Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karaburun Araç Kiralama - Karaburun Rent A Car | Gezgin 7/24

İzmir Karaburun Tanıtım

Anadolu’daki en eski yerleşim birimlerinden biri Karaburun olmaktadır. M.Ö 4000’li yıllarda bölgede ilk yerleşimlerin başladığı düşünülmektedir. Bununla birlikte Antik Yunan devri ilçenin önemli eserlerinin oluştuğu dönem olarak öne çıkmaktadır. Homeros’un yaşamış olduğu Karaburun birçok Yunan Mitolojisinde önemli yer tutmaktadır. O dönemde Mimas olarak anılan bölge günümüzde ülkemiz sınırlarında yer almaktadır. 

Karaburun Yarımadasında bulunan ilçenin batıda, kuzeyde ve doğuda Ege Denizi ile uzunca bir sınırı bulunmaktadır. Yarımadada bulunan ilçenin kara sınırı ise güneyde Urla iledir. 3 tarafı denizlerle çevrili Karaburun birçok doğal güzelliğe sahiptir. 10 bin civarında nüfusu ile İzmir’in en küçük ilçesi durumunda olan Karaburun turizm faaliyetleri ile öne çıkmaktadır. Bununla birlikte zeytin ve üzüm yetiştiriciliği de gerçekleştirilmektedir. 

Mimas olarak başlayan tarihi süreçte Karaburun günümüze kadar birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmıştır. Bununla birlikte bu farklı medeniyetlere ait eserleri de bünyesinde bulundurmaktadır. Karaburun’un eşsiz doğasını görenler bu eserlerin oluşmasında son derece etkili olduğunu düşünmekteler. Birçok koya sahip olan ilçe kesinlikle görülmeye değer. Ege’nin en güzel yerlerinden biri olan keşfedilmeyi bekleyen Karaburun gezisi için Karaburun araç kiralama firmalarından destek alabilirsiniz. 

karaburun-araba-kiralama.png

Karaburun Gezilecek Yerler

Karaburun Yarımadasında yer alan ve 3 tarafı denizlerle çevrili olan ilçenin uzunca bir sahil kıyısı, birçok koy ve plajı bulunmaktadır. Doğal güzellikler anlamında çok geniş bir yelpazesi bulunan Karaburun bununla birlikte tarihi yapılar anlamında da zengin bir ilçe konumundadır. Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde deniz kum güneş ve yeşilliklerin içerisinde tarihi yapıların da bulunduğu Karaburun oldukça merak edilen ve ilgi çekici bir yer olmaktadır. Bu bağlamda Karaburun’da görülebilecek yerler;

 • Büyük Ada
 • Mordoğan
 • Manal Koyu
 • Ayıbalığı Koyu
 • Balıklıova Huzur Kamp Alanı
 • Sazak Köyü
 • Sarpıncık Deniz Feneri
 • Ayşekadın Cami
 • Peynirini Mağarası
 • Karaburun İskelesi
 • Karaburun Nergis Festivali
 • Kuyucak Plajı olarak öne çıkmaktadır. 

Belirtilen yerlerle de sınırlı kalmayan Karaburun gezilecek yerler listesi uzayıp gitmektedir. Bu anlamda birçok görülmesi gereken yeri içerisinde bulunduran Karaburun gezisi için araç ile yapılan planlar daha verimli olacaktır. İzmir’e 100 km mesafede bulunan ilçeye İzmir ve diğer ilçelerden kara ve deniz yoluyla kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Karaburun oto kiralama firmalarından alınacak destekle de ilçedeki gezi faaliyetleri daha kolay gerçekleştirilebilmektedir. 

karaburun-araç-kiralama.png

Karaburun Ayıbalığı Koyu

Bütünüyle kayalardan oluşan bu koy farklı bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte koyda 5 metreden 20 metreye kadar atlama falezleri de bulunmaktadır. Kendine özgü yapısıyla öne çıkan Ayıbalığı Koyunda tatil için gerekli hizmetleri sağlayan tesisler de bulunmaktadır. Ayrıca koyda festival havasında çeşitli etkinlikler de düzenlenmektedir. Büyüleyici bir manzarası bulunan Ayıbalığı Koyu ziyareti için Karaburun kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Tarihi Sazak Köyü

Karaburun ilçesinde yer alan Sazak Köyü Türk ve Rumların birlikte yaşadıkları yerlerden biridir. 120 haneden oluşan köyde Türk ve Rumlara ait mimarilerde yapılar bulunmaktadır. Günümüzde birçok yapı tahribata uğramış olsa da görülmeye değer bir yer olmaktadır. Sazak Köyünde hem Türklere ait mezarlık ve ibadethaneler hem de Rumlara ait mezarlık ve kilise bulunmaktadır. 

Sarpıncık Deniz Feneri

Ege Denizinin gözlenmesi ve güvenliği için kurulmuş olan Sarpıncık Deniz Feneri adını bulunmuş olduğu Sarpıncık Köyünden almaktadır. 1938 yılında yapılmış olan Sarpıncık Feneri günümüzde halen kullanılmaktadır. Fenerin bulunduğu noktadan Ege Denizi’nin muhteşem güzelliği keşfedilebilmektedir. İlçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Sarpıncık  Deniz Feneri’ne Karaburun kiralık araba hizmetlerinden faydalanarak rahatlıkla ulaşılabilmektedir. 

Ayşe Kadın Cami

Karaburun Yarımadasındaki Türk izlerinden en önemlisi Ayşe Kadın Camisi olmaktadır. Caminin inşa edilmiş olduğu tarih net olarak bilinmemekle birlikte 14. Yüzyılda inşa edildiği düşünülmektedir. Osmanlı mimarisi ile inşa edilmiş olan Ayşe Kadın Camisinde kesme taş örgü sistemi kullanılmıştır. Ayrıca camideki en dikkat çekici hususlardan biri halen daha çalışan bir saatin bulunmasıdır. Ayşe Kadın Cami ziyareti için izmir araç kiralama hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. 

Karaburun Peynirini Mağarası

Oldukça farklı bir yapısı bulunan mağara 108 m derinlik ve 229 m uzunluğa sahiptir. Bundan dolayı çok büyük galerilere sahip olan mağara gün geçtikçe keşfedilmektedir. Ülkemizdeki en büyük mağaralardan biri olan Peynirini Mağarası adını ise halk tarafından peynir muhafaza edilmesinden almaktadır. Bu devasa mağara ziyareti için Karaburun ucuz araç kiralama firmalarından destek alabilirsiniz.

karaburun-oto-kiralama.png

Karaburun Nergis Festivali

Karaburun’da gerçekleştirilen en güzel ve büyük organizasyonlardan biri Nergis Festivali olmaktadır. İzmir’in çeşitli ilçelerinden getirilen ve sergilenen nergisler ziyaretçiler tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. Kurumsal ziyaretçileri de ağırlayan festival renkli görüntülere sahne olmaktadır. Ayrıca bu kapsamda Karaburun kurumsal araç kiralama hizmetleri de sağlanmaktadır. Böylece firmaların faturalandırma işlemi yapılabilmektedir. 

Karaburun Kuyucak Plajı

İlçenin ve ülkemizin en temiz sularına sahip olan plajlarından biri Karaburun’da bulunan Kuyucak Plajı olmaktadır. Bununla birlikte muhteşem doğası ile ziyaretçileri adeta büyülemektedir. Keşfedenlerin hayran kaldığı Kuyucak Plajı mavi ve yeşilliğin de buluşma noktası olmaktadır. Bu doğa harikası Kuyucak Plajına İzmir Karaburun araç kiralama firmalarından hizmet alarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.