Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çeşme Araç Kiralama- Çeşme Rent A Car | Gezgin 7/24

Çeşme Coğrafi Konumu ve Özellikleri

Ege Denizinin mavi suları ile güneşin ve kumsalın tadını çıkarmak isteyenler ilçeye akın etmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Çeşme eşsiz plajları, eğlence mekanları, kafe ve barları, tarifsiz lezzetlerin sunulduğu kazı alanları, tarihi ve kültürel mekanları ile adeta turizm cennetidir. Çeşme gezilecek yerler açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Eğer özel aracınız yoksa ve Çeşme’nin tüm bu güzelliklerini arabasız nasıl gezebileceğinizi düşünüyorsanız Çeşme araç kiralama firmaları en ideal çözüm olacaktır.

Çeşme Gezilecek Yerler

Tatil planı yapanların aklına gelen ilk adreslerden olan Çeşme tatilcileri adeta büyülemektedir. Yaz aylarında yaşanan bu yoğunluk ilçe nüfusunun neredeyse 3 katına çıkmasına sebep olmaktadır. Çeşme; deniz, güneş ve kumun bir bütünlük içinde bir araya geldiği plajları, tarihi dokusu ve zenginliği, doğal güzellikleri ve de eğlence hayatı ile ziyaretçilerde adeta bağımlılık yapmaktadır. İlçenin tüm bu tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenlere İzmir Çeşme araç kiralama firmaları daha konforlu bir tatil geçirme imkanı sunmaktadır.

İlçenin birçok gezilecek yeri vardır. Bu yerler arasında öncelikle Çeşme merkezi yer almaktadır. İlçede bulunan birçok doğal ve tarihi güzellik ziyaretçileri Çeşme’ye bağlamaktadır. Ziyaretçiler vakitlerinin büyük bir kısmını ilçe merkezinin bu büyülü ortamında geçirmeyi tercih etmektedirler. Bazense ilçe merkezinin dışında bulunan yerlere yönelmektedirler. Tatilciler özellikle kırsal kesimlerdeki doğal güzelliklere yol alacakları zaman Çeşme oto kiralama imkanlarını tercih etmekte ve böylece hem sorunsuz ulaşım sağlamakta hem de bozuk yollarda kendi araçlarını yıpratmamış olmaktadırlar.

çeşme-araç-kiralama.png
Çeşme’nin Işıldayan Yüzü Alaçatı

Çeşme’nin en gözde tatil mekanlarından olan Alaçatı sıcak yaz aylarında insanı rahatlatan esintisi ile büyük ilgi çekmektedir. İlçede bulunan taş evler, masallardan çıkmış gibi duran yel değirmenleri, deniz ve eğlence tesisleri ile turistler Alaçatı’ya adeta akın etmektedirler.  Çeşme kiralık araç imkanları ile Alaçatı’ya sorunsuz ulaşım sağlayabilir ve dilediğiniz vakitlerde gidiş-geliş yapabilirsiniz. Eğer sörf tutkunuysanız Çeşme ve Alaçatı kendinizi rüzgara teslim edebileceğiniz en ideal mekanlardandır. Deniz ve rüzgar tüm ihtişamları ile hazır şekilde sörf tahtanızla sizi bekliyor olacaktır. 

Tarihe Tanıklık Eden Çeşme Kalesi

İlçede bulunan Cumhuriyet Meydanı’na oldukça yakın olan kale II.Bayezid’in döneminde 1508 yılında inşa edilmiştir. Kalenin girişinde Kaptan-ı Derya Hasan Paşa heykeli ziyaretçileri karşılamaktadır. Osmanlı mimarisinin güzide örneklerinden biri olan kale manzarasıyla da ziyaretçilerini adeta büyülemektedir. 1965 yılında Topkapı Müzesi’nden kaleye getirilen silahların sergilenmesi için açılan Çeşme Müzesi de kalede bulunmaktadır. Fakat müzede silahlar sergilenmemiştir. Müzede Erythrai Antik Kenti’nde bulunan tarihi eserler sergilenmektedir.

Erythrai Anti Kenti

İlk kurucusu Giritli Rhadamanrthes ‘in oğlu Erythrai olan antik kent  Çeşme’ye 26 km mesafedeki Ildırı Köyü’nde bulunmaktadır. 12 iyon kentinden biri olan antik kentten çıkarılan tarihi eserler Çeşme Müzesinde sergilenmektedir. Antik kent ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmektedir.  Athena Tapınağı ve Antik Tiyatro antik kentin günümüze ulaşan yapılarındandır. İlçe merkezine çok yakın olmayan antik kenti görmek isteyenler ulaşım soruna yaşamamak için Çeşme rent a car firmalarını tercih edebilirler. Bu sayede sorunsuz bir şekilde diledikleri gibi bir gezi yapmış olacaklardır.
çeşme-oto-kiralama.png
Eşek Adası ve Dalış Sporu

Adını vaktiyle adaya bırakılan ve zaman içersinde sayıları artan sevimli eşeklerden Alanya günlük tekne turları ile gidilebilmektedir. Birbirinden güzel koyları ve dalış sporlarına uygun yapısı ile ada ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Koruma altında olan adada konaklamaya müsaade edilmemektedir. Derinliği 60 metreyi bulan yarık noktası dalış tutkunlarının ilgisini çekmektedir.

Germiyan Köyü ve Doğal Lezzetler

İlçe merkezine 23 km mesafede bulunan Germiyan Köyü mutfak kültürü ve eşsiz lezzetleri ile ziyaretçilerin damağında unutulmaz tatlar bırakmaktadır. Çeşme’nin tek Türkmen köyü olan Germiyan yerel ve doğal lezzetler sunumları ile görülmesi gereken yerler arasındadır. Kopanisti peyniri, hurma zeytini, şekerici damat lokumu, bazina, pirinçli mantı köyün kendine özgü doğal lezzetleridir. Köy ayrıca doğal güzellikleri ile açık hava gezileri için ideal bir ortam sunmaktadır. Köye ulaşım konusunda özel araç şart olup araç ihtiyacı olanlar içinse Çeşme araba kiralama firmaları özel avantajlar sağlamaktadır.

çeşme-rent-a-car.png
Birbirinden Güzel Çeşme Plajları

Çeşme denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak için en doğru adreslerdendir. Birbirinden güzel ve temiz plajları ile tatilin nasıl geçtiğini dahi anlamayacaksınız. Her gün farklı bir plaj imkanı sunan Çeşme’de Çeşme ucuz araç kiralama imkanları ile dilediğiniz gibi gezebilir ve tüm plajları dolaşabilirsiniz. Eğer vergi kaydınız varsa izmir araç kiralama firmalarında kiralayacağınız araçların kira bedellerini gider olarak gösterebilir ve tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.  Çeşme’de tüm bu yerlerin yanında daha birçok mekan sizleri beklemektedir. Tatil denince akla gelen ilk adreslerden olan Çeşme ziyaretçilerini büyüleyen bir cennet gibidir.  İlçede yemek kültürü de oldukça gelişmiş olup özellikle deniz ürünlerini denemeyi ihmal etmemelisiniz.