Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Güzelbahçe Araç Kiralama - Güzelbahçe Oto Kiralama | Gezgin 7/24

Güzelbahçe Gezilecek Yerler

İzmir ili, güzel doğası ve tarihi özelliği ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. İzmir ilinin çeşitli ilçelerinde gezip görülecek yerler bulunmaktadır.  Bu ilçeler, yeşil ve mavi rengin uyumunu güzel bir şekilde yansıtmaktadır. İzmir’in denize kıyısı olan ilçeler arasında yer alan Güzelbahçe, bölgenin turizm açısından en işlek noktalarındadır. Özellikle yaz mevsimlerinde ziyaret edilen ilçe, balıkları ile de ünlüdür. İlçe genelinde birçok balık lokantası bulunmaktadır. Güzelbahçe gezilecek yerler açısından oldukça zengindir.

Güzelbahçe ilçesinde keyifle gezilecek birçok alan bulunmaktadır. Hem kültürel hem de doğal özelliğe sahip bu alanları gezmek için çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında olan Güzelbahçe araç kiralama hizmetleri, sık sık tercih edilmektedir. İlçenin sahil yolları da yürüyüş yapmaya oldukça ünlüdür. Yeşil doğası sayesinde huzuru ve temiz havayı seven kişilerin vazgeçilmez noktası olan Güzelbahçe’de çeşitli lokantalar ve pazarlar da bulunmaktadır. İlçeye giden kişilerin gezi listesine alabileceği birçok yer mevcuttur.

Güzelbahçe Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Güzelbahçe ilçesi, İzmir iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, İzmir il sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 25 kilometre civarındadır. Turizm merkezi olan ilçenin tarihi geçmiş yıllara dayanmaktadır. Güzelbahçe ilçesinin batısında Urla ilçesi bulunmaktadır. Güneyinde Seferihisar bulunan ilçenin batısında ise Narlıdere bulunmaktadır. İlçenin kuzey kesiminde ise Ege Denizi bulunur. İlçenin eski isminin Kızılbahçe olduğu hakkında bilgiler mevcuttur.

İlçenin bulunduğu alan düzlük bir özelliğe sahiptir. İzmir yarımada konumunda yer alan Güzelbahçe ilçesinde Akdeniz iklimi etkili olmaktadır. Güzelbahçe, 1954 senesinde belediye unvanını almıştır. İlçeye bağlı olan çeşitli köy ve kasabalar bulunmaktadır. İlçeyi eski zamanlarda yerleşim merkezi olarak kullanan çeşitli devletlerden kalıntılar kalmıştır. Turizm ve kültür merkezlerinden olan Güzelbahçe ilçesini gezip görmek isteyenler Güzelbahçe araba kiralama faaliyetlerinden yararlanabilir.

güzelbahçe-araba-kiralama.png

Güzelbahçe Geçim Kaynakları

Güzelbahçe ilçesinde maki ve orman bitki örtüsü oldukça yayın olarak görülmektedir. Bu nedenle ormancılık ile uğraşan yerel halk bulunmaktadır. İlçe genelinde sanayi ve ticaret sektöründe çalışan nüfus da fazladır. İlçe sınırları içerisinde yer alan sanayi kuruluşlarında ve fabrikalarda çalışan kişiler bulunmaktadır. Aynı zamanda ilçe genelinde küçük el sanatları ile geçimini sağlayan insanlar da bulunmaktadır. Balıkçılık da önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Hizmet sektöründe de gelişmiş olan ilçede Güzelbahçe oto kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Güzelbahçe İnkaya Mağarası

Yeşil Köy, Güzelbahçe ilçesine bağlı olan köyler arasında bulunmaktadır. Turizm açısından önemli yerlerden olan Yeşil Köy bölgesinde gezip görülebilecek çeşitli alanlar bulunmaktadır. Bu alanlar arasında yer alan İnkaya Mağarası, doğal güzelliği ile öne çıkmaktadır. Mağaraya Güzelbahçe kiralık araç ile araba kiralayarak ulaşım sağlanabilir. Ardından bir miktar yürüyüş mesafesinden sonra mağaraya ulaşılabilecektir. Mağara üzerinde yapılan kazı çalışmalarında çeşitli kültürlere ait kalıntılar bulunmaktadır.

güzelbahçe-araç-kiralama.png

Güzelbahçe Küçükkaya Köyü

Bölgenin Yörük köyleri arasında yer alan Küçükkaya Köyü, bölgenin en güzel yerleşim merkezi arasında yer almaktadır. İlçe içerisinde çeşitli kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. İlçenin keçisi de oldukça ünlüdür. Geleneksel olarak yapılan keçi kırkma etkinlikleri oldukça ilgi çekmektedir. Köy çevresinde bölgeye özgü yemeklerin satışı da yapılmaktadır. Hem doğası hem de lezzetleri ile önemli olan bu bölge, gezi listesine alınabilecek yerler arasındadır.

Güzelbahçe Yaka Otantik Pazarı

Yaka Mahallesi, Güzelbahçe ilçesine bağlı mahalleler arasında yer almaktadır. Pazar günleri mahalle içine kurulan Pazar, turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir. Güzelbahçe ilçesinde yaşayan yerli halkın ürettiği ürünlerin satışı yapılmaktadır. Taze ve doğal bir şekilde yapılan kahvaltılık ürünler, ekmek çeşitleri ve bölgeye özgü yemekler bu Pazar içinde satılmaktadır. Aynı zamanda el işi özelliği taşıyan ürünlerin de satışı yapılmaktadır. Güzelbahçe’nin en önemli sosyal alanları arasında bulunan bu pazarı gezip görmek için izmir oto kiralama faaliyetlerine başvurulabilmektedir.

Güzelbahçe Sahili Nerededir?

Güzelbahçe sahili, bölgenin en temiz ve güzel sahilleri arasındadır. İzmir’in ve Güzelbahçe ilçesinin en çok ziyaret edilen yerleri arasında bulunan sahilde yürüyüş yapılabilmektedir. Yürüyüş alanlarının olduğu sahilde oturup güzel bir vakit geçirmek mümkündür. Sahil boyunca yararlanılabilecek sosyal alanlar da bulunmaktadır. Bu sahilin çevresindeki lokantalar da oturarak hem deniz manzarasını izleyip hem de bölgeye özgü lezzetleri tatmak mümkündür. Sahil boyunca özel araç ile gezmek isteyen kişiler, Güzelbahçe rent a car ile araç kiralayabilmektedir.

güzelbahçe-oto-kiralama.png

Güzelbahçe Gezi Turu Nasıl Yapılır?

İzmir’e gelen yerli ve yabancı turistlerin gezi listesine aldığı Güzelbahçe ilçesinde güzel bir gezi turu yapılması mümkündür. İlçeye ulaşım oldukça kolay bir şekilde sağlanmaktadır. İzmir ili ve çevre ilçelerden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otobüs seferlerinin yanında İzmir Güzelbahçe araç kiralama hizmetlerinden de yararlanarak ulaşım sağlamak mümkündür. Ayrıca deniz üzerinden de ulaşım sağlanabilmektedir.

İlçe genelinde konaklama hizmetleri de oldukça gelişmiştir. İlçeye gelen kişilerin tatil yapabileceği oteller ve tatil köyleri bulunmaktadır. Ayrıca kısa süreli konaklamaya uygun pansiyonlar da bulunmaktadır. İlçeye iş amaçlı gelen kişilerin yararlanabileceği Güzelbahçe kurumsal araç kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır. İlçe için verilen araç kiralama hizmetlerine internet üzerinden ulaşılabilmektedir.