Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Dikili Araç Kiralama - Dikili Rent A Car | Gezgin 7/24

Dikili Gezilecek Yerler

Dikili, Ege sahilinde Balıkesir ve Bergama ile komşu olan bir İzmir ilçesidir. Yaklaşık kırk kilometrelik sahil hattına sahip olan ilçede tipik Akdeniz iklimi yaşanır. Güneşi en uzun süre gören sahillere sahip olan Dikili ‘de birçok mavi bayraklı plaj bulunmaktadır. Aynı zamanda volkanik göller, şelaleler, kaplıca ve ılıcaların yer aldığı ilçe turizmin her dalında hizmet vermektedir. Dikili gezilecek yerler çok sayıda olunca konforlu bir tatil için alternatifler aranır. Dikili araç kiralama olanaklarıyla da ziyaretçilerini memnun eder.

Dikili, yerleşik nüfusu kırk bin civarında olup turizm sezonunda iki üç katına çıkmaktadır. Turizm sezonu bölgede ilkbaharın başlarından sonbaharın sonlarına kadar sürer. Dikili halkının %85i tarım ve hayvancılık ile uğraşır. İlçede seracılık, zeytin ve turunçgillerin üreticiliği, arıcılık, balıkçılık, kümes, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Aynı zamanda dünyanın en kaliteli graniti bu bölgededir.

Dikili’nin tarihi MÖ 5000- MÖ 4000 yıllarına kadar uzanır. Antik kentleri ve ören yerleri ile de oldukça zengin olan bölge Dikili araba kiralama olanaklarıyla rahatça gezilebilir. Dikili tüm bu zenginliklerinin yanı sıra düzenlediği Barış ve Demokrasi şenlikleri ile de adından söz ettirir.

Dikili’de Sağlık Turizmi

Dikili’de yer alan jeotermal kaynaklar sayesinde bölgede sağlık turizmi gelişmiştir. Kaplıca ve ılıcaların şifalı sularından yararlanmak isteyen binlerce turisti misafir eder. Bölgenin termal kaynakları romatizma, kireçlenme gibi rahatsızlıkların yanı sıra cilt hastalıklarını da iyi gelmektedir. Böbrek taşı rahatsızlıklarının tedavisine katkıda bulunduğu bilinmektedir. Ülkemizde termal kaynakların denize bu kadar yaklaştığı başka bir yer yoktur. Her mevsim yararlanılan jeotermal kaynaklar seracılıkta da kullanılmaktadır. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’da üçüncü sırada olan seralar bu bölgede yer alır.

dikili-araba-kiralama.png

Coğrafi açıdan çok özel bir yerde bulunan Dikili, doğal kaynaklar açısından da oldukça zengin bir bölgedir. Tarihi, doğası, kültürel zenginlikleri, eşsiz mutfağı, yetiştirdiği aydın insanları ile dünyada eşine az rastlanacak bir yerdir. Dikili araç kiralama olanakları ile bu özel yerde tatilde olmanın keyfini çıkarırsınız. İster deniz- kum- güneş dersiniz, ister termal turizm, ister doğa turizmi, ister tarih ve kültür…

Dikili’de Sahil Turizmi

Dikili, kesintisiz yirmi kilometre toplamda kırk kilometre olmak üzere eşsiz güzellikte sahil hattına sahiptir. Birçok koyu bulunan ilçe mavi turları ile de tatilcilere doyumsuz bir keyif sunar.

Tarihte Pitane olarak adı geçen Çandarlı, Dikili’nin mutlaka görmeniz gereken yerlerinden biridir. Burası denizin, güneşin doyumsuz keyfine varacağınız aynı zamanda tarihin kokusunu duyacağınız bir yerdir. UNESCO Geçici Listesinde yer alan Çandarlı Kalesi de burada yer alır.

