Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Buca Araç Kiralama - Buca Rent A Car | Gezgin 7/24

Buca Coğrafi Konumu ve Sosyoekonomik Yapı

Nüfus bakımından İzmir’in en büyük ilçesi olan Buca tarihi açıdan da oldukça antik çağlara şahitlik etmiş bir coğrafyadadır. Buca gezilecek yerler bu özellikler açısından oldukça fazladır. İlçede kültür ve tabiat varlıkları gezginlerin ilgisini cezp etmektedir. Gezi planı yapıp da ulaşımı sorun edenler içinse Buca araç kiralama firmaları özel imkanlar sunmaktadır. 

İlçe modern yapılaşmanın güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Çarpık kentleşme neredeyse yok denecek kadar azdır. İlçenin dış kesimlerinde kalan bölgelerde görülebilen çarpık yapılaşmaya kentsel dönüşüm projeleriyle çözüm aranmaktadır.

Düz ve verimli arazilerin uzandığı ilçede tarımsal verim oldukça yüksektir. Klasik tarım faaliyetleri yerini organik tarım işletmelerine bırakmıştır. Bu sayede özellikle zeytin ve zeytin yağı üretiminde büyük ilerlemeler beklenmektedir. Üzüm ve bağcılık da önemli tarımsal uğraşlardandır. Eskiden adeta düğün havasında kutlanan bağ bozumu şenlikleri günümüzde yerini Kiraz Festivaline bırakmıştır. Sebze-meyve hali ve balık hali türeticilerden büyük ilgi görmektedir. Özel aracı olmayanlar İzmir Buca araç kiralama firmalarından temin ettikleri araçlarla hallerden diledikleri ürünleri satın almakta ve ekonomik bir davranış sergilemektedirler. 

İlçede ekonomisi ticaret, küçük sanayi, ziraat, hayvancılık ve ormancılık faaliyetleri ekseninde cereyan etmektedir. Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi ve ikinci el oto pazarı ilçede ekonomik canlılığın en çok hissedildiği adreslerdir. Buca kiralık araç firmaları son model araçlarla hizmet vermekle birlikte eskiyen araçlar müşterilere sunulmamakta ve oto pazarında alıcılarını beklemektedirler.

buca-oto-kiralama.png
İlçenin merkez konumu ekonomik açıdan belirli bir yoğunluğa ulaşmış olup yeni yatırımların kırsal alanlara kaydırılması teşvik edilmektedir.

Hayvancılık faaliyetleri de ekonomik açıdan kayda değer seviyededir ve çiftliklerde yapılan üretim haricinde kırsal kesimde hemen hemen her evde küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Özellikle kıl keçisi üretimi yaygındır.

Buca Gezilecek Yerler

İlçede tabiat güzellikleri ve gezi yerleri ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmektedir. İlçeye gelen ziyaretçilerin güzel vakit geçirmelerine imkan veren gezi yerleri arasında tarihi yapılar da özel bir yere sahiptir. Buca merkez ilçe olmasından ötürü sadece ilçe sınırlarında bulunan gezi yerleri değil diğer yakın ilçe sınırlarında yer alan gezinti yerleri de ziyaretçilerin radarında yer almaktadır. Özellikle Bornova ilçesi gezi yerleriyle ortak bir gezgin kitlesine sahip olan ilçe bu açıdan sınırlarını açmaktadır diyebiliriz. Buca oto kiralama firmaları sınırları aşan gezginler için en ideal ulaşım araçlarını sunmaktadır. Kiralık araçlarla güvenle ve kaygısız bir şekilde yol alabilir ve gezmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

buca-araç-kiralama.png
Buca Yedigöller Parkı

İlçede bulunan tabiat güzelliklerinden olan Yedigöller Parkı dere yatağında ve 100 dönümlük bir alanda kuruludur. Göl yatağı doğal bir vadiden oluşmaktadır ve yapılan tesis ve yapılarla birlikte daha modern bir görüntüye kavuşmuştur. Gösteri merkezleri, restoranlar, güzel sanat sokakları gibi yol ayrımları barındıran parkta herkes dilediği yolda keyifli vakit geçirebilmektedir. Gölün mavisi dışında yeşilin tonlarını da ziyaretçilerle paylaşan park doğanın tüm güzelliklerini cömertçe sunmaktadır. Parka ailece gitmekse farklı bir haz bırakacaktır. Aileler için daha rahat bir ulaşım imkanı sağlayan Buca rent a car firmaları gezinizi daha keyifli ve konforlu hale getirecektir.

Parkta çocuklar için oyun alanları, suni göller, nostaljik yer değirmeni ve su kuyusu, açık hava diskosu gibi birçok cezp edici detay mevcuttur. Ziyaretçiler için görülmeye değer güzellikte bir park olan Yedigöller Buca’da gezilecek yerler listesinin başında yer almaktadır.

Buca Rum Evleri

Kurtuluş Savaşı zamanında İzmir’de yerleşik olan ve savaş nedeniyle şehri terk eden Rumlardan kalan taş evler dönemin mimarisini yansıtan ender yapılardır. Adeta tarih kokan bu yapılar taş detayları, muazzam işçilikleri ve tasarımlarıyla görenleri hayran bırakmaktadır.

buca-rent-a-car.png
Şirinyer Sevgi Yolu

Sevgi Yolu Buca’nın merkezinde atan kalp gibidir. İlçenin sosyal yaşantısının merkezidir. Kendine özgü bir rengi, kültürel bir havası ve eğlenceli bir seyri vardır. Caddede birçok kültürel etkinlik düzenlenmekte bu etkinlikler kimi zaman spontane olarak gelişmektedir. Sevgi Yolu’na çıkan yollar yolcuları da büyülemektedir. Sevgi yolunda yolculara sirayet eden canlılık anında fark edilmektedir. izmir oto kiralama firmalarını bu yol için tercih etmekse çok doğru bir seçim olmayacaktır. Zira yol adımların yolu olup her adım adeta kalplere dokunmaktadır.

Buca Mevlana Heykeli

Dünya’nın en büyük heykelleri arasında 3.olan Mevlana Heykeli Buca’nın zirvesi olarak kabul edilen Tınaz Tepe’de 20 dönümlük bir alanda kurulu olup 25 metre yüksekliğe sahiptir. İzmir’in birçok noktasından görülebilen heykel Buca ile özdeşleşmiş bir yapıdır. Selfi çılgınlığının günden güne arttığı günümüzde Mevlana Heykeli ile selfi çektirmek ise ilgi çekici olacaktır. İlçede tüm bu mekanlarla birlikte daha birçok gezi yeri mevcuttur. Buca araba kiralama firmaları rahat gezi imkanı sunmaktadır. Bu firmalar arasında mali avantajlar sağlayan Buca kurumsal araç kiralama firmaları ticari müşteriler için oldukça ekonomik imkanlar sunmaktadır. Bu sayede gezi yerlerine ulaşım sorun olmaktan çıkmaktadır.