Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kemalpaşa Araç Kiralama - Kemalpaşa Rent A Car | Gegzin 7/24

İzmir Kemalpaşa Tanıtım

İzmir’in en gözde ilçelerinden biri olan Kemalpaşa Nif olarak da bilinmektedir. Yunanlar uzun süre yerleşim yeri olarak kullanmış olduğu ilçeye gelin anlamına gelen Nif adını vermişlerdir. Doğal güzellikleri nedeniyle bu adı alan Kemalpaşa günümüzde de hala güzelliğinden ödün vermemiştir. Oldukça çekici doğal alanlara sahip olan ilçe yaklaşık 110 bin nüfusa sahiptir. 

İzmir’in doğusunda Anadolu’ya bakan yüzü olan Kemalpaşa’da tarımdan hayvancılığa ve doğa turizmine kadar birçok faaliyet gerçekleştirilmektedir. Ayrıca sanayi anlamında da gelişmiş tesisleri halkın geçim kaynaklarından olmaktadır. Bununla birlikte görülmeye değer güzellikleri ile İzmir il merkezine gelmeden ziyaretçileri hazırlayan bir durak noktası olmaktadır. Kemalpaşa’nın keşfi için Kemalpaşa araç kiralama firmalarından yardım alabilirsiniz. 

Kemalpaşa Gezilecek Yerler

Birçok doğal güzellik ve tarihi yapılara sahip olan ilçe ziyaretçilerin bolca vakit ayırması gereken bir gezi cenneti olmaktadır. Yeşilin ve doğanın büyüleyiciliğinin yanı sıra Kemalpaşa tarihinde yer edinmiş medeniyetlere ait izler de taşımaktadır. Bu kapsamda;

 • Laskaris Sarayı
 • Bel Kahve Geçidi
 • Nif Kalesi
 • Yedi Göz Köprüsü
 • Savandağ Gölü
 • Armutlu Kadıoğlu Hamamı
 • Ulucak Höyüğü
 • Ansızca Kanyonu
 • Atatürk Evi
 • Halil Ağa Cami
 • Karabel Anıtı
 • Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi
 • Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali
 • Kazak Vadisi
 • Nif Dağı
 • Hamza Baba Türbesi Karaburun gezilecek yerler listesinde yer bulan görülesi mekanların başında gelmektedir. 

Laskaris Sarayı – Kız Kulesi

kemalpaşa-araba-kiralama.png

İlçenin sembolü niteliği taşıyan Laskaris Sarayı Kız Kulesi olarak da anılmaktadır. Bizans devrinde 2. Laskaris tarafından inşa ettirilen bu tarihi yapı ilçe merkezinde yer almaktadır. Bizans mimarisi ile inşa edilen bu yapı hakkında birçok efsane bulunmaktadır. Kemalpaşa rent a car firmalarından destek alarak ziyaretinize başlayabileceğiniz bir adres olmaktadır. 

Yedi Göz Köprüsü

Kendine has mimarisi ile oldukça çekici olan Yedigöz Köprüsü ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri olmaktadır. İlçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Yedigöz Köprüsü Çambel Köyü sınırlarında yer almaktadır. Köprüden günümüze 4 göz kalmıştır. Döneminin önemli eserlerinden olan yapının 16. Yüzyılda inşa edildiği ifade edilmektedir. 

Tarihi Ulucak Höyüğü

Anadolu’daki en eski yerleşimlerden biri olan Ulucak Höyüğü M.Ö 6000’li yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Yaklaşık 8000 bin yıllık tarihiyle görülmeye değer bir alan olan Ulucak Höyüğü birçok döneme ait izler taşımaktadır. Ulucak Höyüğünde;

 • Geç Neolitik
 • Erken Tunç Çağ
 • Orta ve Geç Tunç Çağ
 • Geç Roma ve Erken Bizans dönemlerine ait kalıntılar bulunmaktadır. 

Bu tarih kokan höyüğü ziyaret etmek için Kemalpaşa kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

kemalpaşa-araç-kiralama.png

Halil Ağa Cami

İlçeye Türklerin bıraktıkları miraslardan biri olan Halil Ağa Cami 700 yılı aşan tarihiyle ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri olmaktadır. Adını almış olduğu Halil Ağa tarafından 1311 yılında inşa ettirilen cami kesme taş malzemeden yapılmıştır. Kemalpaşa’daki Türk izlerini görmek isteyenler Kemalpaşa oto kiralama firmalarından hizmet alarak Halil Ağa Camisini ziyaret edebilirler. 

Hitit Karabel Anıtı

M.Ö 1200 yıllarında yapılmış olduğu tahmin edilen Karabel Anıtı Hititlere aittir. Kayalıklara işlenmiş olan Hitit Kralı motifi günümüzde halen daha aynı şekilde varlığını sürdürmektedir. Hititlerin bölgedeki önemli eserlerinden olan Karabel Anıtı görülmeye değer olmaktadır. 

Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi

Ülkemizin önemli sanat değerlerinden olan Ümran Baradan’ın eserleri başta olmak üzere dünyaca ünlü eserlerin sergilendiği müze sanatseverlerin sık uğradığı yerlerden biri olmaktadır. 2500 metrekare alanı bulunan Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi tablolar ve seramik sanatları anlamında birçok eseri barındırmaktadır. Sanatseverlerin İzmir’deki durakları olan Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi’ne kurumsal ziyaretler de gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda Kemalpaşa kurumsal araç kiralama hizmetleri de verilmektedir. 

 

kemalpaşa-rent-a-car.png

Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali

İlçenin em önemli organizasyonlarından biri olan Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali 1936 yılından beri düzenlenmektedir. Dere Mesire Yeri Amfi Tiyatro’da yapılan festivalde Kemalpaşa kirazlarının tanıtımı ve kiraz yetiştiriciliği yapanların ödüllendirilmesi yapılmaktadır. Her yıl Mayıs‘ın son haftası gerçekleştirilen organizasyonda yöreye ait etkinlikler de boy göstermektedir. Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali katılımları için Kemalpaşa ucuz araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Kazak Vadisi Kımız Otağı

Nif Dağı eteklerinde kurulmuş olan Kazak Vadisi ülkemizde ilk ve tek olan Türk Kültürüne ait otağ ve kımız üretme işlemi olarak öne geçmektedir. Türk geleneklerinin yaşatılması için ilçe merkezine 4 km uzaklıkta kurulan Kazak Vadisi’nde birçok faaliyet yapılmaktadır. Kımız üretimi eski Türk yemekleri ve at binme gibi faaliyetler öne çıkmaktadır. izmir oto kiralama hizmetlerinden faydalanarak Kazak Vadisi’ne kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Kemalpaşa Gezi Planı

Görüleceği üzere Kemalpaşa gezisinde görülebilecek doğal güzellikler, tarihi yapılar, manevi mekanlar ve müzeler gibi oldukça çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Bu bağlamda görmek istediğiniz yerlere göre bir sınıflandırma yaparak Kemalpaşa gezi planı oluşturabilirsiniz. Genişçe bir zamanınızın bulunması daha fazla yer keşfetmenize olanak sağlayacaktır. 

Kemalpaşa Araç Kiralama 

İzmir’in girişinde ziyaretçileri karşılayan Kemalpaşa birçok görülesi mekan ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Alternatiflerin çok olması verimli bir gezi planının oluşturulmasını gerektirmektedir. Bununla birlikte İzmir Kemalpaşa araç kiralama firmalarından alınacak destekle zamanın daha verimli kullanılması mümkün olmaktadır.