Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Narlıdere Araç Kiralama - Narlıdere Rent  A Car | Gezgin 7/24

Narlıdere

Balçova ve Güzelbahçe ile komşu olan Narlıdere, İzmir"in batısında yer alır. Modern yapılaşması ve düzenli evleri ile İzmir"in en fazla yeşil alanına sahip olan ilçelerinden biridir. Bölgede bulunan Çatalkaya dağının harika çam ormanları sayesinde tam bir oksijen deposudur. Doğal güzellikleri ile Narlıdere gezilecek yerler açısından oldukça zengin güzelliklere sahiptir. Ilıca ve Ali Onbaşı gibi küçük derelerin körfeze aktığı, İzmir körfezinin en temiz suları Narlıdere"de bulunur. Ayrıca ilçede bulunan Unıverside oyunlarının düzenlendiği olimpik havuz, sayesinde çeşitli dönemlere etkinlikler yapılır. 

Narlıdere’de Yer Alan Askeri Bölgeler

Diğer İzmir ilçeleri gibi Narlıdere"de askerî açıdan gelişmiş bir yerdir. Ege Ordu komutanlığı, Narlıdere"de kışlası ve Güney Deniz saha komutanlığı bu şirin ilçenin sınırları içerisinde yer alır. Atatürk kültür merkezinin karşısında bulunan şehitlik Narlıdere araç kiralama sayesinde rahatlıkla ziyaret edilebilecek bir konumdadır. Şehitlik, Kurtuluş Savaşı"nda ülke uğruna savaşan fedakâr gençlerin anısına inşa edilmiştir. 

Narlıdere Sosyo Ekonomik Yapısı

Narlıdere’nin en büyük tesisi olan Atatürk kültür merkezi sınırları içinde düğün salonu da mevcuttur. Düğün organizasyonları için tercih edilen salona gitmek için Narlıdere ucuz araç kiralama hizmeti ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her İzmir şehri gibi emekli yaşam yeri olarak düşünülen şirin ilçe, bu sebeple hızlı nüfus artışı yaşamaya başlar. Ayrıca Doğu ve Güneydoğu Anadolu"nun her bölgesinden gelen göçler sebebiyle artan konut ihtiyaçları için yapılan Narkent toplu konut projesi şehrin havasını değiştirir. 

Narlıdere"nin sırtlarında yükselen proje tüm Türkiye"ye örnek olacak tarzda yapılan binalardır. Sahil kesimindeki yazlıklar gelir seviyesi yüksek olan ailelerin oturduğu yerlerdir. İlçede sosyo ekonomik durumun çok düşük olduğu mahallelerde vardır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu"dan gelen bu insanlar, ilçeye adapte olmakta zorluk yaşadıkları için, kendi kültürlerini sürdürürler. Belediye kentsel dönüşüm projesi için bu gecekondu bölgelerinde yoğun çalışmalar yapar. Eski binalar yıkılarak yerine yeni projeler yapılır. 
narlıdere-araba-kiralama.png
Narlıdere Tarihi Geçmişi ve Doğal Yapısı

63 km"lik bir alana sahip olan ilçede Akdeniz ikliminin etkisi hakimdir. İlçenin %10’luk dilimi tarım arazisi olarak kullanılır. %70"i yeşil alan olarak kalmıştır. Doğal güzellikleri ile Narlıdere tam bir oksijen deposudur. İlçenin %20"lik kısmında yapılan yerleşimin bunda etkisi fazladır. İlçe, dünyanın en modern yapısı olarak kabul edilen ikinci büyük huzurevine sahiptir ve Narlıdere araba kiralama ile burayı ziyaret etmek kolaylaşır. Bu sebeple termal turizmin başkenti olmak için yatırımlar yapmaktadır. 