Çandarlı Kalesi ve Pitane 

Rivayete göre Amazon kadınlarının hâkimiyet sürdüğü bu bölge adını Kraliçe Pitane’dan almıştır. Çandarlı Kalesi de Kraliçe Pitane adına yapılmıştır. Kesin tarihi bilinmemekle birlikte MÖ 2. Yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Kale 14. Yüzyılda Cenevizliler tarafından kullanılmıştır. Kale, 15. Yüzyılda bölge Osmanlı hâkimiyetine geçince Sadrazam Çandarlı Halil Paşa tarafından restore edilmiş ve bu günkü haline gelmiştir. 

dikili-oto-kiralama.png

Pitane Antik Kenti

Dikili’ye 18km uzaklıkta Çandarlı bölgesinde yer alan antik kent, tam olarak hangi uygarlığa ait olduğu bilinmemekle birlikte Kraliçe Pitane tarafından kurulduğu düşünülür. Arkeolojik kazılardan elde edilen bilgilere göre MÖ 6. Yüzyıldan olabileceği düşünülür. Kazılarda çıkarılan tarihi eserler Bergama Müzesinde sergilenmektedir. Tarihi belgelerde MÖ 88 yılından sonra kentin adı geçer. Çandarlı bölgesini gezerken keyifli tatilinize konforu da katmak için izmir oto kiralama servislerinden faydalanabilirsiniz.

Bademli Deniz Ilıcası

Dikili Bademli Köyüne yaklaşık dört kilometre uzakta olan ılıcanın en belirgin özelliği denize sıfır oluşu ve etrafında hiçbir tesisin yer almamasıdır. Antik çağlardan beri var olduğu bilinen ılıcanın adı Aiolis diye geçer. Bu bölge sit alanıdır. Kaynak suyu 65 derce olup denizin içinde 42 derecedir. Yaz kış kullanılmaktadır. Su içeriğinde arsenik ve hidroasetat bulunmaktadır. Romatizmal ağrılara, cilt hastalıklarına ve böbrek taşı hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Bu ılıcadan faydalanmadan önce doktora danışmak faydalı olacaktır. Hem tedavi amaçlı hem de tatil amaçlı ziyaret edilebilir. Dikili otokiralama firmalarından yararlanarak kolay bir ulaşım sağlanabilir.

Ege’nin Maldivleri Kalem Adası

Doğanın kalbinde her şeyden uzak, kuş sesleri ve bin bir ton yeşilin içinde bir adada olmak isterseniz işte burası Kalem Adası. Bademli köyü açıklarında yer alan bu küçük adaya tekne ile ulaşım sağlanabiliyor. Günübirlik ziyaretçileri veya konaklamak isteyenleri misafir ediyor. Ormanla denizin uyumu, yumuşacık kumları, geceleri yıldızların seyrine doyum olmayan bir yer burası. Dikil ucuz araçkiralama fırsatlarından yararlanarak bu keyfine doyum olmaz ilçeyi gezebilirsiniz.

dikili-araç-kiralama.png

Atatürk Botanik Bahçesi

Yaklaşık otuz hektar alanda üç bine yakın bitki türünü barındıran Atatürk Botanik Bahçesi, dünya literatürüne girmiş bir bahçedir. Ülkemizin kamuya açılan ilk botanik bahçesi olma özelliğini taşıyan bahçe bir arboretum ve kurutulmuş bitki örneklerinin saklandığı bir herbaryum da içerir. Prof. Macit Ersoy’un kişisel çabalarının bu botanik bahçesinin oluşmasında büyük payı vardır.

Dikili Araç Kiralama

Atarneus Antik Kenti, Kara Göl, Nebiler Şelalesi ve ılıcası, Çamurlu Ilıcası Dikili’de gezilecek diğer yerlerin arasındadır. Dikili rent a car hizmetlerinden yararlanarak tatilinizi gönlünüzce doğanın, tarihin, kültürün tadını çıkararak gezin. Emin olun tadına doyamayacaksınız. Bu eşsiz yere iş amaçlı geldiyseniz yine de keyfini çıkarmaya bakın Dikili kurumsal araç kiralama olanaklarından faydalanın.