Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gaziemir Araç Kiralama - Gaziemir Rent A Car | Gezgin 7/24

Gaziemir

Batısında ve kuzeyinde Karabağlar, doğusunda Buca, güneyinde Menderes ilçeleri ile çevrili olan Gaziemir İzmir"in şirin bir ilçesidir. Daha önceki ismi Seydiköy olan Gaziemir bu isme 1965 yılından sonra kavuşmuştur. İzmir"in sıcak havasını alışkın olanlar için daha soğuk bir havaya sahip olan Gaziemir gezilecek yerler İzmir- Aydın karayolu üzerinde yer alır. İzmir"in en yeşil bölgesine sahip olan Gaziemir bu özelliğini yükseltisine borçludur. Topraklarının %65"i yeşil alanlarla kaplıdır. Daha ziyade çam ağaçlarının hâkim olduğu ormanlık alanlar, doğa ile baş başa zaman geçirmek isteyenlerin Gaziemir araç kiralama ile yaptıkları gezilerde uğradıkları yerdir. Düzenli yapıları ve şehir planı ile dikkat çeken Gaziemir İzmir Enternasyonal fuarı sayesinde gelişen bir ilçedir. Son yıllarda sanayi ve ticaretin oldukça geliştiği ilçede, tekstil ve mobilya sektörü öne çıkan ticaret alanları arasındadır. Gaziemir düzenli yapılaşması ile de dikkat çeker.

Gaziemir İlçesi Ulaşım ve Yapısı

Tarihte Gaziemir, çevresindeki illere oranla daha büyük bir yüzölçümüne sahip olduğu için İlçe merkezi konumuna sahip olmuştur. İşgal edildiği yıllarda ilçe tamamen tahrip edilerek kullanılmamıştır. Mübadele yıllarında, artan göçmen nüfusu ile birlikte yeniden eski canlı haline kavuşmuştur. Aydın tren yolunun açılması ve Gaziemir istasyonunun yapılması ile tekrar önemli konumunu kazanmıştır. Cumhuriyet döneminden sonra modern şehir havasına adapte olarak hızla gelişen Gaziemir rent a car araçları ile gezilecek, Metropol havası olan bir şehir haline gelmiştir. Bu gelişmelerde ilçedeki sanayi ve ticaret yoğunluğu etkili olmuştur. 
gaziemir-araba-kiralama.png
Gaziemir Teknolojik ve Kültürel Etkileşimler

Gaziemir Gazi Umur Bey’den dolayı Gazi Umur iken zamanla Gaziemir"e dönüşmüştür. Türkiye"deki tek Uzay kampını sınırları içerisinde bulunduran Gaziemir, çocuklarının ruhlarını bilim ve teknolojik açıdan doyurmak isteyen ebeveynler tarafından tercih edilen bir ilçedir. Ayrıca ilçede uluslararası çocuk şenliği Kültür evi çocukların en sevdiği yerler arasındadır. Her sene düzenlenen şenlik, şehir dışından yüzlerce kişiyi buraya çekmeyi başarır. 

Gaziemir Dini Türbe ve Şapel Mimarisi

Gaziemir Seydibaba türbesi mimari olarak değerini kaybederek günümüze ulaşmıştır. Belediye türbenin orada mezar olarak kabul edilen yere temsili bir türbe inşa etmeyi planlıyor. Rum kadınların eski Yunan geleneklerine bağlı olarak yaşadığı Seydiköy dini bir bölge olarak geçer. Dini törenlerin sıklıkla yapıldığı bölge Roma ve Bizans döneminin izlerini hala taşıyor. Seydi Baba"yı o zamanlarda Türkler ve Rumlar ortak olarak ziyaret ederlerdi. Rumlar mübadele sonrasında yerleştikleri Selanik"te Seydi Baba anısına şapel yaptırmışlardır. Tarihi olarak fazla bir yapının olmadığı Gaziemir araç kiralama ile yapılan geziler doğal güzellikleri ve yeşil alanları ile dikkat çeker. Baklatepe de bunlardan biridir. Bölgede arkeolojik kazılardan sonra pek çok kalıntı ortaya çıkarılmıştır. Çeşitli dönemlere ait çanak, çömlekler ve kaseler Baklatepe"de ziyaretçilerini bekler. Gaziemir araç kiralama ile 11 kilometre olan Baklatepe, ziyaret edilecek tarihi mekanlar arasında yer alır. Klaros antik kenti kutsal kent olarak da bilinen bir İyon yerleşim yeridir.
gaziemir-oto-kiralama.png
Gaziemir İlçesinin Doğal Güzellikleri

Hasanağa Bahçesi, sabah yürüyüşleri için ideal bir oksijen deposudur. Gaziemir"e 18 kilometre mesafede olan bahçede, çocuk oyun alanları ve oturma alanları mevcuttur. Klophon antik kenti bir İyon kenti olma özelliğini taşımakla birlikte, diğer İyon şehirlerine göre farkı denize kıyısı olmamasıdır. Kentte fazla tarihsel kalıntı olmamakla birlikte Gaziemir araç kiralama hizmeti sayesinde, turistlerin ilgisini çekecek tarzda bir yerleşim mevcuttur. Forbes Sevgi yolu, yapacağınız tatil planlarınız da mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olarak göze çarpar. Bizans dönemine ait amfi tiyatro, çocuk oyun alanları, şelale ve havuz bulunur. Bu özelliği ile küçük büyük her yaştan insanların ilgisini çeker. Ege Bölgesi"nin en büyük askeri merkezi olan Ulaştırma okulu da Gaziemir"de bulunur. Sarnıç gölet, çam ormanları ile kaplı tabiatın kucağında tatil yapmak isteyenlerin izmir oto kiralama hizmeti ile ulaşım sağlayabilecekleri bir yerdir. Gaziemir, yemek kültürü olarak Ege mutfağını yansıtır. Çok farklı lezzetleri olmayan Gaziemir oto kiralama ile orijinal yerinde boyoz yenebilir. Gaziemir köftesi ilçenin en önemli yemek kültürü olarak bilinir. Ayrıca ciğer yemek için bile Gaziemir"i tercih eden turistlere rastlamak mümkündür. En güzel et ve mangal yemeklerinin bulunduğu Gaziemir, bu yönüyle de dikkat çeker. Balık çorbası ve kelle paça, Gaziemir araba kiralama ile tadına varılmaz lezzetleri arasında yer alır. Ayrıca elbasan tava ve büryan gibi farklı lezzetler oldukça sık yapılır. Tire köfte ve sulu yemek kültürü ile öne çıkan Gaziemir ucuz araç kiralama ile bütün bu lezzetleri yerinde tadabilirsiniz. İzmir"in dünyaya açılan penceresi olarak bilinen Gaziemir"de bağ bahçe işleri de önem taşır. Zeytin fabrikalarına da sahip olan Gaziemir, zeytinyağı üretiminde önemli bir pay sahibidir. Burada eskiden tütün tarlaları mevcut olduğu için gecekondulaşmanın en az görüldüğü ilçedir. Verimli incir ağaçlarının yoğun olarak bulunduğu Gaziemir, İzmir"in en sakin ilçesi olarak da bilinir. Bu sebeple büyük firmaların ilgisini çeken Gaziemir kurumsal araç kiralama hizmetini onlara sunarak ziyaret etmelerine olanak sağlar. 
gaziemir-araç-kiralama.png