Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bergama Araç Kiralama - Bergama Rent A Car | Gezgin 7/24

Bergama Gezilecek Yerler

Bergama, özellikle tarihi yerlerinin çok olmasıyla tanınan bir ilçemizdir. O kadar çok tarihi yer vardır ki, buram buram tarihin kokusunu ve tarihin izlerini burada bulabilirsiniz. Tarihsel bir gezi planlayanlar, sıcacık deniz kıyısında denizin güzelliklerinden faydalanmak isteyenler için Bergama gezilecek yerler listesinin başlarında yer alır diyebiliriz. Akdeniz iklimine sahip olduğu için ılıman bir havaya sahiptir.

İlçe, 8500 yıllık bir tarihi bir geçmişe sahiptir. Burada Helen, Roma ve Bizans uygarlıklarının izlerine rastlanmaktadır. Bu uygarlıkların sağlık, kültür ve sanat merkezi olmuştur. O dönemlerdeki Pergamon Krallığı’nın da başkentliğini yapmış bir yerdir. Bergama adını da Pergamon’dan almıştır. İlçenin otantik sokakları, Rumlardan kalan tarihi evleri, nostaljik konumu bozulmamış dükkanları ve antik kentleri ile Bergama görülmeye değer güzellikte bir ilçemizdir.

İlçeye ulaşım oldukça kolaydır. Ülkemizin üçüncü büyük şehri olan İzmir’e karayolu, tren yolu ya da havayolu ile ulaşabilirsiniz. Otogara geldiğinizde Bergama’ya giden dolmuşlara binebilirsiniz. Yaklaşık bir buçuk saat sonra ilçede olacaksınız. İlçeye vardığınızda gezinizde size faydalı olacak Bergama rent a car şirketlerini göreceksiniz. Bu şirketlerden birinden kiralanan bir araçla farklı yerleri gezebilirsiniz. Kiralanan araç zaman konusunda size faydalı olacaktır. Çünkü burada gezilmesi gereken o kadar çok yer var ki zaman sizin için çok değerlidir. Bergama oto kiralama size gezinizde hız kazandıracaktır.

Bergama Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Bergama, Türkiye"nin batısında yer alan Ege Bölgesinin İzmir ilinin bir ilçesidir. Yaklaşık nüfusu 100.000dir. İlçe doğuda Soma ve Kınık, batıda Ayvalık ve Dikili, kuzeyde Burhaniye ve İvrindi, güneyde Aliağa ile komşudur. İzmir"in Ege Denizi"ne kıyısı olan ilçelerinden biridir. İl merkezine uzaklığı ise yaklaşık 102 km"dir.

bergama-araba-kiralama.png

Bergama gezilecek yerlere göz atacak olursak çok fazla seçenek olduğunu göreceğiz:

Bergama Antik Kenti

Bu antik Kent, MÖ 282-133 arasında Pergamon Krallığının başkenti olmuştur. Bu dönemde yapılan saray, tapınak, tiyatro gibi eserler günümüzde yerli ve yabancı turistler tarafından gezilebilmektedir. Tarihi bir kente ait olan bu eserler çok iyi korunmuş bir durumdadır. Bergama kazılarıyla çıkarılan Zeus Sunağı, Berlin Pergamon Müzesi’nde sergilenmektedir. Bergama Antik Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunmaktadır.

Antik kente gitmek için ilçe merkezinden araç kiralayıp gidebilirsiniz. Bergama araç kiralama konusunda izmir oto kiralama birçok seçenekleriniz olacaktır. Bunlardan birisi ekonomik araç kiralama seçeneğinizdir. Yakıtta size kar getirecek araçlar bu şirketlerde mevcuttur. Bergama ucuz araç kiralama sizin gezilerinizi ekonomik bir şekilde yapmanızı sağlar.

