Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çiğli Araç Kiralama - Çiğli Rent A Car | Gezgin 7/24

İzmir Çiğli Tanıtım

İzmir’in kuzeyinde yer alan Çiğli en büyük ilçelerden biri olmaktadır. İlçenin denize olan uzun kıyı şeridi ve yeşil alanlarına düşen fazlaca çiğ nedeniyle adı Çiğli olmuştur. Yerleşim olarak son dönemlerde rağbet gören Çiğli’nin güzelliklerinin keşfedilmesiyle hızlı bir nüfus artışı meydana gelmiştir. Günümüzde de sıklıkla tercih edilen ilçelerin başında gelmektedir. 

Çiğli ilçesi batıda ve güneyde İzmir Körfezi ile kıyıya sahiptir. Ayrıca Çiğli kuzeyde Menemen ve doğuda Karşıyaka ile komşudur. İzmir’in doğal güzelliklerini bünyesinde bulunduran Çiğli turizm anlamında oldukça gelişmiştir. 1992 yılında ilçe statüsü kazanan Çiğli il merkezine 17 km uzaklıkta bulunmaktadır. 

Çiğli yaklaşık 200 bin nüfusu ile İzmir’in yüz ölçümünde olduğu gibi nüfus olarak da en büyük ilçeleri arasındadır. İlçe halkının geçim kaynakları arasında turizm faaliyetleri başı çekmektedir. Bununla birlikte ilçede bulunan Organize Sanayi Bölgeleri, tarım ve hayvancılık da yerel halkın geçim kaynakları arasında yer almaktadır.

İzmir’in doğal güzellikleri ve Ege kıyıları ile öne çıkan Çiğli yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği önemli bölgelerden biri olmaktadır. Özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğu ciddi artışlar göstermektedir. Çiğli ilçe gezisi için Çiğli araç kiralama firmalarının sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanmakta yarar olacaktır. 
çiğli-oto-kiralama.png
Çiğli Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri ve yaşam alanları ile öne çıkan Çiğli doğa severlerin odak noktası olmaktadır. Ayrıca kıyı boyunca da birçok güzelliği bünyesinde barındıran Çiğli İzmir’in incisi olarak değerlendirilmektedir. Bu kapsamda Çiğli gezilecek yerler listesi;

  • İzmir Doğal Yaşam Parkı
  • İzmir Kuş Cenneti
  • Çamaltı Tuzlası başta olmak üzere birçok alternatif bulundurmaktadır. 

Ülkemizin doğal yaşam alanları anlamında en büyük alanlarını bulunduran Çiğli doğa hayranları için vazgeçilmez alanların başında gelmektedir. Bu anlamda ülkemizdeki en büyük doğal yaşam parkı ve kuş cennetini görmeniz mümkün olmaktadır. Çiğli doğa ziyaretlerinizi Çiğli rent a car firmalarından destek alarak daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. 

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Ülkemizin ilk doğal yaşam parkı olan İzmir Doğal Yaşam Parkı Çiğli ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa’nın da en büyük doğal yaşam parkı olan İzmir Doğal Yaşam Parkı yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlamaktadır. 425 dönümlük alanda kurulu olan İzmir Doğal Yaşam Parkı 125 farklı türden 1500 hayvana ev sahipliği yapmaktadır. 2008 yılında hizmete açılan doğal yaşam parkı girişi ücretsizdir. 

İzmir Doğal Yaşam Parkı ziyaretçilerin doğadaymış hissi ile ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için oluşturulan alanlara da sahiptir. Gözetleme kuleleri, gezinti bantları bu alanlardan olmaktadır. Ayrıca parkta at binme alanı da bulunmaktadır. İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın en önemli özelliklerinden biri de hayvanlarla ziyaretçilerin arasında kafes veya tel bulunmamasıdır. Bunun yerine doğal engellerle bu işlem gerçekleştirilmektedir. 
çiğli-rent-a-car.png

Ayrıca yoğun ziyaret alan İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda 500 araçlık otopark, kütüphane, sergi salonu ve konferans salonu da bulunmaktadır. Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı İzmir Doğal Yaşam Parkı görüleceği üzere bütünsel bir yaklaşımla oluşturulmuştur. İzmir Doğal Yaşam Parkı ziyaretleri için Çiğli kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

İzmir Doğal Yaşam Parkı bu özelliklerinden dolayı kurumsal ziyaretçilere de ev sahipliği yapmaktadır. izmir araç kiralama firmaları sağlamış oldukları hizmetlerle firmaların yanında olmaktadır. Böylece kurumsal firmalara faturalandırma işlemi yapılabilmektedir. Faturanın muhasebeye işletilmesi işleminde kolaylık sağlanmaktadır.  

İzmir Kuş Cenneti

Çiğli sınırları içerisinde bulunan İzmir Kuş Cenneti ilçe merkezine 10 km İzmir il merkezine ise 30 km uzaklıkta bulunmaktadır. İzmir’in en önemli değerlerinden biri olan İzmir Kuş Cenneti 8000 hektarlık alanda kurulmuştur. 1982’den bu yana faaliyet gösteren İzmir Kuş Cenneti her yıl on binlerce kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Kuşların göç güzergahları üzerinde bulunan alanda 288 kuş türü bulunmaktadır. Bu kapsamda İzmir Kuş Cennetinde bulunan kuş türleri;

  • Poyraz Kuşu
  • Küçük Sumru
  • Pelikan
  • Flamingo
  • Arı Kuşu
  • Kızılbacak türleri başta olmak üzere çok sayıda türe sahiptir. 

Bununla birlikte 40 bin hektarlık alanda bulunan sazlıklar, adalar ve tuz havuzları kuşların barınması için uygun şekilde oluşturulmuştur. Ayrıca İzmir Kuş Cenneti’nde gözlem kuleleri, dürbün ve bisikletler ile kuşları görmeniz mümkün olmaktadır. İzmir Kuş Cenneti ziyaretlerini Çiğli kiralık araba hizmetlerinden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz. 

çiğli-araba-kiralama.png

Çamaltı Tuzlası

Ülkemizin tuz ihtiyacının önemli bir kısmının karşılandığı alan olan Çamaltı Tuzlası yıllık 600 bin ton tuz üretimi kapasitesine sahiptir. Çamaltı Tuzlası’nın görülebilecek bir yer olmasını sağlayan ise Tuzlanın bir kısmının İzmir Kuş Cenneti ile bağlantısının bulunmasıdır. İzmir Kuş Cenneti ile bağlantılı olan bu alanda tuz seven kuşlar bulunmaktadır. Çamaltı Tuzlası ile İzmir Kuş Cenneti’nin bağlandığı alanı ziyaret etmek için Çiğli oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Çiğli Gezi Planı

Görüleceği üzere Çiğli ilçesi doğal anlamda birçok güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. İzmir’in incisi olan ve ülkemizin, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanlarına sahip olan bu ilçede gerçekleştirilecek ziyaretlerde bol bol fotoğraf da çekebilirsiniz. Çiğli araç kiralama firmalarından alacağınız destekle gezinizi daha verimli değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Çiğli ucuz araç kiralama fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz.