölgesinde bulunmaktadır. İzmir ilimizin şirin ilçelerinden birisidir. Nüfusu yaklaşık 310.000’dir. İzmir’in ilçeleriyle komşudur. Doğusunda Bornova, batısında İzmir Körfezi, kuzeyinde Karşıyaka, güneyinde Konak bulunmaktadır. Merkeze uzaklığı ise 2 km’dir. 

bayraklı-araba-kiralama.png

Bayraklı İlçesine Nasıl Gidebilirim?

İzmir Türkiye’nin üçüncü büyük kentidir. Böyle olmasından dolayı bütün illerden şehirlerarası otobüsler buraya gelmektedir. İzmir otogarına gelince Bayraklı ilçesine giden farklı ulaşım araçları bulunmaktadır. Ücretsiz servislerle, şehir içi dolmuşlarla, belediye otobüsleriyle ilçeye rahatlıkla gidebilirsiniz. Metro durağına giderseniz, metro ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havayolu ile de İzmir’e gidebilirsiniz. İzmir havaalanına Türkiye’nin illerinin ve birçok ülkelerin uçak seferleri vardır. Havaalanından servislerle ve toplu taşıma araçları ile Bayraklı’ya gitmeniz mümkündür.

Demiryolunu da tercih edebilirsiniz. Ankara-İzmir istikametini ya da Bandırma- Balıkesir- İzmir istikametini seçebilirsiniz. Hızlı trenin de yapım aşamaları yakında tamamlanacaktır. Tren garında inince Bayraklı dolmuşlarına binebilirsiniz.

Görüldüğü üzere Bayraklı ilçesine ulaşmak çok kolaydır. Özel aracınız olmasına gerek yoktur. Kendi arabanız olsa bile tarihi ve tabiat gezinizi araçsız bir şekilde yapabilirsiniz. İlçeye geldiğinizde Bayraklı rent a car şirketlerinin oldukça çok olduğunu göreceksiniz. Bu şirketlerden araç kiralayarak gezinize başlayabilirsiniz. Eğer iş dolayısıyla İzmir’e geldiyseniz hem iş hem de tatil ihtimaliniz de oluşmaktadır. Bir firma aracılığı ile gelen kişiler için Bayraklı kurumsal araç kiralama ihtimaliniz de olmaktadır. Çünkü Bayraklı kiralık araç konusu üzerinde her ihtimali düşünmüş olan bir yerdir. Gezilecek yerlere bir göz atacak olursak:

bayraklı-araç-kiralama.png

Smyrna Antik Kenti Tarihçesi

İzmir’in ilk kurulduğu yer burasıdır. Eski Tunç Çağına ait eserlere rastlanılmıştır. Burada Bayraklı Höyüğü vardır. Tarihi geçmişi M. Ö 3000 yıllarına dayanmaktadır. Antik kentin çevresini kaplayan surlar, o dönemlerden kalan çeşmeler ve evler görülmeye değer yerlerdir. Smyrna Antik Kenti gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Dünya Barış Anıtı 

Bu anıt Sivas katliamında hayatını yitirenlerin anısına yaptırılmıştır. Orgeneral Nafiz Gürman Mahallesinde bulunmaktadır. Mükemmel bir İzmir manzarasına sahiptir. Buradan İzmir Körfezi’ni seyredebilir, yakınında bulunan kafelerde çayınızı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Dünya Barış Anıtı görülmeye değer bir güzelliktedir.

Saint Antoine Katolik Kilisesi Nerededir?

Bayraklı ilçesinin kuzeyinde yer alan Karşıya’ da bulunan Katolik Kilisesi Bayraklı Fuat Edip Baksı Mahallesindedir. O dönemlerde yaşamış Hristiyanların ibadet yeri olan tarihi kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.

Bayraklı tarihin izlerini oldukça fazla gördüğümüz bir ilçemizdir. Doğa ve tabiat güzellikleri ile de gezip görmeniz gereken birçok yeri bulunmaktadır. Sahil boyunca yürüyüş yapabilir, ilçede bulunan parklarda oturup temiz hava alabilir ve piknik yapabilirsiniz. Güzel bir deniz ve şehir manzarası ile birlikte güneşin batışını seyretmek çok hoşunuza gidecektir. 

İzmir Bayraklı araç kiralama sayesinde kiraladığınız bir araçla ilçenin ve çevre ilçelerin tarihi yerlerini gezebilme şansına sahip olacaksınız. Bayraklı ya 14 km mesafede olan Bornova ilçesinin tarihi güzelliklerini de Bayraklı araba kiralama aracılığı ile gezebilirsiniz. İlçe ve çevresindeki yakın olan yerleri keşfetmeden dönmek olmaz.

Santa Maria Katolik Kilisesi Nerededir?

Bayraklı’nın doğusunda bulunan Bornova ilçesinde bulunan tarihi bir kilisedir. 1797 yılında yapılmıştır. Cumhuriyet Meydanı’na giderek kiliseyi görebilirsiniz. Bizans tarzında yapılmıştır.

Peterson Ve Pandespanian Köşkü

Bornova ilçesi tarihi köşkleriyle ünlü bir yerdir. Peterson Köşkü 1859 yılında yapılmıştır. Pandespanian Köşkü de Ege üniversitesi kampüsünde yer almaktadır. Restore edilmişlerdir, görülmeye değer bir yapı tarzındadır.

bayraklı-oto-kiralama.png

Bayraklı Gezisini Nasıl Ekonomik Bir Şekilde Yapabilirim?

Bayraklı ve komşu ilçelerdeki tarihi yerler oldukça fazladır. Bayraklı araç kiralama şirketinden almış olduğunuz bir arabayla bunlar ve bunun gibi daha birçok tarihi yerleri gezebilirsiniz. İzmir’in güzel deniz manzarasına sahip olan ilçede, deniz kenarındaki bir restoranda balık yiyebilir ve etrafınızdaki güzelliklerin farkına varabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere İzmir’in Bayraklı ilçesine gelirken araç getirmenize gerek yoktur. Ulaşımı oldukça kolaydır. Bayraklı araba kiralama imkanından faydalanırsanız, bütün çevreyi gezebilirsiniz. Araç kiralamanın daha ekonomik olduğunun farkına da varacaksınız. izmir araç kiralama sayesinde karlı bir tatil yapabilirsiniz. Uzun yolda araba kullanarak yorulmayın. Bir uzmanından yardım alın. Bayraklı oto kiralama konusunda oldukça tecrübelidir.

Tarihi ve doğal güzellikler görmek amacıyla gittiğiniz tatilde, yörenin lezzetlerini tatmadan olmaz. Bayraklı ilçemizde, İzmir’in meşhur boyozunu, kumrusunu, köftesini ve lokma tatlısını mutlaka denemelisiniz. Hediye götürmek isterseniz İzmir tulumunu öneririz. Arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza bu tulum peynirinden hediye götürebilirsiniz.