 

Alliaoni Antik Kenti

Bergama’ya yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Sağlık tanrısı Asklepion’a adanmıştır. O dönemde tedavi ve sağlık merkezi olarak kullanılmıştır. Acı bir gerçek var ki bu antik kent, yapımı 2011’de tamamlanan Yortanlı Barajı’nın suları altında kalmıştır. Alliaoni’de yapılan kazı çalışmalarında, peri kızı adlı tarihi heykelin yanı sıra çok sayıda sikkeler, yüzlerce kemik, seramik eser, çeşme ve sütunlar çıkarılmıştır.

bergama-araç-kiralama.png

Kızıl Avlu( Serapeion Tapınağı)

Serapeion Tapınağı’nın tuğladan yapılması ve büyük bir avlusu nedeniyle halk arasında adına Kızıl Avlu olarak denilmektedir. M.S 2. Yüzyılda yapılarak Mısır tanrılarına adandığı düşünülmektedir. Anadolu’daki 7 kiliseden biri olarak yüzyıllar boyunca kullanılmıştır.

Bergama Müzesi’nde Neler Vardır?

Bergama Müzesi, 1936 yılından beri hizmet vermektedir. İlk zamanlar Arkeoloji ve Etnografya Müzesi olarak ziyaret edilen yer, şimdilerde o dönemlerde kullanılan kilim, örtü, ev eşyası ve giysilerin sergilendiği yer olarak kullanılmaya başlanmıştır. Zamanımızda binaya bazı eklemeler yapılmıştır. Zeus Sunağının maketi burada sergilenmektedir. Müze kartınız varsa burayı ve bunun gibi yerleri ücretsiz gezebilirsiniz. Yoksa belli bir ücret karşılığında gezebilirsiniz. Ama gördükleriniz sizi büyüleyecektir.

Hacı Hekim Hamamı

Hacı Hekim tarafından 1513 yılında yaptırılmış bir hamamdır. Tuğladan yapılmıştır. Hamamda erkekler ve kadınlar için ayrılmış iki ayrı yer mevcuttur. Halk arasında Çifte Hamamlar ya da Çarşı Hamamı diye adlandırılmaktadır. 24 kubbeden oluşmaktadır. Mimari yapısı çok güzeldir. Halen kullanılmakta olan hamama gidebilirsiniz. 

Güzellik Ilıcası Nerededir?

Bergama’ya 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. İki adet havuzlu kaplıcasıyla ilgi görmektedir. Cleopatra’nın burada yıkanarak güzelleştiği rivayet edilmektedir. Bu sebepten dolayı her yıl binlerce kişi burayı ziyaret etmektedir. Ayrıca çok sayıda hastalığa da iyi gelmektedir. Kaplıcanın yanında otel bulunmaktadır. Siz de güzellik ılıcasına gelip, otel de konaklayabilirsiniz. Bergama araç kiralama şirketinden alacağınız arabayı istediğiniz süre kadar kiralayabilirsiniz. Bergama kiralık araç konusunda sizin isteklerinizi ön planda tutacaktır.

 

bergama-oto-kiralama.png

Taş Han Tarihçesi

Yapılan araştırmalara göre, Sultan Mehmet’in oğlu Sultan Murat zamanında yapılmıştır. 1432 yılında yapıldığı tahmin edilmektedir. Kervansaray yapımımda kullanılan taşlardan yapıldığı görülmektedir. Han oldukça zarar görmüş olup, sadece önündeki sütunlardan birkaç tanesi sağlam kalabilmiştir. 

Bergama Evleri Ve Bergama Arastası

Tarihin izlerini taşıyan Türk ve Rum evlerinin çoğu geçmişe yenik düşse de, hala ayakta olan evler de mevcuttur. Bazıları da restore edilerek otel veya restoran olarak hizmet vermektedir. Bergama arastasında da zaman içerisinde azalma göstermiştir. Geçmişte birçok sanat işçiliğinin yapıldığı arastada artık az sayıda dükkan kalmıştır.

Bol Oksijenli Kozak Yaylası

Yemyeşil ağaçlardan ve dönümlerce araziden oluşan yayla geniş bir alana yayılmaktadır. Kuş sesleri arasında doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin büyüleneceği bir manzaraya sahiptir. Bol oksijenli ve tarih kokan Bergama turuna gezi programınızda yer vermenizi öneririz. İş seyahatlerinizi ya da iş gezilerinizi tarih gezisi ile birleştirmek isterseniz İzmir oto kiralama şirketlerinden faydalanabilirsiniz. Bergama araç kiralama her konuda size yardımcı olacaktır.