Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Konak Araç Kiralama - Konak Rent A Car | Gezgin 7/24

Konak Gezilecek Yerler

Ege’nin incisi İzmir ülkemizin üçüncü büyük şehridir. İzmir denince de akla ilk Konak gelmektedir. Konak Meydanı hem tarihi hem de kültürel dokusu ile çok farklı bir ruha sahiptir. Konak gezilecek yerler dendiği zaman görülmesi gereken çok fazla yer vardır. 

Konak adeta İzmir’in kalbidir. Her yıl binlerce kişi buraya gelerek ziyaret etmektedir. Konak’ta gezilecek yerlerin çok olması nedeni ile ulaşım araçları kullanılması gerekmektedir. Ancak Konak araç kiralama hizmetlerinden yararlanırsanız çok daha keyifli bir hale gelecektir. 

Konak’ın Tarihi Geçmişi

İlçenin geçmişi milattan önceye uzanmaktadır. Milattan önce 4. Yüzyılda Smyrna(İzmir) Tepekule Höyüğü’nde kurulmuştur.  Büyük İskender’in bu bölgeye gelmesi ile efsane başlamaktadır. Kadifekale bölgesinde avlanan İskender rüyasında İzmir’in eteklerine bir şehir kurması istenmiştir.  En görkemli dönemini Roma döneminde yaşamıştır. Akdeniz ticaretine de yön vermiştir. Helenistik dönemde çok sayıda bina ve yapı inşa edilmiştir. Osmanlı topraklarına eklendikten sonra en önemli şehirlerden biri olmuştur.

konak-araba-kiralama.png

Konak geçmişten günümüze en önemli ticaret merkezidir. Farklı etnik kökenden insanlar bir arada yaşamışlardır. Kurtuluş Savaşı döneminde önemli mücadelelerin verildiği bir ilçedir. İzmir’in işgali ile savaşın seyri değişmiştir. İzmir’de yaşayan Türkler işgallere karşı protestolar yapmışlardır.

Konak, çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir ilçedir. Tarihin her döneminde de göz önünde olmuştur. 9 Eylül’de işgalden kurtulmasının ardından yeni bir kimliğe bürünmüştür.

Konak Geçim Kaynakları 

Konak geçim kaynaklarının temelini sanayi oluşturmaktadır. Tarıma dayalı sanayi kolları bulunmaktadır. Çok önemli bir ticaret merkezidir. Her yıl binlerce fuar düzenlenmektedir. Geçim kaynakları içinde turizminde yer almaktadır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir.

Saat Kulesi Nerededir?

Konak demek meydanda yer alan Saat Kulesi demektir. İzmir’in sembolü olan kule 1901 yılında yapılmıştır. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yıl dönümüne özel yaptırılmıştır. Çok emek isteyen taş işçiliğinden yapılmıştır. 20. yüzyıldan günümüze gelebilen eserler arasında yer almaktadır.  Konak oto kiralama hizmetlerinden seçeceğiniz bir araç ile ilk önce buradan gezmeye başlamalısınız.

Kordon Nerede Bulunmaktadır?

Konak’ın sembollerinden biride Kordon’dur. Çok sayıda Türk filmi çekilmiştir. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan İzmir Limanı’na kadar uzanmaktadır. Denize karşı orada bulunan kafelerde oturabilirsiniz. Konak araç kiralama hizmetlerinden seçtiğiniz aracınız ile gezdikten sonra Kordon’a gelebilir ve güzel bir Konak akşamı geçirebilirsiniz.

Kemeraltı Çarşısı Nerededir?

İzmir’in en eski çarşılarından biri olan Kemeraltı’nda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Tarihi dokusunun korunduğu çarşıda çok lezzetli Türk kahvesi içebilirsiniz. Milli Kütüphane, Devlet ve Opera Balesi’de çarşı içindedir.

konak-araç-kiralama.png

Alsancak Garı ve TCDD Müzesi

Türkiye tren ile ulaşımda Alsancak Garı en eski ikinci istasyondur. 1858 yılından itibaren hizmet vermektedir. Garın tam karşısında da TCDD Müzesi yer almaktadır. Müzede eski trenlerden daktilolara kadar çok farklı şeyler sergilenmektedir.

Pasaport İskelesi Nerededir?

Konak limanı ticaret için her zaman önemli olmuştur. Pasaport İskelesi ’de körfez içi boyunca yolcu taşımaktadır. Fransız yapımı olan iskelede gün batımı mutlaka izlenmelidir.

