Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kınık Araç Kiralama - Kınık Rent A Car | Gezgin 7/24

Kınık Tanıtım

İzmir’in doğusunda yani Anadolu’ya bakan tarafından bulunan ilçelerinden biri de Kınık olmaktadır. Aziz kimse anlamında kullanılan Kınık ayrıca Türklerin Oğuz boylarından da biridir. Adını da buradan alan ilçe tarihte Türkler için önem ifade eden bir yer olmuştur. Bununla birlikte ilçedeki ilk yerleşimler ise ilk çağda Roma İmparatorluğu bünyesinde gerçekleştirilmiştir. 

Köklü geçmişi ile tarihe ışık tutan bu şirin ilçe 1330’da Osmanlı Devleti himayesi ile Türklerin kontrolüne geçmiştir. Kınık ilçesi en olarak oldukça geniş bir şekilde yayılmıştır. Bundan dolayı Kınık batı ve kuzeyde yine İzmir’in ilçesi olan Bergama ile doğu ve güneyde ise Manisa ilçesi olan Soma ile komşudur. İzmir merkeze 120 km uzaklıkta bulunan ilçeye Bergama ve Soma’dan da kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

28 bin civarında bir nüfusa sahip olan Kınık İzmir’in bu anlamda küçük ilçelerinden olmaktadır. Kınık yerel halkı geçim kaynaklarının başında nüfusa göre geniş araziler ve ovaların tarım faaliyetlerinde kullanılması gelmektedir. Ayrıca ilçede pamuk, tütün ve zeytin üzerine sanayi tesisleri de bulunmaktadır.

Bununla birlikte turizm faaliyeti için de birtakım özelliklere sahip olan ilçe ziyaretçileri de ağırlamaktadır. Doğa ile iç içe olan bu ilçede Ege Bölgesi bitki örtüsüne ait birçok özellik keşfedilebilmektedir. İlçe merkezine İzmir ve Manisa üzerinden ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bununla birlikte ilçedeki gezi faaliyetleri için de Kınık araç kiralama firmaları hizmet vermektedir. 

kınık-araba-kiralama.png

Kınık Gezilecek Yerler

İzmir’in doğusunda yer alan ve Anadolu’ya yakın iç kesimlerde bulunan Kınık ilçesinin denize kıyısı olmamakla beraber yeşillik anlamında önemli güzellikleri bulunmaktadır. Bununla birlikte Romalılar tarafından sağlanan yerleşim ile köklü bir tarihi bulunan ilçede tarihi yapılara da rastlanmaktadır. Ayrıca adını Türklerin Oğuz boylarından alan ilçenin bu anlamda da önemli bir avantajı bulunmaktadır. Bu kapsamda Kınık gezilecek yerler denildiğinde;

  • Kınık Beşiktaş Tepesi
  • Kınık Karadere Köyü
  • Kınık Boncuk Gölü 
  • Kınık Asar Kale öne çıkmaktadır. 

Kınık ilçesinin ve Ege Bölgesi’nin doğal alanlarının keşfedilebilmesi için Kınık kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Zira dağınık bir yerleşimi bulunan ilçede araç ile gezinizi daha faydalı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Hem zamandan tasarruf edecek hem de Kınık’ın köylerindeki yöresel lezzetlerini de keşfetme ayrıcalığına böylece sahip olacaksınız. 

 

Kınık Beşiktaş Tepesi

Kınık ilçesinin tepeden görülebildiği bir alan olan Beşiktaş Tepesi burada yaşayan medeniyetlerin de önemli yerleşim alanlarından olmuştur. Adını beşiğe benzeyen şeklinden alan bu tepe Kınık’ta yaşamış olan Bergama, Roma ve Bizans devletlerinden izler de taşımaktadır. İlçenin en yüksek bölgelerinden olmasıyla Kınık’ı ayaklarınızın altına sermektedir. 

kınık-araç-kiralama.png

Beşiktaş Tepesi yakınlarında surlar, eski dönemlere ait paralar ve çeşitli tarihi eserler bulunmuştur. Bununla birlikte bölgedeki mağaralar da oldukça dikkat çekicidir. Günümüzde göçmüş durumda olan mağaralar gezi için uygun değildir. Beşiktaş Tepesi’nde doğal güzellikler ve tarihi yapıları keşfetmek için Kınık oto kiralama firmalarından destek alabilirsiniz. 

Kınık Karadere Köyü

Kınık ilçesindeki ilk yerleşimin Karadere Köyünde başladığı ifade edilmektedir. Bölgede Cilalı Taş Devri ve Kalkolitik döneme ait eserler bulunmaktadır. Böylece ülkemizdeki yerleşim tarihi hakkında da bilgiler edinmek mümkün olmaktadır. Bu eserler ile Kınık Karadere Köyü Mamurt Tepesinin ilk yerleşim yeri olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca ilçede Kibele Tapınaklarına ait izler de bulunmaktadır. 

İzmir’in tarihi yerleşimlerinden biri olan ve bu anlamda ziyaretçilerin en sık tercih ettiği bölgelerden biri olan Kınık tarih severler için önemli bir yer olmaktadır. Karadere’de görülmesi gereken bu yerler tepelik alanlarda bulunduğundan araçla ulaşım daha sağlıklı olmaktadır. Karadere Köyünün tarihe ışık tutan bu esrarengiz yerlerini görmek için Kınık rent a car firmalarından hizmet alabilirsiniz. 

Kınık Boncuk Gölü 

Denize kıyısı olmasa da Kınık ilçesinin yeşil ve maviyi buluşturduğu bir alan bulunmaktadır. Bahsettiğimiz bu alan Boncuklu Göl olmaktadır. İlçenin temiz hava deposu olan bu Boncuklu Göl olağanüstü manzarası ile de ziyaretçileri büyülemektedir. Kınık ilçesinde piknik yapmak isteyenlerin ilk noktası olan Boncuklu Göl ziyaretçiler ve gezi için gelenlerin de hem dinlenmek hem de fotoğraf çekmek için vazgeçilmezi olmaktadır. Bir doğa harikası olan Boncuklu Göl ziyaretiniz için izmir oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

kınık-oto-kiralama.png

Kınık Gezi Planı

Görüleceği üzere Kınık doğal güzelliklere de sahip olmakla birlikte tarihi yapıları daha fazla bulunmasıyla İzmir ilçeleri arasında farklı bir yer edinmektedir. Kınık ilçesi tarihe ışık tutan çeşitli dönemlere ait eserlerin bulunmasıyla daha da ön plana çıkmış durumdadır. Tarihe ilgi duyan ve ilk çağdan itibaren insanlığın gelişimini görmek isteyenlerin Kınık gezisine çıkmaları faydalı olacaktır. Bu kapsamda İzmir Kınık araç kiralama firmalarından destek alarak işlemlerini kolaylaştırmaları da sağlanmaktadır. 

Kınık Araç Kiralama

Kınık ilçesinin tarihe ışık tutan bölgeleri içinde bulundurmasıyla kurumsal ziyaretçileri de güm geçtikçe artmaktadır. Bu kapsamda kurumsal firmalar için hizmet veren Kınık kurumsal araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Böylece faturalandırma işleminin şirketlere yapılması sağlanmaktadır. Ayrıca Kınık ucuz araç kiralama fırsatları da düşünüldüğünde gezi için elverişli şartlar oluşmaktadır.