M.Ö 300"lü yıllara kadar dayanan tarihinde Narlıdere pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Lidyalılar, Persler, Makedonlar, Romalılar, Bizanslılar, Cenevizliler ve Rodos şövalyelerinin belirli zamanlarda sahip olduğu ilçe, 1071 Malazgirt zaferiyle Türklerin eline geçmiştir. Romalılar ilçeye boğaz veya su geçidi anlamına gelen Akhilleon adını vermişlerdir. Osmanlı döneminde Köprülü Mehmet Paşa tarafından yaptırılan kaleden dolayı Sancakkale adını almıştır. Ali Onbaşı deresi etrafında, nar ağaçlarının yoğun olarak bulunduğu yere zamanla İzmir Narlıdere kiralık araç ile ulaşım kolaylaşmıştır.

narlıdere-oto-kiralama.png

Narlıdere’nin Eşsiz Havası

Havanın kapalı olduğu günlerde ilçede zeytinyağı ve şarap kokusu hâkim olur. İncir ve sakız ağaçları da bu görüntüye eşlik eder. Eskiden emeklilerin yerleştiği bir ilçe olarak anılan hale gelmiştir. Ayrıca Narlıdere araç kiralama sayesinde ulaşacağınız Adnan Menderes havaalanı, semtin yıldızını yükselten en önemli faktördür. 

Eski bir yerleşim yeri olması dolayısıyla Türkçe konuşan Yunanlılara rastlamak günümüzde bile mümkündür. En önemli özelliği tarıma dayalı fabrikasyon bir ilçe olmasıdır. Günübirlik turlarda akşam gün batımını izlemenin zevkine varmak istersiniz Narlıdere araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Havalimanı ve otoyolları ile genişleyen ilçe Ege serbest bölgesi kurulması ile altın çağını yaşamaya başlar.

Narlıdere’nin Verimli Toprakları ve Lezzetli Yemekleri

Narlıdere ekonomisi topraklarının verimi ve ılıman iklimi sebebiyle tarıma dayalı olarak yapılır.  Zamanla sık olarak bulunan nar bahçelerini yerini narenciyeye bırakmıştır. Türkiye"nin en kaliteli mandalinalarının yetiştiği Narlıdere, ülkenin narenciye ihtiyacının büyük kısmını karşılar. Narlıdere"de çiçek yetiştiriciliği de önde gelen bir üretimdir. Gül, lilyum, karanfil ve gerbera gibi değişik çiçekler üretilir. 

Kaliteli olarak üretilen bu çiçekler dışarıya ihraç edilerek ekonomiye katkı sağlanır. Bu sebeple ilçenin en önemli gelir kaynağı seracılık ve narenciye olarak öne çıkar. Envaiçeşit ot yemekleri ile bilinen ilçe yakın olan Girit mutfağının izlerini de taşır. Klasik Türk mutfağının muhteşem lezzetleri kuru fasulye, nohut ve pilav da ilçenin gözde yemekleri arasında yer alır. Çeşit çeşit sunulan zeytinyağlı Girit mezeleri ilçenin en beğenilen lezzetlerini tatmak için Narlıdere rent a car hizmetinden yararlanabilirsiniz.
narlıdere-rent-a-car.png
Narlıdere Termal Tedavi Tesisleri

Termal tedavi ve konaklama tesisleri olarak yapılacak otel projelerinin, ekonomiye büyük destek sağlayacağını söyleyen yetkililer doğal eğitim kampları ile de bu hizmetin gelişeceğinin sinyalini veriyorlar. Sahil evleri trafiğe kapatarak gençlik merkezi açmayı hedefleyen yetkililer, Narlıdere’nin turistik ve sağlık hizmeti ile Narlıdere oto kiralama göstermeyi amaçlıyor.

Narlıdere"de 1500 civarında evde jeotermal enerji kullanılır. Termal kaynaklar en verimli olarak Narlıdere"de bulunur. Bu sebeple ilçede termal enerjinin sağlık turizminde kullanılarak ekonomiye destek sağlanması amacıyla yapılan turlar izmir araç kiralamaile gerçekleştirilebilir. Yeni yapılan jeotermal enerjiye dayalı otellerle ilçenin çevresinin değiştirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca sahildeki balıkçı barınaklarının vapur iskelesine dönüştürme projesi de hayata geçirme aşamasında.