Borsa Binası ve Osmanlı Bankası Binası

İzmir’de ekonomik süreç olarak çok hızlı gelişmiştir. Tarihimizin ilk ticaret borsası burada başlamıştır. Borsa Binası, 1928 yılından beri kullanılmaktadır. İngiliz sermayesi ile kurulan Osmanlı Bankası 1856 yılında kurulmuştur. Cumhuriyet dönemi eserlerinden biri olmak ile uzun yıllar kullanılmıştır.

İzmir Atatürk Evi ve Müzesi Nerededir?

İzmir Atatürk Evi ve Müzesi Gündoğdu Meydanı’nda bulunmaktadır. Atatürk İzmir’e geldiği zaman kaldığı evde eşyaları sergilenmektedir. 

Agora Önyeri Nerededir?

Roma döneminden kalan Agora Konak’ta bulunan antik yerlerden biridir. Bilinen en büyük agoralardan biri olan Agora Önyer’nde kazı çalışmaları devam etmektedir.

Tarihi Kadifekale Nerededir? 

Milattan önce 334 yılında Büyük İskender’in isteği üzerine yaptırılmıştır. Ancak yapının büyük bir kısmı günümüze ulaşamamıştır. Ayakta kalan kısımda 5 tane kule, sarnıç bulunmaktadır. İzmir Körfezi’nin izlenebileceği en güzel noktalardandır.

Konak’ta Görülmesi Gereken Müzeler

Konak’ta çok sayıda müze bulunmaktadır. Bunların ilki İzmir Mask Müzesi’dir. Farklı ülkelerden gelen 270 tane maske burada sergilenmektedir. Diğer bir müzede Kadınlar Müzesi’dir. Müzede Anadolu’da yaşamış kadınların geçmişi sergilenmektedir.  1921’den günümüze kadar gelen koleksiyonlar Radyo ve Demokrasi Müzesi’nde sergilenmektedir. 

Oyun ve Oyuncak Müzesi, İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi renkli ve farklı bir atmosfere sahiptir. Sanatın kalbi olan Konak’ta İzmir Resim ve Heykel Müzesi’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Konak’ta gezilecek çok yer vardır. Bu yerlerin hepsini görebilmenin en iyi yolu izmir oto kiralama hizmetlerini tercih etmekten geçmektedir.

Konak’ta Görülmesi Gereken Yerler

Konak Meydanı’nda görülmesi gereken tek yer Saat Kulesi değildir. Bu meydan ile özel bir bağı bulunan Yalı Cami diğer adı ile Konak Cami 18. Yüzyılda yapılmıştır. Camide o dönem ait olan Osmanlı mimarisini gösteren izler bulunmaktadır. Kültürpark’ı bölgede bulunan dinlenme ve eğlenme mekanıdır. 1936 yılından itibaren her yıl binlerce etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. İçinde fuar alanları, park, müze ve galeriler bulunmaktadır.

İzmir’e kuşbakışı bakmak isteyen kişiler Tarihi Asansör’e binmelidir. İki cadde arasında hareket eden asansörde balkon ve restoranda keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.

konak-rent-a-car.png

Konak’ta bulunan eski yapılardan St. Polikarp Kilisesi, Bet İsrael Sinagogu muhteşem mimarileri ile günümüze ulaşabilen yapılardandır.

Konak ucuz araç kiralama ile bütün tarihi ve kültürel yapıları görebilir olmasının yanında uygun fiyatlara hizmet verilmektedir.

Konak’ta Ne Yenir?

Konak’a gelmiş iseniz yemeniz gereken yemeklerin başında boyoz ve kumru ilk sırada gelmektedir. Bu lezzetlerin dışında İzmir köfte, lokma, Şevketibostan, tulum peyniri, sübye, sura ve kuşkonmaz kavurması yenmelidir. O bölgeye özgü bir simit olan gevrekte mutlaka tadılmalıdır.

Konak Turu Nasıl Yapılabilir?

Konak turu denince çok farklı seçenekler akla gelmektedir. Gezilecek tarihi ve kültürel yerlerin yanında tadılması gereken lezzetler bakımından da çok zengindir. Çok eğlenceli hem de rahat bir tur için Konak araba kiralama hizmetleri tercih edilmelidir. Konak küçük bir ilçe değildir ve gittiğiniz her yerden büyülenecek ve daha çok vakit geçirmek isteyeceksiniz.

Konak rent a car firmaları sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Sizin için en uygun aracın bulunması ve tüm geziniz boyunca her konuda destek vermektedir. Sunulan hizmetler arasında Konak kurumsal araç kiralama hizmeti de bulunmaktadır.